• W poniedziałek, 24 września otwarte zostało Centrum Przesiadkowe w Siedlcach. Jego koszt budowy to 15 mln zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie unijne w wysokości 11,5 mln zł. Centrum to nowy dworzec autobusowy, z którego korzysta już siedleckie MPK oraz dwupoziomowy parking na 299 samochodów osobowych oraz obiekty towarzyszące.

  • Plac zabaw przy Sobieskiego i Sokołowskiej, remont chodnika po zachodniej stronie ul. Poniatowskiego, budowa chodników i ścieżki rowerowej w ul. Domanickiej i urządzenia do ćwiczeń w plenerze przy ul. Chrobrego - to zwycięzcy głosowania w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym Miasta Siedlce. Prezydent Wojciech Kudelski zadecydował o realizacji jeszcze dwóch innych projektów. Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba głosujących nad projektami budżetu obywatelskiego w stosunku do roku ubiegłego.

  • W miniony weekend, 15 i 16 września delegacja władz samorządowych Siedlec gościła we włoskiej Pescantinie.

  • Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowany w tym roku pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Prezentujemy imprezy organizowane w jego ramach.

  • Młodzież szkolna, żołnierze i kombatanci, władze samorządowe miasta i mieszkańcy Siedlec, uczcili pamięć skrytobójczo zaatakowanych przez wojska sowieckie 17 września 1939 roku żołnierzy i zwykłych Polaków, mieszkających na kresach wschodnich II Rzeczpospolitej.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

UM przyjmuje wnioski o stypendia
27-08-2018

UM przyjmuje wnioski o stypendia

Prezydent Miasta Siedlce informuje, że do 1 października osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury oraz uczniowie posiadający szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej, zamieszkali w Siedlcach, mogą ubiegać się o stypendium na 2019 rok (roczne i na I półrocze). 

Więcej
Miejskie inwestycje w kadrze
24-08-2018

Miejskie inwestycje w kadrze

Prezentujemy kilkuminutowy film obrazujący skalę i wielkość tegorocznych inwestycji drogowych i infrastrukturalnych. Tunel, 3. etap obwodnicy i centrum przesiadkowe z lotu ptaka!

Więcej
Pomnik wraca na miejsce
19-09-2018

Pomnik wraca na miejsce

Po długim okresie nieobecności wraca na swoje miejsce na Plac Zdanowskiego przy dworcu PKP, pomnik poległych w okresie wojny i powojnia kolejarzy Podlasia. Uroczystość odsłonięcia pomnika w jego nowej bryle odbędzie się w niedzielę, 23 września.

Więcej
Dni z ZHP
19-09-2018

Dni z ZHP

Od 21 do 23 września odbywać się będą się w Siedlcach XXVII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. To święto wszystkich osób skupionych wokół organizacji na terenie województwa mazowieckiego.

Więcej
Odstaw auto, siądź na rower
18-09-2018

Odstaw auto, siądź na rower

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza 23 września na rajd rowerowy.

Więcej
Małe firmy - duże zmiany
17-09-2018

Małe firmy - duże zmiany

Nowi klienci w sieci dla biznesu i kolejne e-usługi administracji państwowej w internecie dzięki wdrażanym nowym środkom identyfikacji, zapowiada minister cyfryzacji Marek Zagórski, który spotkał się z siedleckimi przedsiębiorcami 17 września na forum "Prawo do przedsiębiorczości".

Więcej
E-auto już po testach
17-09-2018

E-auto już po testach

PGE Nowa Energia i Przedsiębiorstwo Energetyczne z Siedlec zaprezentowały 15 września samochody elektryczne, które wkrótce będą testowane na terenie miasta, w systemie wynajmu aut na minuty (e-carsharing).

Więcej
79. lat po napaści
17-09-2018

79. lat po napaści

17 września mija 79 lat od sowieckiej agresji na terytorium II Rzeczypospolitej w 1939 roku. Prezentujemy program siedleckich uroczystości. 21 września odsłonięty zostanie też mural na ścianie zakładu karnego.

Więcej
Ścieżka i chodnik zrobione
14-09-2018

Ścieżka i chodnik zrobione

14 września Związek Spółek Wodnych zakończył budowę 740-metrowej, nowej ścieżki rowerowej na grobli nad zalewem. Z końcem sierpnia, w ramach realizacji jednego z projektów tzw. budżetu obywatelskiego, powstał chodnik przy ul. Nowy Świat, łączący Sokołowską i Żytnią.

Więcej
Ostatni dzień głosowania
14-09-2018

Ostatni dzień głosowania

Piątek, 14 września jest ostatnim dniem głosowania w siedleckim "budżecie obywatelskim". 31 sierpnia zaczęło się głosowanie mające wyłonić zwycięskie projekty tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Miasta Siedlce. Na oddanie głosu listownie, elektronicznie lub osobiście było 2. tygodnie: do dzisiaj.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [271] [272] [273]   następna strona »