Aktualności

20-11-2018

Stadler wzmacnia pozycję

Stadler wzmacnia pozycję

Stadler wykupił od Solaris Bus & Coach SA udziały w joint venture Solaris Tram stając się tym samym jedynym właścicielem spółki. Zakład w Środzie Wielkopolskiej zostanie rozbudowany, unowocześniony i znacznie zwiększy swoją produkcję.

Transakcja jest związana ze sprzedażą Solaris Bus & Coach SA hiszpańskiej grupie CAF. Joint venture Solaris Tram rozpoczęło działalność operacyjną w dniu 1 kwietnia 2017 roku. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej specjalizuje się w konstruowaniu i lakierowaniu stalowych pudeł do produkcji tramwajów. Spółka zatrudnia ponad 250 pracowników.

Niebawem rozpocznie się rozbudowa zakładu, w ramach której obecna powierzchnia produkcyjna hal zostanie znacznie powiększona, dzięki czemu wzrośnie jego wydajność. Modernizacja zakładu umożliwi produkcję pudeł stalowych w najnowocześniejszej technologii spawania. Wartość inwestycji to 65 mln zł.

- Stadler zatrudnia w Polsce ponad 1400 osób w różnych lokalizacjach. Zakup udziałów od SBC oraz inwestycja w zakład Solaris Tram to deklaracja dalszego rozwoju i potwierdzenie, że polski rynek jest dla nas bardzo istotny - mówi Christian Spichiger, wiceprezes wykonawczy oddziału Europa Centralna w grupie Stadler.

W dotychczasowym portfolio Solaris Tram znajdują się projekty dla klientów z Polski i Niemiec. Zakład, wspólnie ze Stadler Polska odpowiada także za realizację zamówienia na dostawę 35 (z opcją na 15 dodatkowych) tramwajów dla Krakowa. Tak jak dotychczas Solaris Tram wspólnie ze Stadler Polska będą uczestniczyć w przetargach na dostawę nowych pojazdów szynowych zarówno na polskim jak i na innych rynkach.

Stadler Polska od ponad 10 lat jest jednym z czołowych producentów pojazdów szynowych w Polsce, aktualnie także największym ich eksporterem. Zatrudnia w zakładzie w Siedlcach ponad 1000 pracowników i współpracuje z dwoma tysiącami polskich przedsiębiorstw, które dostarczają podzespoły do produkowanych pojazdów. Dotychczas z Siedlec wyjechało ponad 420 pociągów, które są eksploatowane przez przewoźników z całej Europy. W 2017 roku spółka rozpoczęła także produkcję tramwajów – aktualnie realizuje zamówienia na te pojazdy dla czeskiej Ostrawy i Krakowa.

 

infor pras.

Stadler Polska Sp. z o.o.

Poniżej: wizualizacja zakładu SOLTRA

« Powrót