• Budynek IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach latami czekał na upragniony remont. Wiele dni upłynęło, wiele było starań, czasem może nawet przychodziło zwątpienie, czy kiedykolwiek uda się przywrócić blask dawnemu liceum. Dzisiaj uroczyście powitaliśmy społeczność szkolną w starych, ale wręcz pałacowych murach.

  • Transmisja z posiedzenia Komisji Kultury rozpocznie się około godziny 17:00. Zapraszamy na transmisję na żywo Link>>>

  • 17 września w Siedlcach obchodziliśmy 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. - Nie byliśmy gotowi, ani na cios z zachodu, ani w plecy, ze wschodu. - mówił podczas przemówienia Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik. - Musieliśmy przegrać.

  • 11 września Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach, przy ul. Dzieci Zamojszczyzny 39, zorganizował IV Integracyjne Święto Warzywa pod hasłem „Dzień Marchewki”.

  • 14 września 2019 r. społeczność związana z II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi - nauczyciele, uczniowie, zaproszeni goście, pracownicy i przyjaciele szkoły spotkali się na VIII Zjeździe Absolwentów, aby obudzić wspomnienia oraz uczcić dwa piękne jubileusze.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

XVIII Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne
10-09-2019

XVIII Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Sokołowski Ośrodek Kultury zapraszają w czwartek, 12 września, na koncert w ramach XVIII Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych.

Więcej
Konferencja w Łucku
10-09-2019

Konferencja w Łucku

W dniach 9-10 września 2019 r. delegacja Miasta Siedlce przebywała w Łucku (Ukraina) w związku  z realizacją projektu pn. „Skuteczna koordynacja działań ratowniczych w subregionie ostrołęcko-siedleckim i obwodzie wołyńskim”. W dniu 9 września 2019 r. delegacja uczestniczyła w konferencji startowej, która zorganizował i przeprowadził partner ukraiński, a 10 września wzięła udział w spotkaniu Komitetu Sterującego Projektu oraz Zespołu Zarządzania Projektem.

Więcej
Podsumowanie Dni Siedlec
09-09-2019

Podsumowanie Dni Siedlec

Zakończyły się Dni Siedlec 2019 połączone z Dniami z Doradztwem Rolniczym oraz Świętem Dywizji. W tym roku na siedlczan czekało jeszcze więcej atrakcji niż w latach poprzednich, dlatego, że do obchodów święta naszego miasta włączyła się 18. Dywizja Zmechanizowana.

Więcej
"Podlasie" z certyfikatem
05-09-2019

"Podlasie" z certyfikatem

Prezydent Andrzej Sitnik odebrał dziś z rąk Elżbiety Lanc oraz Janiny Ewy Orzełowskiej Certyfikat "Cenny Zabytek Mazowsza" przyznany w związku z dofinansowaniem dla budynku "Podlasia".

Więcej
Cenny dar dla Siedleckiej Książnicy
03-09-2019

Cenny dar dla Siedleckiej Książnicy

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach otrzymała cenny dar - dzieło „Pamiętniki kwestarza” z 1881 roku autorstwa Ignacego Chodźko, wydane nakładem Gebethnera i Wolffa z rycinami Michała Elwiro Andriollego.

Więcej
Spotkanie autorskie Krystyny Rudnickiej w Siedleckiej Książnicy
31-08-2019

Spotkanie autorskie Krystyny Rudnickiej w Siedleckiej Książnicy

Z okazji Dni Siedlec Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na promocję najnowszego tomu poezji Pani Krystyny Rudnickiej pt. „Nad Siedlcami niebo inne”.

Więcej
Wystawa malarstwa Joanny Błońskiej
27-08-2019

Wystawa malarstwa Joanny Błońskiej

W środę, 4 września o godz. 18:00 w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Joanny Błońskiej "W poszukiwaniu tajemnicy prawdziwego piękna".

Więcej
Plan przy ul. Kazimierzowskiej
27-08-2019

Plan przy ul. Kazimierzowskiej

Prezydent Miasta Siedlce zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach.

Więcej
Siedlce pamiętają
16-09-2019

Siedlce pamiętają

17 września (wtorek) odbędą się obchody 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.
Po siedemnastu dniach od napaści III Rzeszy w 1939 roku, na mocy układu Ribbentrop – Mołotow, Polska została zaatakowana od wschodu przez wojska radzieckie.

Więcej
Siedleckie Targi Miodu
11-09-2019

Siedleckie Targi Miodu

15 września na terenie przyległym do Amfiteatru odbędą się Siedleckie Targi Miodu.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [307] [308] [309]   następna strona »