Aktualności

11-05-2018

Targowa ma zgodę weterynarzy

Targowa ma zgodę weterynarzy

Inspekcja Weterynaryjna - Powiatowy Lekarz Weterynarii wydała 7 maja Miastu zgodę na dalsze prowadzenie targowiska przy Targowej 32, na którym mieszkańcy miasta i okolic będą mogli ponownie handlować drobnym inwentarzem: gołębiami, królikami i drobiem.

W przesłanej do magistratu decyzji czytamy, iż działając na podstawie Ustawy z 11 marca 2004 roku o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Siedlcach - po rozpatrzeniu wniosku Miasta z 24 kwietnia - nadaje podmiotowi prowadzącemu działalność, polegającą na organizowaniu targu zwierząt, tj. gołębiami, drobiem, królikami przy ul. Targowej 32, numer identyfikacji weterynaryjnej. A to oznacza, że Miasto otrzymało określony zakres i narzucony rodzaj prowadzonej działalności. Rzeczą najważniejszą jest fakt, iż magistrat może organizować targi, wystawy, pokazy i konkursy zwierząt na tym terenie.

Właścicielem terenu przy ul. Targowej 32 jest samorząd lokalny, a w jego imieniu działalność usługową prowadzi na nim Fundacja Pomocy dla Dzieci Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych (ul. Południowa 1, Siedlce).

Kością sporu były niespełnione ustawowe warunki sanitarne na targowisku, a przede wszystkim brak zdatnej do picia wody, pochodzącej ze znanego źródła bądź dostawcy. Takie m.in. obiekcje miał lekarz weterynarii w stosunku do samorządu jako właściciela w ubiegłym roku. Magistrat spełnił oczekiwania: m.in. oznaczył teren, zadbał o pomieszczenie dla stałej obecności lekarza weterynarii na targowisku, zobowiązał się do systematycznego odkażania targowiska oraz wyposażył je w pojemniki na odpady pochodzenia zwierzęcego. I przede wszystkim będzie dostarczał wodę w dużych pojemnikach z wiadomego źródła.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

 

« Powrót