Aktualności

28-06-2018

Uczniowie z "Dziesiątki" najlepsi

Uczniowie z "Dziesiątki" najlepsi

W konkursie filmowym "Ku niepodległości", ogłoszonym przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę dla uczniów szkół województwa mazowieckiego, najbardziej kreatywni i i profesjonalni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej z Siedlec.

Uczniowie z SP 10 wcielili się w postacie historyczne, które decydowały o Rzeczpospolitej czasów Sejmu Wielkiego, aż po czasy I wojny światowej w XX wieku. Produkcja przygotowana została przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10, dla których scenariusz prezentacji przygotował Joanna Wiszniewska. Ona też wyreżyserowała przedstawienie, w którym wykorzystano m.in. teksty z "Nocy listopadowej" Stanisława Wyspiańskiego, "Pana Tadeusza" Mickiewicza oraz urywki z przemówień Józefa Piłsudskiego. Kilkunastominutowy film udźwiękowiła, zmontowała i opracowało zdjęciowo Renata Ciok.

Uczniowie z "Dziesiątki" zrobili lepszy film niż uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej i - zajmująca trzecie miejsce - młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Radomiu. Wszystkie szkoły, które zgłosiły prace konkursowe otrzymają upominki od Wojewody Mazowieckiego.  Projekt sfinansowano ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021. 

Film uczniów SP 10 do obejrzenia tutaj:

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót