Aktualności

01-02-2018

Staręga, Niedziałek, Kozak, rugbiści, Bieg Jacka

Staręga, Niedziałek, Kozak, rugbiści, Bieg Jacka

Prezydent Wojciech Kudelski i przewodniczący Rady Henryk Niedziółka 31 stycznia wręczyli statuetki i puchary najlepszym sportowcom i działaczom sportowym oraz mecenasom sportu podczas gali: Podsumowanie Roku Sportowego 2017. Wyróżniono łącznie kilkadziesiąt osób w 7 kategoriach.

Uroczystość odbyła się w Sali Białej MOK. Statuetki, puchary i dyplomy otrzymali laureaci w kategoriach: najlepszy sportowiec 2017 roku, "nadzieja" sportowa, drużyna, trener, działacz sportowy. Kapituła wybrała też wydarzenie sportowe roku 2017. Nagrody otrzymają też Mecenasi Siedleckiego Sportu.

Jednomyślną decyzją Miejskiej rady Sportu, Komisji Sportu Rady Miasta i Prezydenta Siedlec Sportowcem roku został Maciej Staręga. W kategorii "trener roku" przyznano 3 równorzędne wyróżnienia.

Statuetkami Złotych Mecenasów Siedleckiego Sportu uhonorowano firmy: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „TOPAZ”, Krzysztof Laskowski  Euro Rent, Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach, Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, "M3" Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., AWENTA E.W.A. CHOMKA, a statuetkami Mecenasów Siedleckiego Sportu uhonorowano: Pralnię EKO-LAGUNA z Siedlec, EuroMontage Sprl z Siedlec, "TOYOTĘ" AUTO PODLASIE, PPH "IWONEX" DRUKARNIA, Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej, Polonię Ubezpieczenia Roman Garwacki, ETIS Spółka z o.o, NOWAK DOM S.C., AGRO TOP, Imperial Trade Wysocki i Hondę Wyszomirski.

Podczas gali nie zabrakło krótkich podziękowań dla całego środowiska sportowego w Siedlcach od władz samorządowych Miasta. - Gromadzimy się po raz kolejny na "święcie" siedleckiego sportu, podsumowując wysiłki i dokonania naszych sportowców i młodzieży. Nasz sport można oceniać jako wydarzenia kulturalne, jako edukację i jako reklamę naszego Miasta. Zdajemy sobie sprawę, że motywy uprawiania sportu przez sportowców i zaangażowanie wielu działączy, trafiły w Siedlcach na dobre i przyjazne i warunki. Każde z naszych wydarzeń gromadzi komplet publiczności. – uważa Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Prezydent docenił osiągnięcia sportu wyczynowego mówiąc, że w ślad za nimi idą tysiące dzieci i młodzieży w grupach szkoleniowych, a do wspierania wyczynowców i młodzieży garną się coraz liczniej, lokalni sponsorzy.

Gospodarz Siedlec uznał rok 2017 za szczególny ze względu na jubileusz 470-lecia Miasta. - Mogliśmy obiektywnie spojrzeć na nasze dokonania. Możemy powiedzieć, że Miasto od czasu przemian ustrojowych odbiło się od pewnego poziomu zapaści i dobrze się rozwija. Dowodem jest to, że w wielu regionach i miastach Polski dzięki sportowi coraz częściej słyszy się podziw i uznanie dla Siedlec. Dlatego dziękuję wszystkim, że tak pięknie potrafią dbać o siedlecki sport. Przede wszystkim dziękuję największemu sponsorowi – Radzie Miasta. To ona przeznacza dosyć duże sumy pieniędzy na utrzymanie naszego sportu. Dziękuję sponsorom i właścicielom mniejszych i większych firm z Miasta. Prezydent przypomniał motywy władz Miasta względem sportu. – Kultura, w tym kultura fizyczna w krótkiej perspektywie na siebie nie zarabia, to de facto koszty, ale po dłuższym czasie buduje podstawy społeczeństwa, daje zdrowie do zajmowania się gospodarką, pomaga budować w sobie wartości i dawać przykład innym, pomaga wydobywać z siebie siły do pracy. Z takich właśnie założeń wyszliśmy w Siedlcach, bo przy całej palecie potrzeb Miasta, wydatki na sport konsekwentnie są duże. Te wydatki zaprocentują i przynoszą korzyści. Ten "bieg" rozpoczęty w Siedlcach do takiego wychowania młodzieży, będzie trwał cały czas, bo nasze dzieci są najważniejsze, a my tylko swoimi działaniami tworzymy warunki, by one tutaj chały być. Bądźcie przede wszystkim zdrowi.

