Aktualności

12-05-2018

Będzie dowództwo w Siedlcach?

Będzie dowództwo w Siedlcach?

W Krzesku (gm. Zbuczyn) gościli 12 maja ministrowie: Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak i Energii - Krzysztof Tchórzewski. Jak podaje w mediach społecznościowych minister Krzysztof Tchórzewski, dobrą informacją dla naszego regionu i Miasta jest złożona przez ministra Błaszczaka zapowiedź, że wszystko wskazuje na to, że miejscem stacjonowania dowództwa nowo tworzonej Dywizji Operacyjnej Wojska Polskiego będą Siedlce.

Najprawdopodobniej w Siedlcach stacjonowałoby dowództwo dywizji piechoty zmechanizowanej oraz dodatkowo jeszcze jakaś jednostka wojskowa.

Pretekstem do spotkania z mieszkańcami było bezpośrednie poinformowanie o zamierzeniach rządu RP, a w szczególnie o tzw. "Piątce Morawieckiego" - nowych planach i zamierzeniach w najbliższym czasie. Składają się na nie: inwestycje w edukację i rodzinę, czyli 300 zł. na wyprawki szkolne dla dzieci, program "Dostepność +" czyli wydatkowanie 20 mld zł. na wsparcie dla seniorów i osób niepełnosprawnych, wsparcie dla przedsiębiorców - czyli obniżenie podatku CIT i składki ZUS dla małych rodzinnych firm.

Dla obecnych na spotkaniu w Krzesku dobrą informacja są też deklaracje Rządu o dalszym rozwoju infrastruktury. Rząd Morawieckiego zamierza przeznaczyć 5 mld złotych na drogi lokalne, które nigdy nie mogły doczekać się remontów.

W spotkaniu w Krzesku wziął udział również Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

 

aut. JiC; foto: www.facebook.com/Krzysztof-Tchórzewski

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót