Aktualności

06-12-2018

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

14 października ruszyła pod tym hasłem kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej. Ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca.  W Siedlcach werbować będą od 10 do 16 grudnia.

Żołnierze spotykają się z młodymi Polkami i Polakami na terenie całego kraju i zachęcają ich, by wstępowali do wojska. Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” jest realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszają mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Jeden z nich zawita 10 grudnia do Siedlec i przez kilka dni werbował będzie chętnych w naszym mieście (szczegóły na plakacie poniżej).

Zespoły odwiedzają miejsca, tj. centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązują bezpośrednie kontakty z klientami i przechodniami, rozmawiają o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Żołnierze opowiadają o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskazują dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Zachęcają, wspierają i doradzają, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich sił zbrojnych mówi się wiele, warto jednak zwrócić też uwagę na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.

Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.

Wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej (mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/). Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z szefami Wojewódzkich Sztabów Wojskowych i do rozpowszechniania informacji o kampanii.

Spoty reklamowe kampanii dostępne tutaj:
- www.youtube.com/watch
- www.youtube.com/watch

 

opr. JiC na podst. źr.


 

« Powrót