Aktualności

05-04-2019

Rozpoczęły się Targi Rękodzieła Artystycznego

Rozpoczęły się Targi Rękodzieła Artystycznego

W Parku Handlowym Arche przy ul. Brzeskiej 134 w Siedlcach rozpoczął się Jarmark Tradycji Wielkanocnych. To niepowtarzalna okazja do kupienia ozdób wielkanocnych czy tradycyjnych wędlin oraz serów. Stoiska można odwiedzać dziś do godziny 18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00 - 16.00.

Jak co roku na jarmarku prezentowane są wyroby rzemieślnicze. Wśród wystawców są twórcy z Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia, a także goście z Białorusi i Ukrainy.
Na stoiskach można zobaczyć wiele przedmiotów wykonanym ręcznie, różnymi technikami: pisanki, serwety, zajączki, koszyczki, palmy, ceramiczne misy czy talerze a także rzeźbione figurki.
Targi to przede wszystkim miejsce spotkania się ludzi, których łączy pasja tworzenia, wymiany poglądów, podpatrywania metod pracy, oraz bezpośredniej konfrontacji z odbiorcami, którzy weryfikują wytwarzane produkty. Aby umilić czas zwiedzającym w trakcie imprezy prowadzone są warsztaty ceramiczne, tkackie i inne oraz występy: Podlaskiego Janka Muzykanta, a także kapel i zespołów ludowych.
Organizatorami targów na przestrzeni lat byli: Grupa Arche, Fundacja Leny Grochowskiej oraz Stowarzyszenie Wspólnota Nadbużańska.
Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Siedlec Andrzeja Sitnika
 

« Powrót

Galeria