Aktualno¶ci

13-01-2020

Siedlczanie nie szczędzili grosza!

Siedlczanie nie szczędzili grosza!

Już w tej chwili wiemy, choć liczenie nadal trwa, że kwota zebrana podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy jest dużo większa niż w roku ubiegłym. Siedlczanie okazali się bardzo hojni. Mamy ponad 210 tys. złotych. Brawo Mieszkańcy!

Finał WO¦P to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 27 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych.
12 stycznia 2020 r. w całym kraju odbywa się 28. Finał Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy. Hasło 28. Finału brzmiało: "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane ¶rodki zostan± przeznaczone "na zakup najnowocze¶niejszych urz±dzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebuj±cych różnego rodzaju operacji".

Zbiórkę na rzecz orkiestry prowadzono także w Siedlcach.


W trakcie odbyło się wiele imprez: o godz. 9:00 w lesie Sekulskim rozpocz±ł się 28 km marsz nordic walking z Klubem NoWi Siedlce. W Kręgielni Factory 157 i Sali Zabaw Młynek czekał „wo¶powy” sklepik z gadżetami i słodko¶ciami. Kulinarne Poddasze zaprosiło w godz. 10:00-17:00 na warsztaty z dekorowania "wo¶powych" serduszek.
W Galerii Siedlce swoje motocykle zaprezentowali Free Motor Bikers Siedlce, ratownicy z RM Meditrans przeprowadzili pokazy pierwszej pomocy, a Krav Maga Siedlce KMCS POLAND pokazy krav magi. Odbył się także Kiermasz Ciast i koncert 6. Artystycznej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Riff" Siedlce.
Orkiestrę było można wspomóc również w Hali ARMS podczas maratonu Zumba Fitness o godz. 12:00 i meczu koszykówki UKS Basket Siedlce – UKS WGR Team Grójec o godz. 17:00 i dzień przed finałem, 11 stycznia, o godz. 18:00 podczas meczu siatkówki KPS Siedlce – ZAKSA Strzelce Opolskie oraz w Pubie Pięć Sztuk o godz. 19:00 podczas koncertu zespołów TZN XENNA, Bang Bang, Bunch of Handsome i Hazy Snooze.
Od godz. 9:00 na Plac gen. Sikorskiego trwała MOTO-ORKIESTRA – niesamowita gratka dla wszystkich fanów motosportu!
Mogli¶my zobaczyć słynne auta Hołowczyc Racing Team, Dacia Duster Cup, wystawę aut Renault i wylicytować vouchery na przejażdżkę z zawodnikiem Hołowczyc Racing Team. Na Placu ok. godz. 17:00 pojawił się także sam mistrz - Krzysztof Hołowczyc!!!
Na wystawę motocykli superbike i prezentację zespołu „od kuchni” zaprOsił Rychlik Racing Team. Na Placu pojawili się również czołowi zawodnicy polskiego driftingu (Mateusz „Mały” Pawlak, Marcin „Małpa” Skwierczyński), wy¶cigów na 1/4mili (Firmy ProTurbo oraz Szefo Performance) ze swoimi autami, a także czołowy zawodnik kartingu Patryk Jastrzębski wraz ze swoimi gokartami.
Dzięki stowarzyszeniom MTZ Korba, NATURA-lnie 4x4, Moto Siedlce, ATV Quady Siedlce i Motocross Enduro SRC mogli¶my zobaczyć wystawę aut zabytkowych, terenowych, sportowych i egzotycznych, motocykli, motocross, stunt, quadów i gokartów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy driftingu, procedury startowej wy¶cigów na ¼ mili, stuntu motocyklowego i rowerowego, kartingu. Chętni, którzy wspomogli WO¦P mieli możliwo¶ć przejażdżki z zawodnikami i wystawcami oraz skorzystać z wyj±tkowych zabiegów – od kosmetyki po chip tuning. Przeprowadzono także szkolny konkurs malowania samochodów.

Na Placu będziecie można było przejechać się również na kucyku.

Tor motocrossowy MX Czerniejew oferował przejażdżkę autem typu WRC z kierowc± Hołowczyc Racing Team, przejażdżki autami terenowymi Natura-lnie 4x4, quadami ATV Quady Siedlce. Można było zobaczyć profesjonalne pokazy Motocross Enduro SRC. Wszystkich chętnych na tor do Czerniejewa o godz. 12:00 przewiózł specjalny autobus z Placu Sikorskiego.

Wieczorem na Placu gen. W. Sikorskiego odbył się Koncert Finałowy. Wyst±pił Parody Voice – dzięki nim na scenie zobaczyli¶my m.in. Sarsę, Shazzę i Sławomira. Zaraz po nich, o godz. 19:00 na scenie wyst±pił zespół Freestyle.

O godz. 20:00 tradycyjnie wypu¶cili¶my ¦wiatełko do nieba.

I tym razem Siedlce pokazały, iż wspólnymi siłami wszystkich ludzi otwartego serca można zdziałać naprawdę bardzo wiele!
 

 

  MAMY...

 

Aktualizacja: 13.01.2020 r. godz. 15:00

W Siedlcach udało się zebrać 220 542,57 zł.

« Powrót

Galeria