Aktualności

13-08-2018

Rajd starych aut

Rajd starych aut

Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej „Korba” zaprasza posiadaczy zabytkowych pojazdów w ostatnią niedzielę wakacji 26 sierpnia, na szóstą edycję Siedleckiego Rajdu Oldtimerów.

Tegoroczna impreza będzie odbywać się pod hasłem „100 kilometrów na stulecie niepodległości”, a jej trasa będzie przebiegać aż przez 8 gmin naszego regionu, które aktywnie włączyły się w organizację Rajdu: Siedlce, Domanice, Kotuń, Mokobody, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew i Wodynie). Choć wakacje w pełni, to członkowie Siedleckiego Stowarzyszenia Miłośników Techniki Zabytkowej „KORBA” nie próżnują, intensywnie przygotowując się do VI Międzynarodowego Siedleckiego Rajdu Oldtimerów, który odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia. - Rzeczywiście, pomimo afrykańskich upałów dopracowujemy wszystkie szczegóły, sprawdzamy trasę i staramy się przygotować jak najbardziej interesujące konkurencje dla uczestników. Przez ostatni sześć lat wyrobiliśmy sobie markę Rajdu, który jest znany w środowisku miłośników zabytkowej motoryzacji jako impreza nietuzinkowa, zaskakująca rozmachem i atrakcjami. Również w tym roku postaramy się sprostać oczekiwaniom uczestników i zaskoczyć ich czymś nowym – relacjonuje Maciej Mikołajewski, prezes MTZ KORBA.

Ekipa organizatorów rajdu - MTZ Korba pracuje nad tym, by czekające na uczestników po drodze zadania sprawiły mnóstwo radości zarówno biorącym udział w rajdzie załogom, jak i kibicującej im publiczności. Tajemnicą do ostatniej chwili pozostanie dokładna trasa Rajdu – uczestnicy poznają ją na kilka minut przed wyruszeniem w drogę i będą musieli wykazać się umiejętnościami nawigacyjnymi. W poprzednich latach musieli sobie poradzić chociażby ze prowadzeniem wojskowej ciężarówki, strzelaniem z karabinu maszynowego czy opanowaniem koparki.

Siedlecki Rajd zdobył już renomę jednej z najlepszych i najciekawszych imprez tego typu w Polsce, nie dziwi więc fakt, że cieszy się popularnością. Podczas jakiej innej imprezy uczestnicy mogą samodzielnie poprowadzić ciągnik, ogromnego wojskowego Kraza, pobawić się koparką, postrzelać z Kałasznikowa czy pomknąć przez las czołgiem Leopard? A to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na załogi w poprzednich edycjach Rajdu. Organizatorzy zapewniają, że na mecie czekały będą bardzo atrakcyjne nagrody.

- W rajdzie uczestniczą same wiekowe maszyny, więc nie chodzi nam o jak najszybsze pokonanie trasy. Liczy się raczej regularność, umiejętność nawigowania i precyzyjne wykonywanie zadań – dodaje Maciej Mikołajewski. - Lista zgłoszeń jest już prawie pełna, ale zostało jeszcze kilka ostatnich miejsc, więc chętni mogą zgłaszać się na Rajd na naszej stronie www.mtzkorba.pl , wypełniając umieszczony tam formularz. Oprócz doskonałej zabawy zapewniamy także niezwykle atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez naszych hojnych sponsorów, więc naprawdę warto do nasz przyjechać – podsumowuje.

Kolumnę przykuwających uwagę i budzących ciekawe wspomnienia pojazdów będzie można podziwiać na Placu gen. Sikorskiego już od 9 rano w niedzielę 26 sierpnia. Potem będzie je można spotkać na drogach naszego regionu przez cały dzień. Organizatorzy zapraszają także publiczność na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się na mecie rajdu w Wodyniach, gdzie trwać będą także dożynki Powiatu Siedleckiego.

Wszelkie dodatkowe informacje o Rajdzie można znaleźć na stronie Stowarzyszenia MTZ KORBA na Facebooku, oraz pod adresem www.mtzkorba.pl, tam też dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Spośród wszystkich zgłoszeń do udziału w rajdzie wytypowanych zostanie 50 załóg w pojazdach wyprodukowanych do roku 1989. O zakwalifikowaniu do udziału w rajdzie organizator będzie informował telefonicznie, SMSem lub mailem. Potencjalni uczestnicy proszeni są o przesyłanie oddzielnym mailem zdjęcia pojazdu, który zgłaszany jest rajdu na adres: mtzkorba@wp.pl.

 

opr na podst. źr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/ 

« Powrót