Aktualności

27-05-2011

Mecenasi i Supermecenasi

Mecenasi i Supermecenasi

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która odbywała się z okazji obchodzonych właśnie Dni Siedlec, wręczone zostały statuetki Mecenas siedleckiego sportu i kultury.

W trakcie sesji radni podjęli uchwałę o wyrażeniu podziękowań papieżowi Benedyktowi XVI za dokonanie beatyfikacji Jana Pawła II. Nadali także nazwę odcinkowi ulicy Północnej, od Kazimierzowskiej do Poniatowskiego. Od dzisiaj będzie ona nazywała się ulica Jana Pawła II.

W trakcie sesji nastąpiło wręczenie statuetek Złotego Mecenasa Siedleckiego Sportu, Mecenasa Siedleckiego Sportu oraz Mecenasa Siedleckiej Kultury za rok 2010. Po raz pierwszy przewodniczący Rady Miasta Piotr Karaś i prezydent Siedlec Wojciech Kudelski wręczyli statuetki Złotego Mecenasa Siedleckiego Sportu za długoletnie wspieranie przedsięwzięć sportowych. Nagrody trafiły do firm Polimex - Mostostal S.A. za sponsorowanie piłkarzy MKP Pogoń i "Sokołów" S.A. za wspieranie i patronat nad turniejami piłkarskimi dzieci organizowanymi przez Zarząd Miejski TKKF w Siedlcach. Złote statuetki odebrali: Aleksander Jonek, wiceprezes Polimex-Mostostal i Paweł Włodawiec, wiceprezes Sokołowa SA.

Tytułu Mecenasa Siedleckiego Sportu za 2010 r. otrzymali: "M3" Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkalnego Zdzisław i Leszek Skorupka za wspieranie MKP Pogoń (nagrodę odebrał współwłaściciel Zdzisław Skorupka), Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CENTRUM za sponsorowanie koszykarek MKK Siedlce (statuetkę wręczono prezesowi Pawłowi Żukowi) oraz Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach za wspieranie siatkarzy KPS Siedlce (prezes Krzysztof Figat). Mecenasami Siedleckiej Kultury zostali natomiast: Przedsiębiorstwo Energetycznie w Siedlcach za wspieranie działań wydawniczych Stowarzyszenia "Brama" oraz "Jastrzębski" S.A. za sponsorowanie imprez kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury (statuetkę odebrał współwłaściciel i prezes firmy Andrzej Jastrzębski).

W trakcie sesji swoje wystąpienia mieli także goście z zaprzyjaźnionych miast partnerskich: Berdyczowa na Ukrainie, Dasing w Niemczech, Sabinova na Słowacji, włoskiej Pescantiny oraz Wołkowyska na Białorusi.

« Powrót