Aktualności

22-06-2018

List władz Miasta z okazji zakończenia roku szkolnego

List władz Miasta z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie,

dobiegł końca kolejny rok szkolny. Rok wytężonej, efektywnej pracy i wielu cennych inicjatyw na rzecz edukacji w naszym mieście.


Gronu Pedagogicznemu składamy podziękowania za to, że uczą Państwo młode pokolenie wartości, zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne w dorosłym życiu.

Zawód, który wybraliście, wymaga wielkiej odpowiedzialności i życiowej mądrości. Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, potrafiący wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcenia innych do myślenia, marzenia, poznawania i działania. Rezultatem Waszej pracy są bardzo dobre wyniki siedleckiej młodzieży podczas egzaminów podsumowujących kolejne etapy nauczania.

Na szczególne uznanie zasługują znakomite rezultaty egzaminów gimnazjalnych, plasujące naszą młodzież na czołowych miejscach w kraju. Wysoka zdawalność egzaminów to dowód, że siedleckie szkoły reprezentują najwyższy poziom, są profesjonalnie zarządzane i stanowią doskonałą wizytówkę naszego miasta. Wychowankowie naszych szkół są dobrze przygotowanymi do dalszej kariery edukacyjnej, zdolnymi, ciekawymi świata młodymi ludźmi, którym nauka sprawia przyjemność i satysfakcję. Podziękowania należą się także Rodzicom. Państwa wsparcie i aktywne zaangażowanie w życie społeczności szkolnej ma ogromne znaczenie w procesie edukacyjnym i tworzy pozytywny klimat oparty na wzajemnej współpracy i szacunku.

Całej Społeczności Uczniowskiej gratulujemy sukcesów i umiejętności zdobytych w minionym roku szkolnym. Dzisiaj rozpoczynają się wakacje. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań. Odebrane świadectwa są ukoronowaniem Waszej pracy i nagrodą za Waszą pasję, zaangażowanie i ciekawość świata.

Korzystajcie z letnich atrakcji z rozwagą i umiarem, zawsze pamiętając o bezpieczeństwie swoim i innych. Zachęcamy Was także do skorzystania z szerokiej oferty wakacyjnych zajęć – sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, specjalnie przygotowanych przez miejskie instytucje dla dzieci i młodzieży.
Życzymy Wszystkim wyjątkowych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Niech uśmiech, radość i pogoda ducha towarzyszą Wam każdego dnia.


Przewodniczący Rady Miasta  Henryk Niedziółka

Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski

Siedlce, 22 czerwca 2018 r.

« Powrót