Aktualności

28-11-2018

"Królówka" z Erasmusem +

"Królówka" z Erasmusem +

Już po raz trzeci II LO im. Świętej Królowej Jadwigi z Oddziałami Dwujęzycznymi jest beneficjentem programu Erasmus +. W ubiegłym tygodniu w Siedlcach przebywali uczestniczący w projekcie młodzi Węgrzy, Hiszpanie, Francuzi, Niemcy i Grecy.

Od 18 do 24 listopada odbywało się w naszym mieście pierwsze międzynarodowe spotkanie partnerskie w Siedlcach w ramach nowego projektu Erasmusa+. Projekt nosi tytuł “Join the European table” i będzie realizowany w latach 2018-2021. Partnerami projektu - razem z II LO - są szkoły w Tarragonie (Hiszpania), Debreczynie (Węgry), Hennebont (Francja), Lahr (Niemcy) i Trikala (Grecja).

Projekt kładzie nacisk na promowanie europejskiej mobilności edukacyjnej i współpracy międzynarodowej. Celem projektu jest wymiana informacji i poglądów jego uczestników na zjawisko migracji w Europie i jego skutki społeczne w poszczególnych krajach.

Młodzież i gości przebywających w Siedlcach powitali w magistracie: sekretarz Miasta Sławomir Marchel i Magdalena Baka – naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM. Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego w II LO Elżbieta Zadrożniak.

 

opr.

« Powrót