Aktualności

27-06-2018

Nasz samorząd u sąsiadów

Nasz samorząd u sąsiadów

W Dasing i w Berdyczowie - miastach partnerskich Siedlec, gościły delegacje naszego samorządu lokalnego w miniony weekend, 23 i 24 czerwca. Kilkanaście dni wcześniej władze Siedlec podejmowano w Sabinovie na Słowacji.

Pretekstem do wizyty prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego, przewodniczącego Rady Miasta Henryka Niedziółki i Mirosława Symanowicza, byłego prezydenta Miasta i szefa Rady w Dasing, była 20. rocznica podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy samorządami. Osobą, która 20 lat temu podpisywała z ramienia Siedlec stosowną umowę był właśnie Mirosław Symanowicz.

Z okazji 20. lat współpracy władze Dasing ufundowały obelisk w jednym z głównych punktów miasta (patrz zdjęcia poniżej). Dla władz Dasing, z jego burmistrzem Erichem Nagelem, była to tez okazja do fetowania 10-lecia podobnej współpracy partnerskiej z austriacką miejscowością Kammern, na którą zaproszono burmistrza Karla Dobnigga.

W tych samych dniach wiceprezydent Piotr Niewiadomski, sekretarz Miasta Sławomir Marchel oraz naczelnik Wydziału Dróg Wojciech Cylwik, przebywali z gościnną wizytą w Berdyczowie na Ukrainie. Zaproszenie do tego miasta partnerskiego Siedlec, zostało wystosowane w związku z 19. edycją odbywających się tam Dni Kultury Polskiej. Swój występ podczas tamtejszego festiwalu zaprezentował siedlecki zespól Niekompletni muzyka, kompozytora i aranżera Macieja Turkowskiego.

13 i 14 czerwca prezydenci: Wojciech Kudelski i Piotr Niewiadomski uczestniczyli w Dniach Sabinova na Słowacji. Samorządy Dasing, Berdyczowa i Sabinova w ramach rewizyty zostały zaproszone do naszego Miasta na tegoroczne Dni Siedlec we wrześniu. 

Dasing to miejscowość w południowych Niemczech, w kraju związkowym Bawaria (rejencji Szwabia), natomiast Berdyczów to miasto w obwodzie żytomierskim, w zachdniej części środkowej Ukrainy, które na mocy Unii Lubelskiej w 1569 roku stało się częścią Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

Wizyta w Dasing:

 

Wizyta w Berdyczowie:

« Powrót