Aktualności

26-07-2018

Program dla powietrza już działa

Program dla powietrza już działa

"Program Monitoringu Jakości Powietrza na terenie miasta Siedlce" uruchomiony przez Przedsiębiorstwo Energetyczne już działa. Wyniki z 14. nowych stacji można skonfrontować z danymi ze stacji na ul. Konarskiego.

Tak jak obiecywano na konferencji prasowej 13 lipca, na przełomie lipca i sierpnia w Siedlcach działa już 14. nowych stacji mierzących czystość powietrza. Zostały zainstalowane na budynkach siedleckich przedszkoli.

Na "Program Monitoringu Jakości Powietrza" składa się zainstalowanych za 30 tysięcy złotych z budżetu PE zafunduje, 14. nowych czujników, rozmieszczonych przy przedszkolach. Wychowawcy przedszkolni będą wiedzieli teraz, czy najmłodsi mogą bezpiecznie wyjść na plac zabaw i na spacer. Pomiary są też dostępne na osobistych smartfonach dzięki specjalnej aplikacji.

Obok 14. nowych czujników oraz istniejącej stacji pomiarowej na ul. Konarskiego, dodatkowa stacja funkcjonuje na obiekcie PEC przy ul. 10 Lutego. Dzięki zainstalowaniu nowych czujników - będzie ich w sumie w Mieście 17 (14. w przedszkolach, jeden prywatny, istniejący na Konarskiego i 1 PE na 10 Lutego - przyp. aut.). Siedlce stają się tym samym najlepiej opomiarowanym miastem w Polsce.

Odczyt pokazywany jest w czasie rzeczywistym. Określa poziom jakości powietrza oraz jego temperaturę. Dane będzie można odczytać również w aplikacji mobilnej AIRLY lub na stronie www.airly.eu. Urządzenia montowane w przedszkolach, poza wysłaniem informacji na serwer dla mieszkańców, na bieżąco informują wychowawców przedszkolnych, o jakości powietrza sygnalizując to zmianą koloru diod w urządzeniu.

Aplikacja z danymi on-line tutaj:

Aplikacje na smartfony z wynikami stacji pomiarowych znajdziecie Państwo tutaj:

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/  

 

dane z aplikacji z godz. 13.30, 26 lipca.

 

« Powrót