Aktualności

22-06-2018

Woda w zalewie spełnia wymagania

Woda w zalewie spełnia wymagania

Sanepid uznał wodę w Zalewie "Muchawka" za bezpieczną do kąpieli. Terenu nad Zalewem, od kilku dni strzeże kamera monitoringu miejskiego. Od 21 czerwca można dostać mandat za spożywanie alkoholu nad zalewem poza wydzieloną tam specjalną strefą.

Pracownicy Powiatowego Inspektora Sanitarnego 18 czerwca pobrali z kąpieliska próbki wody do badań mikrobiologicznych. Ich analiza wykazała niski poziom bakterii Escherichia coli oraz paciorkowców kałowych (enterokoków), co 20 czerwca zostało potwierdzone w przesłanym do Magistratu komunikacie (ocena poniżej).

Inspektorzy sanitarni nie stwierdzili również na powierzchni wody zanieczyszczeń, uniemożliwiających dopuszczenie akwenu do kąpieli (tj. materiałów smolistych, szkła, tworzyw sztucznych, odpadów niemożliwych do szybkiego usunięcia).

Sezon kąpielowy nad zalewem zaczyna się 23 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. W tym czasie obecne tam będą codzienne patrole piesze i rowerowe Straży Miejskiej oraz policji. Od 23 czerwca przy kąpielisku dyżurować będą ratownicy wodni.

Kilka dni wcześniej nad zalewem pojawiła się kamera monitoringu miejskiego, którą do godz. 22.00 obsługiwać będą - i reagować na zdarzenia - strażnicy miejscy, a po godz. 22.00 zadania monitoringu i reakcji przejmie policja.

Przypominamy, iż od 21 czerwca JEDYNYM miejscem, gdzie LEGALNIE można spożywać alkohol nad zalewem jest wydzielona i oznakowana strefa (ze stołami grillowymi) koło tzw. lasku przy ul. Mazowieckiej.

opr. JiC

Zainstalowana kamera monitoringu miejskiego:

 

Jedyna "strefa" legalnego spożywania alkoholu nad zalewem:


 

« Powrót