Aktualności

21-11-2018

Metamorfoza roku 2018?

Metamorfoza roku 2018?

Już od blisko miesiąca użytkowane są zmodernizowane pomieszczenia obiektu Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Prusa 6.  

Główny wykonawca robót w starym "MOSiRze" rozpoczął je pod koniec listopada 2017 roku - ostatnie prace natomiast, wykonywano do połowy października 2018 r. Przy Prusa 6 mamy teraz obiekt, który wewnątrz i na zewnątrz nie przypomina czasów, kiedy został wybudowany (na początku lat 70-tych XX wieku). Halę oddano wówczas do użytku równocześnie ze stadionem lekkoatletycznym z bieżnią żużlową (przy ul. Prusa).

To kolejna inwestycja ARMS, która w styczniu ubiegłego roku oddała do użytku zrewitalizowaną, nowoczesną siłownię przy ul. Prusa i - w październiku 2017 roku - tężnię w obiekcie przy Jana Pawła II.

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce oszacowała koszty wykonania całości prac przy Prusa 6 na ok. 2,7 mln zł. W rozliczanym właśnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki projekcie, ARMS liczy na obiecane dofinansowanie na poziomie blisko 1 mln zł.

Zadanie inwestycyjne na Prusa 6 objęło roboty remontowe hali sportowej, z częścią administracyjno - biurową i przebudową pomieszczeń po byłej kotłowni. Te ostatnie przebudowano i dostosowano do wymagań pomieszczeń odnowy biologicznej. Renowacja parkietu w hali sportowej polegała na wymianie listew przypodłogowych, cyklinowaniu i lakierowaniu parkietu oraz malowaniu linii boisk.

W zakres robót wszedł też remont sali tenisa stołowego wraz z zapleczem szatniowo – higienicznym i technicznym.

Remont objął wszystkie pomieszczenia biurowe, techniczne i magazynowe. Wykonano termomodernizację części administracyjno – biurowej z wykonaniem nowej elewacji całego obiektu. Dodatkowo zakupiono wyposażenie pomieszczeń sportowych i sprzęt sportowy.

 

opr. JiC

« Powrót

Galeria