Aktualności

18-01-2018

Duża dostawa, duże potrzeby

Duża dostawa, duże potrzeby

32 łóżka rehabilitacyjne i nowy sprzęt rehabilitacyjny otrzymał w ostatnich dniach Caritas Diecezji Siedleckiej. Przywieziono między innymi obsługiwane pilotem łóżka elektryczne z pełnym wyposażeniem. Cały sprzęt przeznaczony jest dla osób przewlekle chorych, których nie stać na jego zakup.

Fundatorem sprzętu jest szwajcarska Fundacja Zakonu Kawalerów Maltańskich „Hilfe und Beistand”. Dary trafiły do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego, działającej przy Caritas. To już 13. dostawa do Siedlec na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Aby otrzymać w/w sprzęt niezbędne jest zaświadczenie od lekarza o konieczności jego użytkowania. Oprócz łóżek na ul. Budowlaną 1 w Siedlcach dostarczono także 5 wózków inwalidzkich, 6 chodzików, 2 krzesła toaletowe oraz sprzęt pomocniczy: szafki, baseny, kule, chodziki itp. To drobny sprzęt, ale ułatwiający komfort życia chorym. Niestety, co prawda ilość sprzętu w dostawie była duża, ale i długa była lista oczekujących na łóżka rehabilitacyjne, dlatego jeszcze w dniu dostawy, zostały już porezerwowane.

Tylko w ubiegłym roku WSR Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach podpisała aż 324 umowy użyczenia. Na terenie diecezji siedleckiej działają 4 Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzone przez siedlecką Caritas, w tym w Siedlcach przy ul. Budowlanej 1.

 

opr. na podst źr. Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej; foto: Sylwia Szumowska

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót