Aktualności

23-04-2018

Sport w tygodniu

Rugby: Lepsi w 2. połowie * Piłka nożna: To nie były szczęśliwe urodziny Ruchu * Koszykówka: SKK zostaje w I lidze! *

Rugby

Po bardzo wyrównanym sobotnim meczu z Budowlanymi Lublin, pogoniści wygrali po dobrej grze w obronie i ataku w 2. połowie spotkania. W pierwszej odsłonie obie ekipy przyłożyły sobie po 1 przyłożeniu, podwyższeniu i karnym. Po przerwie Pogoń dwukrotnie dodała przyłożenia i do końca, mimo słabszej końcówki, nie oddała wygranej.

28 kwietnia Pogoń zagra na wyjeździe z Juvenią Kraków.

Ekstraliga - faza I: 4 kolejka, 21 kwietnia, Siedlce: Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:17 (10:10). Punkty dla Pogoni: Przemysław Rajewski 7 (K, 2 pd), Kostiantyn Guriłow 5 (P), Josebi Kikwadze 5 (P), Marek Mirosz 5 (P) – dla Budowlanych: Artem Kułyk 7 (K, 2 pd), Robizon Kelberaszwili 5 (P), Rafał Szrejber 5 (P).

Skład Pogoni: Paweł Grabski (49, Tomasz Gołąb), Kostiantyn Guriłow, Adrian Chróściel, Dawid Dybowski (41, Wojciech Twarowski), Marek Mirosz, Maciej Panasiuk, Grzegorz Muszyński, Eduard Wertyłećkyj, Miłosz Kasiński, Sergio Kwernadze, Tomasz Biernacki (41, Norbert Kargol), Bartosz Nasiłowski, Josebi Kikwadze, Paweł Stempel (21, Korneliusz Wereda), Przemysław Rajewski (80+1, Mateusz Dąbrowski). Skład Budowlanych: Ołeksij Nowikow (46, Michał Majcher), Ołeksandr Chomenko, Robizon Kelberaszwili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Michał Musur, Bartłomiej Daszczyk, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Władysław Adeżynyk, Piotr Skałecki (72, Stanisław Kasprzak), Artem Kułyk, Piotr Psuj (41, Rafał Szrejber), Jakub Kamiński, Maciej Grabowski. Żółte kartki: Tomasz Gołąb 61 – Bartłomiej Jasiński 41.  Sędzia: Dariusz Reks (Warszawa).

Rywalizacja w Ekstralidze w tym sezonie toczy się w 2 grupach A i B. W pierwszym terminie MKS Aventa Pogoń pauzowała, a mecz 2 kolejki z Ogniwem Sopot przełożono na jesień br.

Grupę A tworzą: obrońcy tytułu 2017 - Budowlani Łódź SA oraz: KS Budowlani Łódź, RC Arka Gdynia, RC Orkan Sochaczew i RC Lechia Gdańsk.

Natomiast Grupę B: MKS Ogniwo Sopot, OKS Skra Warszawa, RzKS Juvenia Kraków, KS Budowlani Lublin oraz MKS Aventa Pogoń Siedlce.

Terminarz Ekstraligi: pzrugby.pl/tabele/Tabelaiwyniki,52.

Aktualna tabela i wyniki:  pzrugby.pl/tabele/Tabelaiwyniki,52

*********************

Piłka nożna

Ruch Chorzów na 98. urodziny swojego klubu przegrał aż 0:6 i jest to najwyższa porażka chorzowskiego klubu w historii klubu na własnym stadionie przy ul. Cichej! Pogoń wzięła srogi rewanż za jesienną porażkę z Ruchem u siebie 1:3.

Ruchowi w tym meczu dosłownie nic nie wychodziło, a po czerwonej kartce w 58 obrońcy - Bratłomieja Kulejewskiego "posypała się" obrona gospodarzy, co spowodowało grad goli Pogoni!

To mógł być kluczowy mecz dla obu drużyn - może on pogrążyć Ruch w II lidze a Pogoni dać tak potrzebną wiarę we własne umiejętności i pewność siebie, aby utrzymać się po raz kolejny na zapleczy ekstraklasy.

