Aktualności

10-05-2018

Imprezowy czerwiec z ARMS!

Imprezowy czerwiec z ARMS!

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przedstawiła 9 maja kalendarz swoich imprez i inicjatyw w czerwcu i nadchodzące wakacje. Znajdziemy kontynuację już znanych, ale i kilka nowych pomysłów na aktywność z ARMS.

 

Poza już rozpoczętymi przez ARMS cyklami rekreacji sportowej dla Mieszkańców tj.: bieganiem pod okiem instruktorów, szkółką rolkarską, czy nordic walking, przygotowywane są kolejne imprezy i wydarzenia angażujące różne grupy siedlczan i gości, o rozmaitych zainteresowaniach i potrzebach. W czerwcu dojdzie do sytuacji, że w każdy weekend miesiąca zawsze coś na obiektach ARMS, czy z jej inicjatywy, dziać się będzie. (vide prezentacja załączona poniżej).

Imprezy ARMS

Już 20 maja - na wzór pomysłu przejazdu przez Miasto kolumny rowerzystów - podobna impreza przygotowywana jest dla posiadaczy skuterów. Trzeba przebyć trasę ok. 30 km po Siedlcach, ze startem z parkingu przy ul. Jana Pawła II, i w 8. atrakcyjnych, i z walorami edukacyjnymi miejscach, zrobić sobie pamiątkowa fotkę. Wśród tych, którzy wezmą udział w "rajdzie" rozlosowany zostanie elektryczny skuter.

Czerwcowe imprezy zacznie Festiwal z Ułańską Fantazją (3 czerwca) - nieco bardziej patriotyczna, z udziałem grup szwadronu kawalerii Wojska Polskiego i członków podobnych grup rekonstrukcyjnych, wersja ubiegłorocznego Biegną konie przy stadionie. Tydzień później - 10 czerwca - przyjdzie czas na Jazdę pod prąd; na 10-kilometrowa trasę po ulicach Siedlec wyruszą pojazdy elektryczne: rowery, skutery, samochody. Impreza promuje ochronę środowiska i elektromobilność.

17 czerwca zobaczymy naszych lokalnych zawodowców w meczu charytatywnym celebrytami i artystami na siedleckim stadionie. Tydzień później - 23 czerwca po raz 3. przeżyjemy "Waterslide" na wiadukcie warszawskim. I tak ARMS wejdzie w czas wakacji, kiedy to po raz kolejny organizowała będzie półkolonie na sportowo dla ponad 300. dzieci z naszych uboższych rodzin. Maluchy wytypuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Dla dziewiesięciorga z całej trzysetki - tych z najlepszymi wynikami w nauce - czeka w tym roku nie lada niespodzianka: pojadą na kilkudniowa wycieczkę do Zakopanego i Krakowa.

Również dla maluchów ARMS jak co roku organizuje płatne półkolonie na sportowo. Spółka przyjmuje już na nie zgłoszenia: będą 2 turnusy (25-29 czerwca i 9-13 lipca), za które za 1. dziecko trzeba będzie zapłacić 470 zł. Kto pierwszy ten zyska ciekawy pobyt w Mieście dla swojego malucha, wypełniony aktywnościami i zwiedzaniem.

W wakacje dla starszych osób lubiących film i kino ARMS przygotowała oglądanie filmów w plenerze na pl. Sikorskiego - podobnie jak w zeszłym roku. Tym razem Hollywoodzkie Kino Plenerowe leżaki dla oglądających rozstawi 13., 20., i 27. czerwca oraz 3 sierpnia. Kulminacją imprez wakacyjnych będzie IX Bieg Siedleckiego Jacka 25 sierpnia.

Inwestycje ARMS

Prezes ARMS Grzegorz Orzełowski poinformował podczas konferencji, że ze względu na olbrzymie koszty, zaprzestano kontynuacji projektu: Siedlecki Rower Miejski w 2018 roku. Firma obsługująca system wypożyczeń i użyczająca rowery, wymagała od ARMS w tym roku aż 320 tys. złotych opłat, co wobec ubiegłorocznych 80 tysięcy (40 tys. zł w 2016) jest kwotą zaporową i nie do zapłacenia. ARMS nie zarzuca jednak pomysłu rowerów miejskich całkowicie. - Po około 1,5 tysiąca wypożyczeń rowerów w każdym roku w czasie 2 lat trwania projektu i w dodatku tylko w ciągu 3 miesięcy wakacji, uważam za sukces - ocenia prezes Orzełowski. - Pracujemy nad własną koncepcją roweru miejskiego, tak aby była ona tańsza, zapewniała dostęp do rowerów przez 6 a nie 3 miesiące w roku i w większej ilości stacji wypożyczeń - zapewnia.

Na jesieni (we wrześniu/październiku) ARMS użyczy ćwiczącym i sportowcom wyremontowany parkiet i odda do użytku pomieszczenia odnowy biologicznej w hali przy ul. Prusa 6. Firma wykonująca roboty ma w tej chwili wg prezesa miesiąc wyprzedzenia założonego harmonogramu. - Od strony budowlanej, pomieszczenia przygotowywane pod odnowę biologiczną są finalizowane. - twierdzi prezes. ARMS uzyskała na te projekty dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 50% kosztów, tj. 1 mln 100 tys. zł.

ARMS przygotowuje też własny projekt dot. stadionu lekkoatletycznego przy Prusa 6. "Program funkcjonalno-użytkowy" umożliwi spółce aplikowanie o środki unijne na jego remont i lepsze wykorzystanie. - Budowanie czegoś półśrodkami nie ma sensu. Stadion raczej powinien powstać od nowa, od podstaw, ale to koszt blisko 10 do 14 mln zł. - uważa Grzegorz Orzełowski. - Na pewno w ciągu najbliższych 2 lat, jako ARMS staniemy przed dylematem: czy zamykać ten stadion, czy nie?

Pozytywną "inwestycyjną" informacją środowej konferencji były podane dane nt. wykorzystania oddanej do użytku w październiku 2017 roku tężni solankowej. - Do dzisiaj skorzystało z niej 17 tysięcy osób, w tym 8 tysięcy dzieci, którym regularny pobyt w niej finansuje siedlecki Urząd Miasta - informuje prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Grzegorz Orzełowski.

aut. JiC

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


 

 

Załączniki:

« Powrót