Aktualności

07-02-2018

Krople krwi na wagę życia

Krople krwi na wagę życia

Kolejny rok z rzędu harcerze z Hufca ZHP "Podlasie" im. H. Sienkiewicza w Siedlcach zapraszają mieszkańców Siedlec 22 lutego do oddawania krwi, w ramach ogólnopolskiej akcji Kropla Krwi na Dzień Myśli Braterskiej. W tym roku hasłem akcji jest "Bądź świadomym dawcą krwi".

 

Od kilku miesięcy radni Komisji Zdrowia Rady Miasta zastanawiają się, jak przeciwdziałać zjawisku zmniejszania się zasobów krwi w siedleckich placówkach służby zdrowia? Ten negatywny trend spowodowany jest - między innymi - zmniejszającym się udziałem mieszkańców w honorowym oddawaniu krwi.

Akcja oddawania krwi, organizowana przez harcerzy miała będzie miejsce 22 lutego w godzinach 9:00 - 12:00, w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Siedlcach przy ulicy Formińskiego 14. Również w tym roku akcję wsparł Urząd Miasta Siedlce, dzięki czemu każdy z uczestników akcji otrzyma wspaniały upominek.

Oddanie krwi nie jest obostrzone warunkami żywieniowymi i medycznymi, poza jednym - trzeba być osobą powyżej 18 roku życia. Wskazane jest spożycie wcześniej "dobrego" śniadania. Przed oddaniem krwi, honorowi dawcy przejdą krótkie badanie lekarskie

Harcerze zapraszają wszystkich Mieszkańców Siedlec do pomocy innym - potrzebującym krwi Mieszkańcom.

źr. ZHP "Podlasie"

  Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

 

 

« Powrót