Aktualności

23-05-2019

Siedlce na trasie Sztafety Niepodległości

Siedlce na trasie Sztafety Niepodległości

Siedlce znalazły się na trasie, VII Sztafety Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski”. W dniu dzisiejszym uczestnicy tego wydarzenia wyruszyli z Łukowa, by po godzinie 12 dotrzeć do naszego miasta, a następnie wyruszyć w dalszą trasę do Sokołowa Podlaskiego. Biegaczy i nartorolkarzy przywitał m.in. Prezydent Miasta Andrzej Sitnik.

„Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski” to wspólna inicjatywa Zespołu Szkół w Krynce, Wileńskiego Hufca Maryi im. Pani Ostrobramskiej oraz Związku Harcerstwa Polskiego. Bieg młodzieży z Polski i Wileńszczyzny to upamiętnienie 156 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, największego zrywu niepodległościowego Polaków oraz 154 rocznicy śmierci ks. Stanisława Brzóski.

Przy pomniku Władysława Rawicza znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 5 w Siedlcach, delegacje uczestników i uczniów złożyły wieńce i zapaliły znicze. Kwiaty złożył także Prezydent Miasta Andrzej Sitnik oraz nasi goście - partnerzy projektu "Future Unique to Us,Robotics nad E-learning" w ramach programu Erasmus+, którzy przybyli do nas z Portugalii, Macedonii, Turcji i Litwy.
Po krótkim odpoczynku młodzież wyruszyła w dalszą trasę do Sokołowa Podlaskiego, gdzie zorganizowano spotkanie się przed pomnikiem ks. gen. Stanisława Brzóski przy ulicy Długiej.
W sumie uczestnicy biegu sztafetowego mieli do pokonania 67 kilometrów.
 

« Powrót