Laureatom, otrzymania nagród i uzyskanych osiągnięć pogratulował też przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. – Drodzy laureaci, w imieniu rady Miasta gratuluję wszystkim, przede wszystkim sportowcom za emocje i sponsorom za ofiarność /…/ Prezydent pogratulował Radzie, a ja podziękuję Prezydentowi za to, co dzieje się w siedleckim sporcie. Owszem Rada ma wielkie zasługi, ale największe ma Prezydent, który w priorytetach swojej działalności umiejscowił wspieranie i rozwijanie sportu na jednym z czołowych miejsc. Inwestycje w infrastrukturę za ok. 200 mln zł., dotacje, stypendia i refundacje dla klubów, to przede wszystkim Pańska zasługa. Przewodniczący Henryk Niedziółka w swoich podziękowaniach nie zapomniał o trenerach i działaczach oraz mecenasach sportu, docenił ich ofiarność i zaangażowanie, czego efektem jest mnogość imprez sportowych i obecność „wielkiego sportu” w naszym Mieście. O samych sportowcach Henryk Niedziółka powiedział: - To wy odnosicie sukcesy i zdobywacie laury i nie byłoby to możliwe bez talentów popartych wieloletnią ciężką pracą, bo tylko tak realizuje się marzenia. Dziękujemy Wam i podziwiamy Was. Rada Miasta docenia to. By rok 2018 był jeszcze lepszy, życzę emocji.

SPORTOWIEC ROKU:

1. Maciej Staręga, UKS „Rawa”; narciarstwo; najważniejsze osiągnięcia w 2017 roku:
- 8 miejsce w sprincie F podczas Mistrzostw Świata w Lahti,
- 10 miejsce w team sprincie C podczas Mistrzostw Świata w Lahti,
- Starty w zawodach Pucharu Świata (miejsca 8 – 16),
- 22 miejsce w punktacji łącznej w Pucharze Świata,
- 5 miejsce w Alpen Cup w Planicy,
- 1 miejsce w zawodach FIS Race w Wiśle,
- 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w sprincie,
- 1 miejsce w team sprincie C w Mistrzostwach Polski Seniorów
- 3 miejsce w sztafecie 4 x 7,5 km mix w Jakuszycach. Sportowiec Roku Sportowiec Roku Sportowiec Rok
u.

2. WYRÓŻNIENIE: Daniel Gdula Awenta MKS „Pogoń”; rugby - reprezentant kraju w rugby 7 i 15 osobowym, brązowy medalista Mistrzostw Polski w Rugby.

3. Tomasz Jaszczuk WLKS LA - I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal,
- IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy w skoku w dal,
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku w dal,
- Uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów w skoku w dal.

 

NADZIEJA SPORTOWA ROKU:

1. Łukasz Niedziałek WLKS LA - lekkoatleta; I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i rekord Polski w chodzie na 10 km,
- I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w chodzie na 10 km,
- III miejsce w Pucharze Europy w chodzie na 10 km,
- VI miejsce w Mistrzostwach Europy w chodzie na 10 km.

2. WYRÓŻNIENIE: Magdalena Kisielińska, WLKS, zapasy - X miejsce Mistrzostw Świata Juniorek Młodszych kat. 65 kg,
- II miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży kat. 65 kg,
- I miejsce w Pucharze Polski Juniorek,
- Zawodniczka objęta centralnym szkoleniem,
- Mistrzowska klasa sportowa
.
3. WYRÓŻNIENIE: Damian Kreft MKS „Pogoń”; tenis stołowy - złoty medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców w deblu, brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców w singlu.
4. WYRÓŻNIENIE: Maciej Nieczyporuk UKS „Ósemka”; pływanie - wielokrotny medalista Mistrzostwa Polski w kat. młodzików.
5. WYRÓŻNIENIE: Patryk Bareja SKS „Feniks”, Podnoszenie ciężarów - złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kat. 105 kg,
- srebrny na Mistrzostwa Polski LZS do lat 17 w kat. 94 kg, członek kadry narodowej.


DRUŻYNA ROKU

1. Zespół seniorów rugby Aventa MKS „Pogoń” Siedlcedrużyna grająca w najwyższej lidze, zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski, w sezonie przegrała tylko dwa mecze z mistrzem i wicemistrzem tylko w meczach wyjazdowych. Na uwagę zasługuje fakt, iż trzon zespołu stanowią wychowankowie.
2. WYRÓŻNIENIE: Sztafeta męska 4 x 7,5 km,narciarstwo, w składzie: Arkadiusz Posiadała, Maciej Staręga, Daniel Iwanowski, Paweł Klisz, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów w Jakuszycach.
3. WYRÓŻNIENIE: MKP „Pogoń” Siedlce, piłka nożnadrużyna od czterech sezonów dostarcza emocji na poziomie zaplecza ekstraklasy.
4. WYRÓŻNIENIE: I-ligowa drużyna KPS Siedlce - w sezonie 2016/2017 pokonując Stal Nysę wywalczyła brązowy medal I-ligi.


