Aktualności

28-03-2018

Siedlce Miastem Tańca

Siedlce Miastem Tańca

Tancerze z Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Formacji Tanecznej Caro Dance z Siedlec podczas Mistrzostw Polski w Wałbrzychu w miniony weekend, aż 35 razy stawali na podium. Oba zespoły zdobyły łącznie 8 złotych, 13 srebrnych i 14 brązowych medali.

Przez trzy dni w Hali Widowiskowo-Sportowej AQUA ZDRÓJ taneczne umiejętności prezentowało blisko 1500 tancerzy z całej Polski. W rywalizacji 23-25 marca w Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Modern, Balet, Production, mini Production Wałbrzych 2018, będącej eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata, wzięli udział również siedlczanie - tancerze i tancerki Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Formacji Tanecznej Caro Dance.

Z wielką przyjemnością możemy poinformować, że siedleccy tancerze obu zespołów aż 35 - w tym Caro Dance 32 razy - stawali na podium, zdobywając łącznie 8 złotych,13 srebrnych i 14 brązowych medali (w tym Caro Dance: 6 złotych, 13 srebrnych i 13 brązowych medali), a tym samym tytuły tegorocznych Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia obu zespołom na kolejnych turniejach!

 

Miejsca zajęte przez LUZ:

- I miejsce i tytuł mistrza Polski - formacja modern w kategorii dzieci do lat 11,
- I miejsce i tytuł mistrza Polski - mini formacja modern w kategorii dzieci do lat 11 w składzie: Maria Bruśniak, Antonia Cicha, Urszula Chojecka, Adrianna Łęczycka, Michalina Neścior, Zofia Roman, Dominika Tchórzewska, Lena Mazurek,
- III miejsce - duet modern Antonia Cicha i Zofia Roman w kategorii dzieci do lat 11,
- V miejsce - duet modern Marcelina Karolewska i Gabriela Remiszewska w kategorii juniorów 12-15 lat,
- VII - solo modern Maciej Kosyl w kategorii juniorów 12-15 lat,
- VII - duet modern Urszula Chojecka i Adrianna Łęczycka w kategorii dzieci do lat 11.

Bardzo dobrze zaprezentowały się w duecie juniorki Wiktoria Kubaj i Julia Sawicka, solo Klaudia Wyspiańska (po raz pierwszy w kategorii seniorek) pokonała aż 50 solistek oraz odmłodzone, w nowych składach mini formacje i formacje juniorów i seniorów.

Choreografem i kierownikiem artystycznym Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ jest Joanna Woszczyńska.

 

Miejsca zajęte przez Caro Dance: 

I MIEJSCE – MISTRZOSTWO POLSKI

1. Formacja Modern - Dorośli 16+,
2. Mini Grupa Balet - Juniorzy 12-15 lat,
3. Anna Kurowska – Solo Modern - Juniorzy 12-15 lat,
4. Mini Grupa Balet - Dzieci do lat 7,
5. Mini Grupa Modern - Dzieci do lat 7,
6. Paweł Świętochowski – Solo Modern - Dzieci do lat 11,

II MIEJSCE – WICEMISTRZOSTWO POLSKI

1. Formacja Modern – Juniorzy 12-15 lat,
2. Formacja Balet – Dzieci do lat 11,
3. Formacja Balet – Juniorzy 12-15 lat,
4. Mini Grupa Modern - Dorośli 16+,
5. Julia Mućko, Krzysztof Wiśniewski – Duet Modern – Dorośli 16+,
6. Nina Jarkowska, Michał Woiński – Duet Balet - Juniorzy 12-15 lat,
7. Katarzyna Borkowska, Nina Jarkowska – Duet Modern – Juniorzy 12-15 lat,
8. Michał Wójcik – Solo Modern – Dzieci do lat 11,
9. Michał Wójcik – Solo Balet – Dzieci do lat 11,
10. Michał Woiński – Solo Balet – Juniorzy 2-15 lat,
11. Karolina Sawicka – Solo Modern – Dzieci do lat 7,
12. Kornelia Szczygielska, Karolina Sawicka – Duet Modern – Dzieci do lat 7,
13. Kornelia Szczygielska, Karolina Sawicka – Duet Balet – Dzieci do lat 7,

III MIEJSCE – II WICEMISTRZOSTWO POLSKI

1. Mini Grupa Balet – Dorośli 16+,
2. Mini Grupa Modern – Juniorzy 12-15 lat,
3. Mini Grupa Modern „X” – Dzieci do lat 11,
4. Mieszko Chomka – Solo Modern – Dorośli 16+,
5. Oliwia Czarnocka, Michał Woiński – Duet Modern – Juniorzy 12-15 lat,
6. Klaudia Dziewulska, Marta Dziewulska – Duet Modern – Dzieci do lat 7,
7. Michał Woiński – Solo Modern – Juniorzy 12-15 lat,
8. Maciej Kwiatkowski – Solo Balet – Juniorzy 12-15 lat,
9. Paweł Świętochowski – Solo Balet – Dzieci do lat 11,
10. Błażej Hawryluk – Solo Modern – Dzieci do lat 11,
11. Natalia Rybicka – Solo Balet – Dzieci do lat 7,
13. Marta Dziewulska – Solo Modern – Dzieci do lat 7,

Miejsca Finałowe: Miejsce IV:
1. Formacja Modern – Dzieci do lat 11,
2. Mini Grupa Balet „Z” – Dzieci do lat 11,
3. Dominika Kowalczyk, Mieszko Chomka – Duet Modern,
4. Aleksandra Chojnacka, Iga Wójcik – Duet Balet,
5. Krzysztof Wiśniewski – Solo Modern – Dorośli 16+; Dorośli,
6. Katarzyna Borkowska – Solo Modern – Juniorzy 12-15,
7. Kamil Kwiatkowski – Solo Balet – Dzieci do lat 11,
8. Karolina Sawicka – Solo Balet – Dzieci do lat 7,

Miejsce V
1. Mini Grupa Balet „X” – Dzieci do lat 11,
2. Maya Chini, Amelia Kowalska – Duet Balet – Dzieci do lat 11,
3. Maja Chini i Paweł Świetochowski – Duet Modern – Dzieci do lat 11,
4. Maya Chini, Amelia Kowalska – Duet Balet do lat 11,
5. Maciej Kwiatkowski -solo Modern 12-15,
6. Błażej Hawryluk – Solo Balet – Dzieci do lat 11,
7. Kornelia Szczygielska – Solo Modern – Dzieci do lat 7,
8. Maya Chini – Solo Balet – Dzieci do lat 11,

Miejsce VI
1. Mini Grupa Balet „Y” – Dzieci do lat 11,
2. Mini Grupa Modern „Z” – Dzieci do lat 11,
3. Maja Bondarczuk, Michalina Musiej – Duet Modern do 11,
4. Tosia Anusiewicz i Kalinka Anusiewicz -Duet Balet do 11,
5. Nina Jarkowska – Solo Balet – Juniorzy 12-15 lat,
6. Natalia Rybicka – Solo Modern – Dzieci do lat 7,
7. Klaudia Dziewulska – Solo Balet – Dzieci do lat 7,

Miejsce VII
1. Maja Bondarczuk, Michalina Musiej – Duet Balet – Dzieci do lat 11,

Miejsce VIII
2. Mini Grupa Modern „Y” – Dzieci do lat 11,

Choreografem i kierownikiem artystycznym zespoły Caro Dance jest Iwona Orzełowska.

 

opr. JiC (na podst. MOK i FB CKiS)

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

Na zdjęciu: FTN LUZ- formacja dzieci

« Powrót