Aktualności

28-05-2018

Festiwal „Z ułańską fantazją”

Festiwal „Z ułańską fantazją”

W niedzielę 3 czerwca, na terenie pomiędzy hotelem IBIS, boiskami treningowymi a stadionem przy ul. Jana Pawła II 6, zobaczymy kolejne widowisko, których bohaterami będą... konie i jeźdźcy.

Niedzielna impreza jest kontynuacją ubiegłorocznej: Biegną konie przy stadionie, ale tym razem w wersji bardziej patriotycznej, a to z okazji wspólnego świętowania 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W programie festiwalu znalazły się pokazy pięknych koni, przeplatane wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i konkursy z nagrodami. W części pokazowej zaprezentują się: Szwadron Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich z Białegostoku, ułan z Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich z Mińska Mazowieckiego, Katarzyna Stawiska, Ireneusz Kozłowski i dzieci ze Stajni Zielony Raj. Do wspólnego śpiewania zachęci publiczność zespół Rostkowski Country Band, wykonując wszystkim znane piosenki patriotyczne.

Ponadto znajdziemy ciekawe stoiska informacyjne np.: Harcerski Klub Ratowniczy Siedlce przypomni i nauczy, jak prawidłowo należy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej; dla dorosłych mamy naukę z fantomami i defibrylatorami zewnętrznymi AED, a dla najmłodszych "Misiowe Ratowanie". Nie zabraknie ekspozycji Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojskowej Komendy Uzupełnień, Stowarzyszenia Jednostek Strzeleckich Strzelec. Będą żołnierskie opowieści, ciekawostki oraz sprzęt.

Sponsor główny imprezy - firma Agro-Top zachęcał będzie my do degustacji kanapek ze smalcem. Na boisku bocznym znajdą się atrakcje dla najmłodszych - dmuchana zjeżdżalnia i kule zorbing.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Ilość miejsc siedzących na trybunie jest ograniczona. Parking dla samochodów dostępny będzie za stadionem – dojazd drogą gruntową za stadionem oraz na terenach zielonych przy ul Jana Pawła II (dojazd w pliku pdf poniżej). Organizatorami festiwalu są: Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Podlasie i Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

 

źr.; foto: ARMS

 


 

Załączniki:

« Powrót