Skrót meczu Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce: tutaj:

Zespół gospodarzy w tym meczu starał się przerwać passę trzech kolejnych remisów i pięciu już meczów bez wygranej. Piłkarzy dodatkowo motywowały 98. urodziny Klubu. Wygrana mogła zwiększyć nadzieje Ruchu na utrzymanie - jeśli Ruch wygrałby z Pogonią przesunąłby się w górę tabeli, wyprzedzając Górnika Łęczna, przynajmniej do następnego spotkania piłkarzy z Łęcznej.

Przed przerwą mecz nie był zbyt ciekawym widowiskiem: Ruch był zbyt "spięty": z trudnością przychodziła im gra piłką, a jeśli mieli dobre sytuacje to byli niedokładni lub za wolni i pozwalali obrońcom Pogoni na interwencje. Pogoń czekała na kontry, takie jak ta w 12. minucie, kiedy Paluchowski po długim samotnym rajdzie przez połowę boiska mógł dać Pogoni prowadzenie, jednak zabrakło mu sił na precyzyjny strzał. Siedlczanie po przerwie byli skuteczniejsi, bez litości wykorzystali grę w przewadze i sprawili, że urodziny Ruchu Chorzów nie będą należeć do wesoło wspominanych momentów w historii tego jakby nie było utytułowanego polskiego klubu.

Najładniejszą bramkę meczu strzelił w 76 minucie Radosław Ratajczak, lewy obrońca Pogoni, który po 30 metrowym rajdzie oddał silny płaski strzał po ziemi.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra u siebie z GKS Tychy; 28 kwietnia o 17.00.

1 Nice Liga, 27 kolejka, 20 kwietnia, Chorzów: Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce 0:6 (0:0). Bramki:  Przemysław Płacheta 51, 69, Grzegorz Tomasiewicz 60 (k), Adrian Paluchowski 66, Jarosław Ratajczak 76, Dominik Kun 86.

Skład Pogoni: Przemysław Frąckowiak - Ziggy Gordon, Maciej Wichtowski, Mateusz Żytko, Radosław Ratajczak - Dominik Kun, Daniel Chyła (75, Dawid Polkowski), Meik Karwot, Grzegorz Tomasiewicz, Przemysław Płacheta (71, Jakub Szrek) - Adrian Paluchowski (67, Andrzej Rybski).  Skład Ruchu: Libor Hrdlička - Santiago Villafañe, Bartłomiej Kulejewski, Marcin Kowalczyk, Mateusz Hołownia - Jakub Kowalski, Maciej Urbańczyk, Mateusz Bogusz (46, Miłosz Trojak), Paweł Wojciechowski (61, Artur Balicki), Miłosz Przybecki (46, Kamil Słoma) - Mateusz Majewski.

Żółte kartki: Villafañe, Majewski, Trojak, Kowalski - Chyła, Płacheta. Czerwona kartka: Bartłomiej Kulejewski (59. minuta, Ruch, za faul taktyczny).  Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów: 5551.

Pozostałe wyniki 27 kolejki i aktualna tabela.

(za 90minut.pl)

***********************

Koszykówka mężczyzn

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce

Koszykarze SKK zakończyli sezon 1 ligi na 15 miejscu. W fazie play-out grali o utrzymanie z Siarką Tarnobrzeg i zrobili to! Jest utrzymanie SKK! Pomimo wyższego miejsca rywali w tabeli na koniec sezonu (12-e) i rozpoczęcia rywalizacji od meczów na własnym terenie, Siarka w miniony weekend dwukrotnie uległa SKK i spada do niższej ligi.

Po meczach 1 i 2 serii w Tarnobrzegu było 1:1. 3 i 4 serię w Siedlcach, w grze do do trzech zwycięstw, wygrali siedlczanie.

W rundzie zasadniczej na własnym parkiecie Siedlecki Klub Koszykówki pokonał Siarkę 86:77. I na to liczyli kibice SKK - na pewność siebie... u siebie.

Pierwszy w Siedlcach, sobotni mecz 21 kwietnia "ustawiła" bardzo dobra 1 kwarta SKK. Trafili w niej pierwszych 7/7 rzutów z gry i systematycznie powiększali przewagę. Nie do zatrzymania był Bartosz Wróbel, który w pierwszej kwarcie zdobył 15 punktów. Cały zespół uzyskał natomiast 37 punktów i przed drugą kwartą miał już 20 punktów przewagi.

