Aktualności

24-06-2013

Targi Pracy po raz dziesiąty

Targi Pracy po raz dziesiąty

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Siedleckich Targów Pracy była rekordowa pod względem liczby wystawców i ofert zatrudnienia. Na osoby bezrobotne czekało 57 stoisk różnych firm i ponad 1000 ofert pracy.

Honorowy patronat nad targami, które odbyły się w sobotę 22 czerwca objął Minister Pracy Władysław Kosiniak Kamysz. Oprócz władz miasta i powiatu, a także rektorów siedleckich uczelni, w targach udział wzięła Jolanta Hibner Poseł do Parlamentu Europejskiego, która spotkała się również ze społecznością akademicką Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego i Collegium Mazovia. Obecny był również Tomasz Sieradz Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.
Siedleckie targi pracy mają już w Siedlcach swoją tradycję. Po raz pierwszy zorganizowano je w czerwcu 2004 roku w siedzibie I LO im. Bolesława Prusa. Od 2008r. zmieniono formułę organizacji targów i przeniesiono je do siedziby Urzędów Pracy. Organizatorami targów są niezmiennie: Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oraz Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach.
Idea Targów jest prosta: w jednym miejscu mają okazję spotkać się pracodawcy oferujący miejsca pracy oraz osoby poszukujące zatrudnienia. I jedni, i drudzy mogą dowiedzieć się o sobie, zadawać pytania, otrzymywać odpowiedzi. Taki kontakt niejednokrotnie owocuje konkretną umową o pracę.


Wyróżnienia dla najlepszych pracodawców
Ideą przyświecającą zainicjowanie wręczania wyróżnień jest zamiar utworzenia „Klubu Pracodawców” ściśle współpracujących z Powiatowym Urzędem Pracy w Siedlcach. Bycie członkiem „Klubu Pracodawców” będzie dawało pierwszeństwo w korzystaniu z oferty Powiatowego Urzędu Pracy skierowanej właśnie dla Pracodawców, w tym w dofinansowaniu.
Statuetki wręczyli: Wojciech Kudelski - Prezydent Miasta Siedlce, Zygmunt Wielogórski – Starosta Siedlecki, Piotr Karaś – Przewodniczący Rady Miasta Siedlce oraz Ewa Marchel – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach.
Statuetki „Srebrny Partner 2012 Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach” otrzymali:
1. ASAJ Sp. z o.o.
2. CENTRUM Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o.o.
3. Zajazd CHODOWIAK Wanda Wakuła
4. OPOLTRANS Sp. z o.o.
5. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus
 

Statuetki „Złoty Partner 2012 Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach” otrzymali:
1. APIS Sp. z o.o. GRUPA SBS
2. CARFI Polska Sp. z o.o.
3. CEMHURT Sp. z o.o.
4. Zakład Elektrotechniczny ZELTECH Stanisław Przesmycki
5. CARSED Sp. J. Jerzy Chełstowski Krzysztof Lipiński Tadeusz Rybałtowski
 

Konkurs „Czas na Staż„ został ogłoszony przez Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach w maju br, a rozstrzygnięty w czerwcu. Wyboru najlepszych kandydatur do odbycia stażu u wybranego pracodawcy dokonała komisja, powołana w tym celu przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach. Spośród 15 finalistów zakwalifikowanych do II etapu I edycji konkursu „Czas na Staż” zostało wyłonionych 8 laureatów. Wyróżnienia wręczyła Pani Ewa Marchel - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach.
Wyróżnienia za zwycięstwo w konkursie „Czas na Staż” otrzymali:

 • Katarzyna Chromińska ze wskazaniem do odbycia stażu w Stowarzyszeniu SOS Wioska Dziecięca w Polsce Placówka Wsparcia Dziennego w Trzcińcu z filią w Grali na stanowisku pedagog.
 • Magdalena Czmoch ze wskazaniem do odbycia stażu w Zentis Polska Sp. z o.o. na stanowisku laborant.
 • Natalia Mościbrodzka ze wskazaniem do obycia stażu w Zentis Polska Sp. z o.o. na stanowisku młodszy specjalista w dziale badań i rozwoju.
 • Michał Kujawa ze wskazaniem do odbycia stażu w M3 Przedsiębiorstwie Budownictwa Mieszkaniowego Spółka Jawna na stanowisku inżynier budowy – stażysta.
 •   Arkadiusz Marczak z wskazaniem do odbycia stażu w Zakładzie Produkcji Materiałów Budowlanych PREFABUD na stanowisku inżynier budownictwa.
 •   Aldona Orzełowska ze wskazaniem do odbycia stażu w M3 Zarządzanie Nieruchomościami na stanowisku referent administracyjny ds. nieruchomości.
 • Ola Bareja ze wskazaniem do odbycia stażu w Stadler Polska Sp. z o.o. na stanowisku pracownik biurowy do zespołu dystrybucji materiałowej.
 • Karol Księżopolski ze wskazaniem do odbycia stażu w Stadler Polska Sp. z o.o. na stanowisku pracownik biurowy do zespołu transportu i logistyki.

Organizacja każdej edycji Targów Pracy wiąże się z koniecznością pozyskania partnerów organizacyjnych. Lista partnerów organizacyjnych tegorocznych Targów jest dość imponująca, wśród nich znaleźli się:
• Pan Andrzej Kamiński - Firma Handlowa „ATUT”
• Pan Dariusz Kupiński Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach
• Pan Sławomir Goś - Piekarnia Tradycyjna w Mordach
• Pan Adam Próchnicki - Ośrodek Szkolenia Kierowców ,,Jacek” w Siedlcach
• Pani Monika Zegadło - Restauracja „Palce Lizać” w Siedlcach
• Pan Marek Stępień Prezes Zarządu Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Siedlcach
• Pan Krzysztof Dębiński Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Siedlcach
• Pan Mariusz Woszczyński – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.
Bez ich wsparcia nie byłoby możliwe sprawne i profesjonalne zorganizowanie imprezy. Wśród partnerów organizacyjnych są tacy, których wsparcie w zakresie organizacji Targów trwa nieprzerwanie wiele lat.

Podziękowania za wieloletnią współpracę w organizacji Siedleckich Targów Pracy otrzymali:

 • Adam Próchnicki właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców ,,Jacek” w Siedlcach
 • Dariusz Kupiński Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach
 • Krzysztof Dębiński Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Siedlcach
 • Andrzej Kamiński Właściciel Firmy Handlowej „ATUT”
 • Sławomir Goś właściciel Piekarni Tradycyjnej w Mordach
 • Marek Stępień Prezes Zarządu Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Siedlcach
   

« Powrót

Galeria