Aktualności

22-11-2011

Koniec objazdu na Sokołowskiej

Koniec objazdu na Sokołowskiej

Dobiegają końca prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Sokołowska - Jagiełły. Od środy, 23 listopada na skrzyżowaniu został przywrócony ruch pojazdów. Ze względu na  trwający jeszcze montaż sygnalizacji świetlnej Wydział Dróg prosi kierowców o stosowanie się do obowiązującego oznakowania. 

- Wykonawca przebudowy skrzyżowania, którym są Regionalne Drogi Podlaskie, kończy już większość prac - mówi naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta, Wojciech Cylwik. - Dlatego 23 listopada planujemy przywrócenie ruchu pojazdów na skrzyżowaniu. Niestety nie będzie działać jeszcze sygnalizacja świetlna, dlatego prosimy kierowców o stosowanie się do obowiązującego oznakowania dróg.
Przebudowa skrzyżowania pochłonęła blisko 2,4 mln zł. W ramach tego zadania przebudowywana jest sygnalizacja świetlna. Dokonano także przebudowy jezdni i chodników na ulicy Jagiełły do ul. Chrobrego oraz na ulicy Sokołowskiej do ul. Mieszka I. Termin zakończenia prac wynikający z podpisanej umowy to 20 grudnia.

Janowska przejezdna od soboty
W sobotę, 26 listopada wznowiony zostanie ruch na przebudowywanym odcinku ulicy Janowskiej (od Kasztanowej do Wiązowej). Koszt tego zadania to ponad 3 mln zł. W jego ramach wykonano prace zarówno z branży drogowej, jak też sanitarnej. Przebudowana została gruntownie jezdnia, łącznie z wykonaniem nowej podbudowy. Na 600 metrowym odcinku drogi wykonano także nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Asfalt na Obwodnicy i Sienkiewicza
W tym tygodniu wykonawca rozpoczął kładzenie nawierzchni asfaltowej na II etapie obwodnicy. Aktualnie prace prowadzone są w „karierze” oraz na rondzie z ul. Piaskową. W środę, 23 listopada drogowcy rozpoczynają asfaltowanie na ul. Sienkiewicza.

Dariusz Dybciak

Źródło: dd

« Powrót