Aktualności

12-06-2013

Nartorolkarze na trasie do Częstochowy

Nartorolkarze na trasie do Częstochowy

W środę, 12 czerwca, tuż po godzinie 8.00 wyruszyła I Pielgrzymka Nartorolkowa Siedlce – Częstochowa. 19-osobowa grupa składająca się z narciarzy UKS Rawa Siedlce przebiegnie w ciągu czterech dni prawie 380 km na nartorolkach.

Jest to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie sportowe w kraju. Jego pomysłodawcą jest trener siedleckich narciarzy Grzegorz Staręga. Trasa składa się z czterech etapów. Dzisiaj do pokonania mają 96-kilometrów (do Dęblina), 13 czerwca pokonają 125-kilometrową trasę z Dęblina do Suchedniowa. Trzeciego dnia uczestnicy pielgrzymki przebiegną 118 km do Przyrowa. 15 czerwca siedleccy narciarze, po pokonaniu ostatniego 40-kilometrowego etapu, wbiegną na Jasną Górę, gdzie zakończy się ich 380-kilometrowa przygoda i jednocześnie rekolekcje w drodze.
- Pogoda, jak widać jest nam przychylna, wreszcie przestało padać – powiedział na starcie Grzegorz Staręga. – Przed startem, a po zakończeniu sezonu narciarskiego przez 6 tygodni biegaliśmy na nartorolkach. Na trasę wystartowało 19 zawodniczek i zawodników. Towarzyszą nam wozy techniczne prowadzone przez rodziców zawodników. Jesteśmy do tego olbrzymiego jednak wysiłku dobrze przygotowani, ale na tak długiej trasie wszystko przecież może się zdarzyć.
Przed rozpoczęciem Pielgrzymki wszyscy jej uczestnicy wzięli udział w Mszy św. w kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Garwolińskiej w Siedlcach. Po przebraniu się, pożegnaniu z rodzicami i przyjaciółmi wyruszyli na trasę pierwszego etapu do Dęblina. – Przez całą trasę mamy zapewnioną asystę policji drogowej z poszczególnych powiatów, przez które będziemy przebiegać – powiedział Grzegorz Staręga, zanim przypiął nartorolki i wyruszył na trasę Pielgrzymki.
 

Źródło: dd

« Powrót

Galeria