Aktualności

11-10-2018

20. siedlecka parada nauki

20. siedlecka parada nauki

51 sesji spotkań, 97 tematów wykładów, seminariów, ćwiczeń i wystaw: 18 października rusza 20., jubileuszowy Festiwal Nauki i Sztuki. W tym roku pod hasłem: „Nauka scala rodziny. Nauka łączy pokolenia. Nauka czyni człowieka wolnym!”

XX Festiwal Nauki i Sztuki odbywa się w atmosferze ważnych rocznic, jak też sam obchodzi swoje 20. urodziny. Poza 100. rocznicą odzyskania Niepodległości, również miejsce, w którym odbywa się: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny, rozpoczął fetowanie 50. lat istnienia. Dlatego „czas”, w kontekście przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, jest dla Organizatorów motywem przewodnim wielu sesji Festiwalu. A jest ich wiele, a jeszcze więcej zaplanowano tematów prelekcji i wykładów, wystaw, seminariów, ćwiczeń i wydarzeń. Festiwal Nauki i Sztuki potrwa do 20 października włącznie.

Pojawią się wątki związane z Ojczyzną i patriotyzmem, ze zdrowiem człowieka, robotyzacją otoczenia, nowoczesnymi technologiami pozwalającymi oszczędzać czas. Prelegenci zastanowią się, czy kluczem do przyszłości jest poznanie samego siebie? Odwiedzimy Puszczę Białowieską, zajrzymy do wnętrza kryształu, zobaczymy widowiskowe doświadczenia chemiczne, wydrukujemy coś w trójwymiarze i samodzielnie zaprogramujemy robota. Festiwal pozwoli też poznać nowe prawo wodne i prawne aspekty udziału obywateli w ochronie środowiska. Ekonomiści uświadomią nam, że idealnie racjonalny człowiek występuje
w przyrodzie tak samo często, jak jednorożec. Wejdziemy do multimedialnego świata ucząc się filmowania, poznamy sposoby liczenia, których używają komputery; podejrzymy środowisko naturalne.

Poznamy też Laureatów Medalu Polskiej Niezapominajki oraz Nagrody Złotego Jacka.

Pełny program XX Festiwalu Nauki i Sztuki w pliku .pdf poniżej (wersja elektroniczna tutaj) Zapraszamy również na dodatkowe sesje dołączone do programu w późniejszym terminie. Można je znaleźć, klikając tutaj.

 

opr. na podst. źr.

Załączniki:

« Powrót