Aktualności

08-12-2019

Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką

Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką

W niedzielę, 8 grudnia w Siedlcach odbył się Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką. Była to rodzinna impreza sportowa skierowana do wszystkich mieszkańców Siedlec, okolic oraz gości.

Start i meta biegu były usytuowane w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach. W biegu głównym do pokonania był dystans około 3 km.
Dodatkowo przeprowadzono bieg dla 5 i 6 latków na długości około 100 metrów. Na starcie stanęli nie tylko zawodnicy z Siedlec i okolic ale także biegacze z Warszawy czy Wejherowa. Wszystkim przyświecał jeden cel - zebranie pieniędzy dla podopiecznych Domu Dziecka w Kisielanach. W sumie na starcie Charytatywnego Biegu Mikołajkowego z Dwójką pojawiło się ponad dwustu biegaczy, a także grupa uczestników z kijkami. Wartym zauważenia był fakt, że wiele osób biorących udział w imprezie postanowiło wystąpić w przebraniu Mikołaja czy Śnieżynki.
Najszybszym zawodnikiem okazał się Kamil Młynarz a zawodniczką Magdalena Jastrzębska.

Organizatorzy biegu czyli Fundacja Ultramaratonu Nadbużańskiego, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach, Siedlecki Klub Sportowy „FENIKS” i Fundacja PZU zapewniają, że w przyszłym roku impreza odbędzie się ponownie.

« Powrót

Galeria