Aktualności

09-02-2018

Krew dla Siedlec i nie tylko

Krew dla Siedlec i nie tylko

Anonsujemy kolejną akcję promującą krwiodawstwo. Tym razem pod hasłem ,,Nic nie tracisz, a dużo dajesz”, 15 lutego krew honorowo oddawać będą uczniowie IV LO im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego. "Krwiobus" stanie na parkingu przed liceum na ul. Sokołowskiej.


15 lutego, w czwartek w godzinach od 9.00 do 13.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach ul. Sokołowska 161 B, odbędzie się akcja „Zostań honorowym dawcą”. Przed budynkiem szkoły ustawiony będzie mobilny punk poboru krwi, w którym można będzie wspomóc potrzebujących krwi ludzi i placówki medyczne. To kolejne - obok akcji harcerzy ZHP - działanie w najbliższych dniach w Siedlcach.

Ma na celu podniesienie świadomości krwiodawstwa wśród uczniów i ogromnej potrzeby pomocy chorym. Każdy uczeń, który ukończył 18 lat może przyłączyć się do pomocy i oddać bezinteresownie krew. Do udziału i oddania krwi zapraszani są uczniowie, nauczyciele i wszyscy chętni mieszkańcy Siedlec.

Warto przyłączyć się do tej szczytnej inicjatywy. Pamiętajmy, że krew ratuje ludzkie życie i nigdy nie wiadomo, czy sami nie będziemy takiej pomocy potrzebowali. Będzie krwawo, lecz w luksusie, podziel darem się w krwiobusie - zachęcają Żółkiewszczacy.

15 lutego; godz. 9.00 - 13.00 - "Nic nie tracisz, a dużo dajesz” - „Zostań honorowym dawcą” - akcja oddawania krwi przy IV LO im. Żółkiewskiego; parking przed szkołą; Siedlce, ul. Sokołowska 161B.

opr na podst. źr.; foto: Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu

 

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


 

« Powrót