Aktualności

07-05-2018

Pieniądze na książki dla SP 5

Pieniądze na książki dla SP 5

Siedlce po raz drugi uzyskały wsparcie finansowe w ramach realizacji wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Pieniądze trafią do Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach.

Miasto uzyskało wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3 programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program wspiera - w latach 2016 – 2020 - organy prowadzące szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów, przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Wysokość przyznanego wsparcia finansowego w 2018 roku wynosi 12 tys. zł., a wkład własny organu prowadzącego to 3 tys. Koszt całkowity zadnia to: 15 tys. zł. cała kwotę otrzymał SP 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach.

Celem Priorytetu 3 Programu jest m.in. wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Ważne jest w tym kontekście wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w szczególności lektur szkolnych.

Informacje dotyczące programu znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej –  www.men.gov.pl oraz na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie - kuratorium.waw.pl/.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

« Powrót