Aktualności

25-07-2019

Umowa z Solar Turbines

Umowa z Solar Turbines

Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. podpisało umowę ze szwajcarską filią amerykańskiej firmy SOLAR TURBINES na remont główny silnika turbozespołu gazowego. Koszt inwestycji to ok. 15 milionów złotych.

Siedlecka elektrociepłownia posiada cztery turbiny gazowe skoncentrowane w dwóch blokach. Trzeci blok zajmuje opalana węglem kotłownia centralna będąca w rezerwie na wypadek awarii bloków gazowych lub jako wspomaganie na wypadek silnych mrozów.
Jedna z dwóch turbin w bloku nr 2 wypracowała przewidziane przez producenta 30 tysięcy godzin, w wyniku czego zarząd spółki stanął przed koniecznością podjęcia decyzji o jej wymianie.


- Operacja przebiegnie bardzo sprawnie, niezauważalnie dla odbiorców ciepła. Najprawdopodobniej odbędzie się w październiku, choć krańcowa data zawarta w umowie to listopad 2019 roku. Obecna turbina zostanie zdemontowana, a w jej miejsce będzie wstawiona jednostka dostarczona przez producenta. Zajmie to około dwóch tygodni. – mówi prezes Robert Grzywacz i dodaje, że Przedsiębiorstwo Energetyczne posiada wszystkie 4 turbiny, których producentem jest firma SOLAR TURBINES.


Umowa z Solar Turbines opiewa na 3,5 mln euro, czyli ok. 15 mln zł. Kwota jest znaczna ale dzięki temu produkcja prądu i ciepła będzie nadal mniej uciążliwa dla środowiska i mieszkańców. Przedsiębiorstwo pokryje koszty inwestycji ze środków własnych.
 

« Powrót

Galeria