Aktualności

20-04-2018

PWiK odnawia sieć w Ceglanej

PWiK odnawia sieć w Ceglanej

PWiK kilkanaście dni temu rozpoczął przebudowę sieci wodociągowej w ul. Ceglanej. W drugiej połowie roku Firma rozpocznie wymianę sieci wodociągowej w dalszej części Ceglanej, aż do ul. Kraszewskiego. W tym samym czasie zostanie wykonana tam też kanalizacja deszczowa.

 

Prace w ulicy Ceglanej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonuje zgodnie z przyjętym przez Firmę "Planem rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2018 – 2021". PWiK przebudowuje sieć wodociągową w Ceglanej, na odcinku od ul. Łukasińskiego do wylotu ul. Chełmońskiego. To ok. 60-metrowy odcinek. Dużo wcześniej, w tej części Ceglanej wymieniono już sieć kanalizacji deszczowej.

- To stary, jeszcze stalowy odcinek wodociągu, który często ulegał awariom. Prace wymiany sieci "w ziemi" zakończymy do końca kwietnia - deklaruje kierownik Działu Technicznego wykonawcy Bogdan Dybowski. PWiK po zakończeniu wymiany rur, odtworzy nawierzchnię ulicy - zostaną położone 2 warstwy asfaltu - wraz z krawężnikami. Firma położy wspomniane warstwy nowego asfaltu do końca czerwca, bowiem prace te muszą być skoordynowane z realizacja zjazdu z wewnętrznej obwodnicy miasta w ul. Ceglaną. Koszt aktualnie realizowanych prac szacują w PWiK-u na ok. 160 tys zł.

W drugiej połowie roku PWiK wymieni sieć wodociągową w dalszej części ul. Ceglanej, na blisko 340-metrowym odcinku aż do ul. Kraszewskiego. W zakres przyszłych robót wejdzie też budowa kanału kanalizacji deszczowej. 

 

aut. JiC; foto: WB

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót