Aktualności

23-11-2018

Mamy szefa Rady i nowego prezydenta

Mamy szefa Rady i nowego prezydenta

Za nami I sesja Rady Miasta. Ślubowanie złożyli radni i nowy prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Wybrano prezydium Rady. Przewodniczącym został jej szef w poprzedniej kadencji  - Henryk Niedziółka, a wiceprzewodniczącymi: Maciej Nowak, Grzegorz Chwedoruk i Robert Chojecki.

Sesję Rady Miasta 8 kadencji 2018-2023, komisarz wyborczy zwołał na 23 listopada. Obradom - do czasu wyboru nowego Przewodniczącego Rady - przewodniczyła radna- senior Anna Sochacka.

Pierwsze obrady radnych rozpoczęło wręczenie im zaświadczeń o wyborze. Wręczono ich w sumie 23. Poza znanymi już od 21 października nazwiskami radnych, zamiast prezydenta-elekta Andrzeja Sitnika odebrała je również Hanna Skup, wybrana z listy Bezpartyjnych Siedlec.

Henryk Niedziółka przewodniczącym

Po odbiorze zaświadczeń o wyborze radni złożyli ślubowanie. Potem przyszedł czas na wybór prezydium Rady Miasta. Przewodniczącym został Henryk Niedziółka, a wiceprzewodniczącymi radni: Maciej Nowak, Grzegorz Chwedoruk i Robert Chojecki. W głosowaniu na wiceprzewodniczących Rady nie zgłoszono innych kandydatów. Po głosowaniu Henryk Niedziółka „obiecał wszystkim, że zrobi wszystko by spełnić oczekiwania wszystkich radnych i mieszkańców Miasta". – Wykonam to najlepiej jak umiem – powiedział nowy przewodniczący Rady.

Zadeklarował współpracę przy wszystkich uchwałach korzystnych dla Miasta i to, że dołoży wszelkich starań by były one przyjazne i wpływały pozytywnie na dalszy rozwój Siedlec. Do uchwał takich zaliczył m.in: projekty w budżecie obywatelskim, raport nt. stanu Miasta i obywatelskie inicjatywy uchwałodawcze. – Wspólnie możemy zrobić wiele. Prezydentowi elektowi Andrzejowi Sitnikowi Henryk Niedziółka życzył tuż po swoim wyborze ”sukcesów dla dobra Miasta”.

W głosowaniu na przewodniczącego Rady zgłoszono również Piotra Karasia, jako wspólnego kandydata Lepszych Siedlec i Bezpartyjnych Siedlec. Wynik głosowania: 12 głosów poparcia uzyskał Henryk Niedziółka i 11 głosów Piotr Karaś.

Ślubowanie Andrzeja Sitnika

Ostatnim punktem porządku obrad I sesji było ślubowanie prezydenta-elekta Andrzeja Sitnika. – Obejmując urząd Prezydenta Miasta Siedlce uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Miasta.

Już jako prezydent Andrzej Sitnik podziękował mieszkańcom za zaufanie i wybór. - Deklaruję, że nie zawiodę tych, którzy na mnie głosowali. Mam nadzieję, że przez swoją pracę przekonam i tych, którzy na mnie nie głosowali. Niech mają świadomość, że prezydent Andrzej Sitnik reprezentuje interesy wszystkich mieszkańców niezależnie od przynależności i podziałów – kierował swoje słowa do mieszkańców już po zaprzysiężeniu Andrzej Sitnik.

Dodał, że będzie chciał reprezentować wszystkich mieszkańców Siedlec, a w swych działaniach i rządzeniu będzie chciał łączyć a nie dzielić. – Chciałbym aby pod hasłem „dla dobra Siedlec ponad podziałami” Państwa deklaracje z kampanii wyborczej służyły mieszkańcom i naszemu Miastu. Nowy prezydent zwrócił się z apelem o pomoc w realizacji zadań, które będą służyły rozwojowi Miasta do pracowników spółek miejskich, pracowników Urzędu Miasta i pracowników jednostek podległych urzędowi miasta. – Zachęcam do wspólnej pracy dla dobra mieszkańców i dla dobra Miasta. Do pracy ponad podziałami – mówił prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, dziękując jednocześnie poprzednikom za to, co dobrego zrobili na tym stanowisku. – Nie zawiodę i będę służył Miastu i mieszkańcom.

O głos poproszony został również m.in. były prezydent Wojciech Kudelski, obecny radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. – Poczułem się trochę lżejszy, bo ciężar władzy mieszkańcy przekazali już nowemu Prezydentowi. Władza ta, to olbrzymia odpowiedzialność. Samorząd tej kadencji, jak i samorządy poprzednich kadencji będzie musiał zmierzyć się z potrzebami Miasta. Bez względu na reprezentowane opcje polityczne, światopogląd, profesje zawodowe, jestem przekonany że wszyscy na tej sali będą dobrze spełniali obowiązki, których się podjęli.

Życzę nowemu Panu Prezydentowi, żeby był w stanie, i żeby Państwo byli w stanie zrealizować wszystkie postulaty wyborcze. Zapewniam, że w Sejmiku Mazowsza, na ile będzie to możliwe będą się starał dbać o nasze Miasto i region. Życzę dobrych obrad i wyborów, niech miasto będzie liderem i trwa wiecznie.

Całość I sesji tutaj: www.youtube.com/watch

Kolejna, II Sesja Rady odbędzie się 29 listopada.

 

opr. JiC

« Powrót

Galeria