TRENER ROKU:
1. Andrzej Kozak, MKS „Pogoń” Siedlce - szkoleniowiec brązowego medalisty Mistrzostw Polski, Andrzej Kozak obecnie jest trenerem reprezentacji Polski Rugby 7.
2. WYRÓŻNIENIE: Grzegorz Staręga UKS „Rawa”, Trener narciarzy UKS Rawa Siedlce. Jego podopieczni zdobyli w minionym roku 11 medali w zawodach Mistrzostw Polski w różnych kategoriach kategorii wiekowej w tym 4 medale na Mistrzostwach Polski Seniorów. UKS „Rawa” zajął pierwsze miejsce w punktacji łącznej Pucharu Polski za sezon 2016/2017. We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży zawodnicy UKS „Rawa” wywalczyli 200 pkt. Dwóch zawodników Klubu startowało w Mistrzostwach Świata w Lahti.
3. WYRÓŻNIENIE: Bartosz Tarachulski MKP „Pogoń” - trener piłkarzy; w sytuacjach kryzysowych potrafił sprawić, że drużyna grała efektownie, a przede wszystkim skutecznie. W obecnym sezonie w 9 meczach zdobył 13 pkt., wygrywając m.in. z Chojniczanką Chojnice.
4. WYRÓŻNIENIE: Witold Chwastyniak KPS Siedlce trener siatkarzy; brązowy medal I ligi w sezonie 2016/2017;
5. WYRÓŻNIENIE: Ryszard Soćko SKS „Feniks” Siedlce, trener podnoszenia ciężarów; w roku 2017 jego zawodnicy zdobyli: Agata Rok - 2 medale mistrzostw polski w podnoszeniu ciężarów, Katarzyna Lisewska - brązowy medal mistrzostw polski seniorów, Mateusz Kaszuba - brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów, wywalczenie awansu do I ligi w PC. 


DZIAŁACZ SPORTOWY ROKU:

WYRÓŻNIENIE: Michał Chromiński - Prezes Zarządu MKP „Pogoń” Siedlce; od początku istnienia związany z Klubem. Dużym zaangażowaniem wspierający i i działający na rzecz rozwoju MKP „Pogoń”;
WYRÓŻNIENIE: Marek Guth ZM TKKF - wieloletni działacz TKKF, STARTU, były zawodnik „Pogoni” w piłce ręcznej, od 45 lat związany ze sportem.
WYRÓŻNIENIE: Artur Ryczywolski - Prezes Zarządu MKS „Pogoń” Siedlce.

 

WYDARZENIE SPORTOWE ROKU:

1. VIII Bieg Siedleckiego Jacka - największa biegowa impreza masowa w naszym regionie, w której ubiegłym roku na wszystkich dystansach wystartowało łącznie blisko 1700 zawodników z różnych zakątków Polski, a także spoza granic naszego kraju. Bieg Jacka jest finałem edycji cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego.

2. WYRÓŻNIENIE: IV Europejski Festiwal Weteranów EVRA (organizator Miejski Klub Rugby), odbył się w dniach 14-19 września 2017 pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Była to największa międzynarodowa impreza rugby w Polsce w 2017 roku i największa impreza sportowa w Siedlcach pod względem liczby startujących zespołów. Udział wzięło 14 drużyn z Hiszpanii, Polski, Portugalii, Ukrainy, Węgier, Włoch oraz reprezentacje Polski, Europy, krajów EVRA (Anglia, Chorwacja, Holandia, Francja, Niemcy, Szkocja) i krajów Bałtyckich (Litwa, Łotwa, Rosja). Doceniając wysoki poziom organizacji EVRA nagrodziła drużynę WFS Siedlce Veterans trofeum Jeff Butterfield Trophy. Była to pierwsza w historii EVRA nagroda przyznana organizatorowi i gospodarzowi międzynarodowej imprezy.


3. WYRÓŻNIENIE: mecze piłki nożnej Nice 1 Ligi. Mecze gromadzą największą liczbę sympatyków sportu w mieście. Średnio na meczach zasiada na trybunach 1,5 – 2 tys. Kibiców.


WSPÓŁZAWODNICTWO SZKÓŁ: (klasyfikacja na podstawie wyniki w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy):

Kategoria szkoły podstawowe: 1. SP 5, 2. SP 9, 3. SP 10;

Gimnazja: 1. PG 6, 2. PG 1, 3. PG 2,

Szkoły ponadgimnazjalne: 1. LO II, 2. ZSP 1, 3. LO I.   

 

aut. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 


« Powrót

Galeria