Aktualności

14-10-2011

Nauczyciele nagrodzeni

Nauczyciele nagrodzeni

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 54 nauczycieli siedleckich szkół i placówek wychowawczych zostało wyróżnionych specjalnymi nagrodami Prezydenta Miasta Siedlce za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Uroczystość odbyła się 13 października w Sali Teatralnej Centrum Kultury i Sztuki.

Wzięli w niej udział poseł Krzysztof Tchórzewski, przedstawiciele siedleckich uczelni: prorektor Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego prof. dr hab. Tamara Zacharuk i rektor Collegium Mazovia dr inż. Leszek Gadomski, ks. dr Jacek Szostakiewicz - Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców, Dyrektor Wydziału Nauczania Kurii Biskupiej ks. dr Krzysztof Baryga, dyrektorzy i nauczyciele z siedleckich szkół i placówek oraz przedstawiciele związków zawodowych działających w oświacie. Władze Miasta reprezentowali: prezydent Wojciech Kudelski, jego zastępcy Anna Sochacka i Jarosław Głowacki, przewodniczący Rady Miasta Piotr Karaś i wiceprzewodniczący RM Bogumił Kacprzak, a władze oświatowe dr Mariusz Dobijański - mazowiecki wicekurator oświaty.

Zwracając się do nauczycieli, podczas uroczystości prezydent Wojciech Kudelski nawiązał do publikacji w dzienniku „Rzeczpospolita” i powiedział. – Artykuł zatytułowany „Nauczyciele paraliżują finanse gmin” to zły sposób myślenia o oświacie. Chodzi tu 36,7 mld zł subwencji oświatowej, która przekazywane są samorządom… W naszym mieście od samego początku działania odrodzonego samorządu postawiliśmy na oświatę. Jest to dla nas najważniejsza inwestycja. Wszystkie działania w naszym samorządzie nakierowane są na działania wokół oświaty oraz wychowania dzieci i młodzieży. Co roku 10 procent naszego budżetu Rada Miasta przeznacza na dofinansowanie oświaty. Około 20 mln to dopłata do subwencji, następne 20 mln to inwestycje i dodatkowo 2,5 mln zł przekazujemy na remonty . Nasze miasto to ok. 15 tys. dzieci i młodzieży. W oświacie i placówkach wychowawczych zatrudnionych jest ponad 2 tys. pracowników, a średnia praca brutto to 3800 zł. Te liczby świadczą, o tym że my o oświatę w naszym mieście dbamy… Chciałbym zwrócić uwagę także na fakt, że w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym nasze szkoły zajęły drugie miejsce na Mazowszu w profilu matematyczno - przyrodniczym i trzecie miejsce w profilu humanistycznym. To świadczy o tym, że Państwo jesteście kadrą nauczycielską wysoko wykwalifikowaną, że dobrze przygotowujecie naszą dzieci i młodzież do życia. Za to wszystko serdecznie Wam dzisiaj dziękuję.
W tym roku nagrody Prezydenta Miasta Siedlce otrzymali: Dorota Trojanowska (Miejskie Przedszkole Nr 4), Józefa Jóźwik (MP 13), Renata Szajda (MP 14), Hanna Krupa (dyrektor MP 15), Anna Karpińska (MP 22), Emilia Michalak (MP 27), Edyta Malewicz (Szkoła Podstawowa Nr 4), Jolanta Pużuk i Małgorzata Andrzejczyk (SP nr 6), Hanna Michalik, Bożena Przedlacka, Małgorzata Serzycka (SP 7) i Alicja Świderska (dyrektor SP 7), Grażyna Bańkowska i Jolanta Basiak (SP 10), Mariola Miłosz, Joanna Niczyporuk i Urszula Łastawiecka (SP 11), Izabela Ługowska-Panasiuk i Agnieszka Saja (SP 12), Dariusz Kąkol (ZS 1), Agata Popławska-Jóźwiak, Beata Matusik-Rolińska, Halina Lis i Grzegorz Staręga (ZS 2), Magdalena Olszewska-Silna (dyrektor PG 1), Agnieszka Pałgan i Ewa Woźnica (PG 2), Agnieszka Walesiak (PG 3), Maciej Turkowski i Irena Petz (PG 4), Monika Chojecka, Agnieszka Dołęga, Marta Lipińska i Krystyna Urban (I LO), Aleksander Dolecki, Joanna Dejnek vel Denek i Paweł Bareja (II LO), Jadwiga Giewartowska-Sobieszczak i Stanisława Bigaj-Izdebska (IV LO), Edyta Nowak, Maria Kowalska i Rafał Polański (ZSP 1), Joanna Kot i Alina Majchrzyk (ZSP 2), Jolanta Cabaj i Agnieszka Czarnocka (ZSP 3), Ewa Wróbel (ZSP 4), Wanda Burta (ZSP 5), Anna Wolińska (ZSP 6), Hanna Mikołajczyk i Teresa Sikorska (CKU), Sławomir Siewruk i Zbigniew Wyrębiak (CKP).
Uroczystość w Centrum Kultury i Sztuki uświetnił występ greckiego zespołu Mythos.

Dariusz Dybciak
 

Źródło: dd

« Powrót

Galeria