Aktualności

05-01-2018

Santor, kolędy i polonez

Santor, kolędy i polonez

Trzy koncerty kolęd, konkurs poloneza studniówkowego oraz recital gwiazdy polskiej piosenki to część z propozycji kulturalnych ośrodków kultury w najbliższych dniach. 13 stycznia zaśpiewa w Siedlcach Irena Santor.

 

XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek Kolędować Małemu - Koncert Laureatów usłyszymy i zobaczymy 7 stycznia (niedziela) o godz. 17:00 w sali widowiskowej „Podlasie” MOK przy ul. Sienkiewicza 63.

***

Kolejny, III Regionalny Konkurs Poloneza Studniówkowego to propozycja na 9 stycznia (wtorek, godz. 10:00). Zgłoszone pary zobaczymy w podstawowym tańcu polskim w hali sportowej przy ZSP Nr 3 w Siedlcach (samochodówka), przy ul. ks. J. Popiełuszki.

Organizatorzy chcą w tańczącej poloneza młodzieży rozwijać i umacniać tożsamość narodową i przybliżyć obyczajowość i kulturę taneczną dawnej Polski. Celami są ponadto: wzbudzenie zainteresowania towarzyską formą poloneza oraz uczyć zasad savoir-vivre’u
obowiązującego dawniej i obecnie podczas wieczorów tanecznych.

Nagrodą główną w konkursie jest wspólna dyskoteka z cateringiem w ostatnim dniu karnawału w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

***

12 stycznia, w piątek usłyszymy kolejny w nadchodzących dniach, już XII Przedszkolny Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda 2018″.
5 stycznia od godz. 10:00 trwają przesłuchania konkursowe uczestników, a 12 stycznia finalistów o godz. 18:00 usłyszymy w Koncercie Laureatów, w Sali Białej MOK (Pułaskiego 6).

Celem tego festiwalu jest propagowanie działalności twórczej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie umiejętności śpiewania solowego i zespołowego oraz pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej. Przedszkolaki będą prezentować jeden utwór: kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczno-noworoczną w języku polskim lub języku obcym. Może to być występ solowy, w duecie lub z zespołem. Jury będzie oceniać: poziom warsztatu wykonawczego, oryginalność wykonania i ogólny tzw. wyraz artystyczny.

***

Informujemy, że recital Ireny Santor zaplanowany wcześniej na sobotę, 16 grudnia z przyczyn niezależnych od organizatora nie odbył się i został przeniesiony na 13 stycznia br. na godz. 19:00. Zakupione bilety zachowały ważność.

***

Ostatni z proponowanych koncertów kolęd p.t. „Piękno kolędy polskiej” usłyszymy w wykonaniu Zespołu Artystycznego „Seniorynki”, 14 stycznia (niedziela) o godz. 16.00 w Muzeum Regionalne w Siedlcach, przy ul. Piłsudskiego 1.Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza 14 stycznia (niedziela) 2018 r. o godz. 16.00 na koncert „Piękno kolędy polskiej” w wykonaniu Zespołu Artystycznego „Seniorynki”.

W programie znajdą się najpiękniejsze, tradycyjne kolędy i pastorałki wzbogacone o nowe, współczesne opracowania. Dodatkowo będzie można posłuchać utworów siedleckich poetów: Krystyny Chojeckiej, Stanisława Kowalczyka, Eugeniusza Kasjanowicza i Urszuli Tom.

Zespół Artystyczny „Seniorynki” istnieje od marca 2003 r. Tworzą go emeryci, renciści oraz sympatycy. Obecnie liczy 23 osoby, w tym 15 kobiet i 8 mężczyzn. Współpracuje z nim 7-osobowa kapela. Zespół wielokrotnie koncertował na terenie miasta Siedlce. W swojej działalności artystycznej organizuje koncerty i spektakle o tematyce historycznej, religijnej i patriotycznej.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót