Aktualności

04-07-2018

Alzheimer! Jak żyć?

Alzheimer! Jak żyć?

Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Chorobą Alzheimera, w ramach nieodpłatnej działalności statutowej, realizuje trzyletni projekt wsparcia rodzin opiekujących się osobami z demencją, w tym z chorobą Alzheimera, pod nazwą „Alzheimer! Jak żyć”.

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. W jego ramach Stowarzyszenie podejmie pięć rodzajów działań i zrealizuje:
1. Kampanię informacyjną zapobiegająca stygmatyzacji osób z zaburzeniami otępiennymi,
2. Przeszkoli rodziny opiekujące się osobami z chorobą Alzheimera lub innymi otępieniami, w zakresie zaspokojenia potrzeb bio-psycho-społecznych wynikających z choroby,
3. Świadczyć będzie bezpłatne usługi opiekuńcze, pielęgnacyjne, terapeutyczne i rehabilitacyjne w domu chorego,
4. Poprowadzi punkt konsultacyjny,
5. Zorganizuje Meeting Dem – centrum spotkań.

Choroba Alzheimera najczęściej dotyka osoby około i powyżej 65. roku życia. Coraz liczniejsze są jednak przypadki wcześniejszego jej uaktywnienia. Jest chorobą nieuleczalną, postępującą, która ma wyniszczający wpływ na chorego oraz zdrowie fizyczne i psychiczne opiekuna.

Realizując projekt Stowarzyszenie jest przekonane, że rodziny biorące w nim udział rzeczywiście nauczą się żyć z tym problemem i wzmocnią się psychicznie. Jednocześnie Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Chorobą Alzheimera prosi o zgłaszanie przypadków o rodzinach, którym można pomóc, a które nie mają wiedzy o formach pomocy.

Pierwszy wykład i spotkanie informacyjne odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego, Delegatura w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego 38 (parter) 19 lipca 2018 r. czwartek), o godzinie 12.30.

Więcej informacji:  siedlce_alz@op.pl lub telefon: 505 368 046.

 

opr. wł. na podst. źr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót