Aktualności

19-12-2018

Kolędy w magistracie

Kolędy w magistracie

Harcerze z hufca ZHP „Podlasie” przekazali Prezydentowi Miasta jak co roku tradycyjne Betlejemskie Światło Pokoju. Spotkanie przy opłatku w magistracie 18 grudnia wypełniły kolędy i życzenia.

Tradycyjny opłatek rozpoczęto od kolęd Chóru Miasta Siedlce, a jego uczestnikami byli: prezydent Andrzej Sitnik oraz przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka i Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Obecni byli pracownicy urzędu, szefowie spółek miejskich i zaproszeni goście: radni miejscy, przedstawiciele służb porządkowych, wojska, duchowieństwa, środowiska akademickiego, reprezentanci współpracujących z siedleckim samorządem instytucji.

Takie spotkania odbywają się od lat. W życzeniach i okolicznościowych wystąpieniach usłyszeliśmy słowa zarówno o początku nowej kadencji samorządu, o stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości jak i o dwustuleciu diecezji siedleckiej. Najczęściej powtarzanym życzeniem było to, by praca nowowybranego po ostatnich wyborach  samorządu Siedlec była jak najbardziej owocna.

 

opr. JiC na podst. Adam Białczak (KRP); foto: Adam Białczak

« Powrót

Galeria