Aktualności

04-01-2019

Orszak Trzech Króli 2019

Orszak Trzech Króli 2019

6 stycznia 2019 roku, w niedzielę o godz. 13.00, ulicami Siedlec przejdzie Orszak Trzech Króli. Na zakończenie Orszaku Prezydent Siedlec serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Siedlec na tradycyjne Spotkanie Opłatkowe.

Ta religijna impreza organizowana jest od 11 lat w kilkuset miastach i miejscowościach w Polski; w Siedlcach zobaczymy ją po raz szósty.

Kolejny, siedlecki Orszak Trzech Króli rozpocznie Msza Święta odprawiona o godzinie 11.45 w kościele Św. Stanisława przy ul. Floriańskiej. Stamtąd też kolumna wiernych wyruszy o godzinie 13.00 ulicami: Piłsudskiego, Wojskową, Cmentarną i ks. Niedziałka, do kościoła katedralnego.

Prezydent Siedlec serdecznie zaprasza na zakończenie Orszaku na tradycyjne Spotkanie Opłatkowe wszystkich Mieszkańców Siedlec. Odbędzie się ono około godz. 14.00 przy Katedrze Siedleckiej.

Wydarzenie z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników. W ubiegłym roku szło w Orszaku kilka tysięcy siedlczan. Do współpracy przy nadchodzącym Orszaku zapraszane są szkoły, parafie, organizacje i ludzie dobrej woli, którzy zechcą zaangażować się w realizację tego dzieła.

Nad organizacją Orszaku Trzech Króli czuwa Fundacja Nasza Szkoła oraz Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach pod Patronatem Honorowym Biskupa Siedleckiego oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

Szczegóły na stronie:  fundacjanaszaszkola.pl

 

opr. JiC


« Powrót