Aktualności

01-09-2011

Międzynarodowy debiut

W środę, 31 sierpnia na stadionie przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach reprezentacja Polski U19, trenowana przez Władysława Żmudę pokonała 3:1 w towarzyskim meczu swoich rówieśników z Białorusi.

Był to międzynarodowy debiut nowego siedleckiego stadionu, ale także sędziego głównego spotkania Krzysztofa Jakubika z Siedlec, a reprezentacyjny debiut zaliczył także bramkarz Pogoni Jacek Kozaczyński.
Spotkanie towarzyskie pomiędzy juniorskimi reprezentacjami Polski i Białorusi zgromadziło na siedleckim stadionie ponad 1600 widzów. Pierwsza połowa spotkania to zdecydowana przewaga podopiecznych Władysława Żmudy udokumentowana zdobyciem dwóch bramek (8 i 12 minuta) przez zawodnika Górnika Zabrze Arkadiusza Milika. W drugiej części meczu gra się bardziej wyrównała. Polacy mieli co prawda kilka doskonałych okazji na podwyższenie wyniku, ale uczynili to tylko raz. W 61 minucie w nieco kontrowersyjnych okolicznościach trzeciego gola dla Polski zdobył Michał Nalepa. Cztery minuty później Paweł Sawicki zdobył honorowego gola dla Białorusi. W doliczonym czasie gry na boisku pojawił się bramkarz siedleckiej Pogoni Jacek Kozaczyński.