Aktualności

17-05-2018

Poetycznie o JPII

Poetycznie o JPII

W poniedziałek 21 maja, Siedlecka Grupa Literacka "Witraż" zaprasza na Plenerowe Spotkanie Literackie i Wieczornicę, poświęconą Papieżowi Janowi Pawłowi II.

„Nie bój się… nie lękaj… wypłyń na głębię…” to tytuł spotkania literackiego i wieczornicy poetycko-muzycznej, której bohaterem będzie św. Jan Paweł II. Początek spotkania literackiego na Skwerze Jana Pawła II i ul. Kilińskiego o godz. 10:00, a wieczornicy o 19:00.

Rzadko mamy okazję spotkać się wspólnie: młodzież i mieszkańcy Siedlec z Papieżem św. Janem Pawłem II, by przypomnieć sobie Jego mądre słowa i ulubione piosenki. Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” działająca przy MOK i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, zapraszają na wspólne pisanie wierszy, słuchanie archiwalnych nagrań z pobytów Papieża w Ojczyźnie, ale także na wspólne śpiewanie ulubionych piosenek Papieża Polaka.

Wieczorem przy blasku świec, wybrzmią najpiękniejsze wiersze napisane podczas Pleneru oraz pieśni „papieskie”. Dopełnieniem Wieczornicy będą słowa Papieża: „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie…” z nagrań archiwalnych, które zostaną skierowane do tych, których tak umiłował.

Oprawa muzyczna: Zespół Wokalny Sweet Angels, Agnieszka Skup i Wiktoria Sadowiak.

 

źr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


 

« Powrót