Siedlczanie dominowali na parkiecie, a piąty bieg włączył kapitan Rafał Sobiło, który nękał rywali rzutami z dystansu. Gospodarze byli lepsi od rywali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Największa przewaga była w skuteczności rzutów za dwa punkty (60 proc.-27 proc.), zbiórkach (54-33) oraz asystach (25-15). Najskuteczniejszy w całym meczu okazał się Bartosz Wróbel, autor 21 punktów.

O ile w sobotę początek SKK był imponujący jeśli chodzi o skuteczność, to w niedzielę 22 kwietnia było wręcz odwrotnie. SKK długo szukał celności, ale w 2 kwarcie zaczęły wpadać "trójki" i ważne punkty pod koszem zdobywał Rafał Król. W 3. i 4. kwarcie w obu drużynach mecz już się mentalnie rozstrzygnął w głowach: Siarka się poddała, a SKK rozluźniło pewne zwycięstwa.

1 liga koszykówki mężczyzn: play-out - 3 mecz, 21 kwietnia, Siedlce: SKK Siedlce - Siarka Tarnobrzeg  100:64 (37:17,15:10,23:20,25:17). Skład i punkty SKK: Bartosz Wróbel 21, Rafał Sobiło 20, Marcin Nędzi 15, Rafał Król 12, Karol Obarek 12, Dawid Kołodziński 9, Rafał Stefanik 8, Mateusz Migała 3, Kamil Czosnowski, Paweł Lewandowski. Skład i punkty Siarka: Artur Pabianek 21, Patryk Nowicki 14, Mateusz Gazarkiewicz 11, Wiktor Sewioł 6, Jakub Stanios 6, Filip Czyżnielewski 3, Maciej Dominik, Dawid Rypiński.

1 liga koszykówki mężczyzn: play-out - 4 mecz, 22 kwietnia, Siedlce: SKK Siedlce - Siarka Tarnobrzeg 85:68 (21:14,29:20,22:16,13:18). Skład i punkty SKK: Rafał Król 20, Bartosz Wróbel 16, Karol Obarek 15, Kamil Czosnowski 8, Marcin Nędzi 8, Rafał Sobiło 5, Paweł Lewandowski 4, Dawid Kołodziński 3, Mateusz Migała 2, Rafał Stefanik 2, Rafał Rajewicz 2. Skład i punkty Siarka: Filip Czyżnielewski 17, Jakub Stanios 12, Wiktor Sewioł 10, Mateusz Gazarkiewicz 9, Artur Pabianek 9, Paweł Nowicki 6, Dawid Rypiński 3, Szymon Długosz 2.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) Siarka - SKK 1:3 (85:64, 65:88, 64:100, 68:85).

Pary play-off (do trzech wygranych):
Spójnia Stargard (1) – Basket Poznań (8),
Polonia 1912 Leszno (2) – ZB Pruszków (7),
Sokół Łańcut (3) – Polfarmex Kutno (6),
R8 Basket AZS Politechnika Kraków (4) – GKS Tychy (5),

Koniec sezonu po rundzie zasadniczej: WKS Śląsk Wrocław (9), Astoria Bydgoszcz (10).

Pary play-out (do trzech wygranych):
Kotwica Kołobrzeg (11) – KK Warszawa (16),
Siarka Tarnobrzeg (12) – SKK Siedlce (15),
Pogoń Prudnik (13) – Doral Nysa Kłodzko (14),

Spójnia Stargard, Jamalex Polonia 1912 Leszno, Sokół Łańcut oraz GKS Tychy zagrają w półfinałach pierwszej ligi koszykarzy. Pierwszoligowy szczebel rozgrywek opuściły KK Warszawa, Siarka Tarnobrzeg, Zetkama Doral Nysa Kłodzko KSK Noteć Inowrocław.

Terminarz i tabela PLK:

(za: mkk.siedlce.pl, skksiedlce.pl ; pzkosz.pl)

Tenis stołowy mężczyzn

W 1. lidze tenisa stołowego mężczyzn trwa przerwa w rozgrywkach. 12 maja Pogoń zmierzy się u siebie z Victorią Płock.

1 liga tenisa stołowego mężczyzn (gr. północna) - 2 runda: 16 kolejka - 7 kwietnia, Gorzów Wielkopolski: Gorzovia Gorzów Wielkopolski – Pogoń Siedlce 6:4.

Punkty dla Pogoni: Damian Kreft 2, Wiktor Franc, Kamil Kurowski/Bartosz Szarmach.