• 29 czerwca do użytku kierowców i mieszkańców oddany zostanie tunel pod torami kolejowymi i III etap obwodnicy śródmieścia.

  • 28 i 29 czerwca, kto nie dotarł jeszcze do Kaplicy Sykstyńskiej, lub nie nacieszył oka podziwiając ją z poziomu podłogi, będzie mógł w z bliska przyjrzeć się nawet najmniejszemu szczegółowi XV- i XVI-wiecznych fresków, przychodząc do Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

  • Sanepid uznał wodę w Zalewie "Muchawka" za bezpieczną do kąpieli. Terenu nad Zalewem, od kilku dni strzeże kamera monitoringu miejskiego. Od 21 czerwca można dostać mandat za spożywanie alkoholu nad zalewem poza wydzieloną tam specjalną strefą.

  • Siedleccy gimnazjaliści uzyskali bardzo dobre wyniki w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym. Przewyższają one oceny uczniów innych, pozawarszawskich miast Mazowsza na prawach powiatu.

  • Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady Miasta zapraszają 25 czerwca na XI Galę wręczenia nagród twórcom i animatorom kultury - „Wawrzyny Siedleckie” oraz wręczenie statuetek „Mecenasa Siedleckiej Kultury" przedsiębiorcom i sponsorom.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Remont Monte Cassino i Łukowskiej
13-06-2018

Remont Monte Cassino i Łukowskiej

Magistrat planuje, że jeszcze podczas tegorocznych wakacji zacznie remont nawierzchni 2. siedleckich ulic: Monte Cassino i Łukowskiej. 12 czerwca Wojewoda Mazowiecki ogłosił oczekiwaną listę projektów dofinansowanych z budżetu Państwa.

Więcej
Nasza „Wspaniała” wyróżniona
12-06-2018

Nasza „Wspaniała” wyróżniona

Agnieszka Szczepańska, uczennica 2. klasy gimnazjum w SP nr 1 w Siedlcach, znalazła się w gronie wyróżnionych w ogólnopolskim finale Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Więcej
„Samochodówka” wzorem dla Polski
12-06-2018

„Samochodówka” wzorem dla Polski

Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, przystąpili do rywalizacji w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” po raz pierwszy i …odnieśli sukces, chociaż wymagania konkursowe nie były łatwe do spełnienia.

Więcej
"Czwórka" zaprasza na festyn i bieg
12-06-2018

"Czwórka" zaprasza na festyn i bieg

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 zaprasza wszystkich zainteresowanych 17 czerwca do wzięcia udziału w „Biegu na czwórkę z Czwórką”, a tuż potem na "Festyn rodzinny - Czwórka z plusem" na terenie szkoły.

Więcej
Super atrakcyjne działki na sprzedaż
11-06-2018

Super atrakcyjne działki na sprzedaż

Rada Miasta na posiedzeniu 11 czerwca zgodziła się na sprzedaż działek miejskich przy ul. Składowej (po tzw. hali wachlarzowej PKP) i przy ul. Warszawskiej (przy wjeździe do Miasta). To dwie niezwykle atrakcyjne lokalizacje.

Więcej
Jedyne w Polsce, najnowocześniejsze
11-06-2018

Jedyne w Polsce, najnowocześniejsze

... laboratorium fotowoltaiczne buduje w Siedlcach PGE Energia Odnawialna. Celem inwestycji, realizowanej na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, jest porównanie "produktywności" różnych technologii PV. To pierwsze takie laboratorium  w Polsce, tak nowoczesne i różnorodne pod względem badanych technologii.

Więcej
Marsz za życiem i rodziną
11-06-2018

Marsz za życiem i rodziną

10 czerwca swoje poparcie dla obrony zakazu aborcji i życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz dla rodziny, jako fundamentu relacji społecznych, wyraziło ponad 500. siedlczan, którzy wzięli w Marszu dla Życia i Rodziny.

Więcej
Motocyklem do miast papieskich
11-06-2018

Motocyklem do miast papieskich

9 czerwca, 19. lat po wizycie Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu, do "miast papieskich": Siedlec i Drohiczyna, zawitali po raz trzeci motocykliści Podlaskiego Motocyklowego Rajdu Papieskiego.

Więcej
Diecezja świętuje
08-06-2018

Diecezja świętuje

379. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęło 7 czerwca w Janowie Podlaskim obchody 200-lecia Diecezji Siedleckiej. Obrady i wieczorny koncert miały miejsce w dawnym zamku biskupów łuckich i janowskich. Rzecznik Episkopatu omówił tematykę obrad na konferencji prasowej.

Więcej
Bezpieczne wakacje nad zalewem
08-06-2018

Bezpieczne wakacje nad zalewem

Stałe, codzienne patrole od 10.00 do 22.00 w okresie wakacji mają zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym nad zalewem, a mobilna kamera monitoringu - spokój okolicznym mieszkańcom w godzinach wieczornych.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [258] [259] [260]   następna strona »