Aktualności

10-11-2019

Międzynarodowe Zawody Karate Kyokushin Polish Cup 2019

Międzynarodowe Zawody Karate Kyokushin Polish Cup 2019

W minioną sobotę, 9 listopada 2019 r. w Siedlcach na hali sportowej ARMS przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 8 odbyły się Międzynarodowe Zawody Karate Kyokushin Polish Cup 2019.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Akademia Sztuk Walki Jacek Szymański oraz Klub Karate Kyokushin Brzozów, współorganizatorem była Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Turniej karate rozpoczęto o godzinie 10:15, wzięli w nim udział zawodnicy z całego świata.
Ukoronowaniem sobotnich emocji po turnieju karate w Siedlcach, była Gala Fight Night K-1 Rules zorganizowana przez Akademię Sztuk Walki. Podczas gali rozegranych zostało dziesięć pojedynków z udziałem zawodników z kraju i z zagranicy w formule K-1, MMA i karate kyokushin knock down. Walki sędziowali sędziowie z Danii Peter Kohlruß i z Austrii Tony Willingshøj Nielsen.
W pierwszej walce wieczoru w formule MMA Kłysz Bartłomiej pokonał Ogonowskiego Krystiana (Andrespol). Kolejna walka to wygrana Arkadiusza Grzyba w pojedynku z Rafałem Nowakowskim. Następnie pojedynki w formule K-1: trzecia walka to wygrana Kamila Andruszkiewicza zawodnika Gladiatora W-wa, który pokonał na punkty Bartosza Stańczyka po dwóch rundach. Prawdziwą gratką dla fanów mieszanych sztuk walki tegorocznej gali był pojedynek Kamila Bazelaka i Piotra Zaborskiego w formule MMA. Ta walka zakończyła się zgodnie z przewidywaniami poddaniem po pierwszej rundzie.
Wielu emocji dostarczyła walka Krysiaka Kacpra i Stańczyka Michała. W pięknym stylu, po dwóch rundach zaciętej rywalizacji Albert Jesiołkiewicz pokonał reprezentanta Francji Daikja Yanisa. Wysoką formę zaprezentował zawodnik z Sulejówka Dariusz Dziuban, który pokonał Dawida Grabowskiego. Następnie Janek Malik z Rawy Mazowieckiej zwyciężył jednogłośnie z Damianem Kowalewskim z Mrągowa.
Kibiców najbardziej rozgrzał pojedynek reprezentanta Białorusi Dzymitry Horbacha z Jakubem Klasztornym z Rawy Mazowieckiej. Po pięknej walce zwyciężył zawodnik z Białorusi i zdobył pas Międzynarodowego Mistrza Polski WAK-1F.
Podczas walki wieczoru o pas Mistrza Świata Organizacji Kyodokyokushin kibice zobaczyli starcie Macieja Sikońskiego z reprezentantem Grecji Stavrosem Soantzogolu. Po dwóch rundach walki, na punkty zwyciężył Polak. Pas Mistrza Świata organizacji Kyodokyokushin został w Polsce, a zwycięzcy wręczył go Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.
 

 

 

« Powrót

Galeria