15-01-2018

Sport w tygodniu

* Koszykówka: Porażki siedleckich drużyn * Piłka siatkowa: Dwa ważne mecze przed KPS-em * Tenis stołowy: Remis z Rumią

Koszykówka kobiet i mężczyzn

Koszykarzom SKK nie udało się na wyjeździe pokonać Kotwicy Kołobrzeg, dzięki czemu zrównaliby się punktami z rywalami i podwyższyli zajmowane w tabeli miejsce.

Natomiast ekstraklasowe PGE MKK "śrubuje" rekord kolejnych przegranych; tym razem przegrało u siebie z mistrzyniami Polski Ślęzą Wrocław. To 11. porażka z rzędu.

PGE MKK Siedlce

Porażka MKK nie zaskakuje, gdyż wrocławianki należą do najsilniejszych ekip w Basket Lidze Kobiet. Początek meczu dał hurra optymistom trochę nadziei, gdyż siedlczanki zeszły z parkietu po 1 kwarcie z 1-punktowym prowadzeniem, ale już np. w 3 kwarcie sytuacja wróciła "do normy" - Ślęża zmiażdżyła MKK (31:14).

Okazję do przerwania niechlubnej passy drużyna Teodora Mołłowa będzie miała 3 lutego, kiedy to na wyjeździe PGE MKK rozegra rewanżowy mecz z Widzewem Łódź. To ekipa z którą MKK wygrał ostatni, a swój 2-i mecz ligowy, kilkanaście miesięcy temu.

Terminarz i tabela BLK:

Ekstraklasa: Basket Liga Kobiet - 15 kolejka - 13 stycznia, Siedlce: PGE MKK Siedlce - Ślęza Wrocław 60:91 (18:17,10:23,14:31,18:20). Skład i punkty PGE MKK: Katarzyna Trzeciak 16, Oksana Mollov 12, Magdalena Parysek-Bochniak 12 (11 zbiórek), Kristina Alikina 11, Wiktorija Kondus 5, Paulina Żukowska 3, Latinka Dušanić 1, Agata Stępień, Samantha Lapszynski, Tatiana Heiw. Skład i punkty Ślęza: Marissa Kastanek 20, Karina Szybała 14, Kourtney Treffers 14 (10 zbiórek), Agnieszka Kaczmarczyk 10, Tijana Ajduković 9, Sharnee Zoll-Norman 8, Klaudia Sosnowska 7, Zuzanna Sklepowicz 6, Sonia Ursu-Kim 3, Janis Boonstra.

******************

SKK Siedlce

SKK tylko w 1 kwarcie (25:17) zagrało dobrze. Z czasem w meczu coraz lepiej bronili i rzucali - głównie z dystansu - koszykarze Kotwicy. W kolejnych kwartach byli też oni lepsi w zbiórkach i asystach. Wpływ na porażkę SKK mogły mieć problemy kadrowe - w Kołobrzegu zabrakło Rafała Rajewicza, a w meczu kontuzji doznał Karol Obarek.

W najbliższej kolejce - 20 stycznia o 18.00 - siedlczanie zagrają przed własną publicznością z Basketem Poznań.

I liga koszykówki mężczyzn: 2 runda - 19 kolejka, 13 stycznia, Kołobrzeg: Kotwica Kołobrzeg – SKK Siedlce 81:68 (17:25,25:13,20:19,19:11). Skład i punkty SKK: Rafał Sobiło 21, Rafał Król 13, Bartosz Wróbel 9, Marcin Nędzi 8, Mateusz Migała 6, Paweł Lewandowski 5, Kamil Czosnowski 3, Karol Obarek 2, Rafał Stefanik 1, Dawid Kołodziński. Skład i punkty Kotwica: Daniel Grujić 19, Paweł Dzierżak 13, Szymon Roduch 12, Szymon Ryżek 12, Dawid Neumann 10, Łukasz Bodych 9, Paweł Bodych 3, Patryk Przyborowski 2, Paweł Pawłowski 1, Gracjan Dobriański.

Terminarz i tabela PLK:

(wszystko za skksiedlce.pl ; pzkosz.pl)

***********************

Piłka siatkowa mężczyzn

Klub Przyjaciół Siatkówki Siedlce po serii ostatnich przegranych w meczu z uczniami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały występował w roli faworyta i wygrał, dzięki czemu wrócił na 8. miejsce w tabeli zapewniające udział w play-off`ach. Siedlczanie drugi set wyraźnie przegrali, natomiast w 1. i 3. dominowali. Wyrównana końcówka 4 seta też należała do KPS.

1 liga piłki siatkowej mężczyzn; 2 runda - 16 kolejka, 13 stycznia, Spała: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 1:3 (21:25,25:21,14:25,23:25). Skład KPS: Maciej Polański, Krzysztof Gibek, Jakub Gontarewicz, Karol Szczygielski, Michał Kądzioła, Adam Sobolewski i Mateusz Januszewski (libero) oraz Kamil Szaniawski, Maciej Madej.

Przed KPS-em trudne, ligowe dni i dwa ważne mecze, być może decydujące o 8., lub wyższym miejscu w tabeli i udziale w play off: w środę 17 stycznia w Nysie, KPS zagra z tamtejszą Stalą. 20 stycznia u siebie KPS walczył będzie z TSV Sanok (godz. 18.00).

W drużynie KPS, wobec rezygnacji z kariery zawodniczej Mateusza Ogrodniczuka i kontuzji rozgrywającego Bartosza Zrajkowskiego mamy zmiany; w meczu z SMS wystąpił już nowy rozgrywający Maciej Madej (niegdyś BBTS, ostatnio Cypr) a powraca do drużyny Radosław Zbierski.

Tabela 1 ligi mężczyzn:

(pzps.pl)

****************

Tenis stołowy mężczyzn

Po ubiegłotygodniowej wygranej na początek rundy rewanżowej z ostatnim w tabeli KUKS REMUS-em z Kościerzyny, siedlczanie z ATS Rumią u siebie zremisowali 5:5. Pierwsze trzy starcia Pogoń wygrała, by zakończyć mecz... trzema porażkami.

1 liga tenisa stołowego mężczyzn (gr. północna) - 2 runda: 11 kolejka - 13 stycznia, Siedlce: MKS Pogoń Siedlce - ATS Rumia 5:5. Punkty dla Pogoni: Bartosz Szarmach 2, Wiktor Franc, Kamil Kurowski, debel Szarmach/Kurowski; dla ATS Rumia: Łukasz Kaproń 2, Paweł Lemański, Przemysław Perzyński, debel Kaproń/Lemański.