• Coraz mniej czasu, bo tylko do 26 lutego, pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT. Plik przesyła się wyłącznie elektronicznie. Do jego podpisania niezbędny jest bezpłatny Profil Zaufany (eGO) lub certyfikat kwalifikowany (płatny, komercyjny sposób autoryzacji danych).

  • Od 19 do 25 lutego Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z bezpłatnych porad specjalistów w Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, w Siedlcach w siedzibie przy ul. Budowlanej 1.

  • Po podpisaniu w styczniu br. przez GDDKiA umowy z wykonawcą koncepcji programowej dla A2 od Mińska Mazowieckiego do Siedlec, przyszła kolej na odcinek Siedlce-Biała Podlaska. Portal rynekinfrastruktury.pl poinformował o ogłoszeniu przetargu na elementy koncepcji programowej autostrady A-2 z Siedlec do Białej Podlaskiej.

  • Do udziału w Rodzinnym Konkursie Plastycznym, którego efektem mają być własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne, zaprasza MOK. Prace konkursowe można dostarczać od 1 do 9 marca.

  • Osoby ubiegające się o udzielenie bonifikaty w opłacie rocznej za użytkowanie wieczyste, winny złożyć stosowne wnioski o udzielenie bonifikaty w terminie do dnia 1 marca 2018 r.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Odznaczenie dla działacza
12-02-2018

Odznaczenie dla działacza

Kazimierz Prochenka, samorządowiec i działacz związkowy "Solidarności" został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez wicewojewodę Artura Standowicza.

Więcej
Doroczna wystawa Fotogramu
12-02-2018

Doroczna wystawa Fotogramu

Grupa Twórcza "Fotogram" działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach już siedemnaście lat. W czwartek, 15 lutego lokalni fotograficy pochwalą się swoimi najlepszymi zdjęciami z ostatniego roku.

Więcej
Monter nr 2 w Polsce
09-02-2018

Monter nr 2 w Polsce

Niespełna 18-letni Przemek Kojtek z siedleckiej "Budowlanki" zdobył tytuł Laureata i 2. miejsce w ogólnopolskim turnieju budowlanym "Złotej Kielni" w Poznaniu.   

Więcej
Krew dla Siedlec i nie tylko
09-02-2018

Krew dla Siedlec i nie tylko

Anonsujemy kolejną akcję promującą krwiodawstwo. Tym razem pod hasłem ,,Nic nie tracisz, a dużo dajesz”, 15 lutego krew honorowo oddawać będą uczniowie IV LO im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego. "Krwiobus" stanie na parkingu przed liceum na ul. Sokołowskiej.

Więcej
Więcej więźniów pracuje
08-02-2018

Więcej więźniów pracuje

Od 2015 roku, początku wdrożenia ministerialnego planu zatrudniania skazanych, w siedleckiej jednostce o 147 % wzrosła ilość pracujących więźniów. Większość pracuje na terenie zakładu karnego: w pralni, kuchni, warsztacie remontowym i elektrycznym. Dzisiaj obchodzimy Święto Służby Więziennej

Więcej
"Rolnik" w holenderskiej TV
08-02-2018

"Rolnik" w holenderskiej TV

Już po raz drugi ekipa publicznej telewizji holenderskiej gościła w siedleckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4.  Powodem zaproszenia Holendrów 6 lutego do placówki z ulicy Bema, były zajęcia szkolne inaugurujące rok Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Więcej
Chcesz efektu wow? Bądź trexy.
07-02-2018

Chcesz efektu wow? Bądź trexy.

Turystyka to tylko narzędzie, a natura, zabytki, obyczaje to walory turystyczne. O trendach społecznych, budowaniu marki miejsca i marketingu terytorialnym można było usłyszeć, uczestnicząc 6 lutego konferencji nt. kreacji, rozwoju i promocji regionu siedleckiego.

Więcej
Projekt e-mobility rusza w Siedlcach
05-02-2018

Projekt e-mobility rusza w Siedlcach

W 3. kwartale ruszy pilotażowy projekt wynajmu aut elektrycznych, w ramach rozwoju tego rodzaju transportu w Polsce. 5 lutego podpisano w magistracie List intencyjny w tej sprawie. Mieszkańcy Siedlec mogą już teraz zgłaszać propozycje lokalizacji stacji doładowania samochodów elektrycznych.

Więcej
Stypendia dla twórców
05-02-2018

Stypendia dla twórców

Do końca lutego osoby zajmujące się twórczością artystyczną mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów Prezydenta Miasta Siedlce na II  półrocze 2018 roku. Postępowanie konkursowe dotyczy nie tylko dorosłych twórców, ale także utalentowanych uczniów siedleckich szkół.

Więcej
Dzieci Zamojszczyzny - pamiętaliśmy!
05-02-2018

Dzieci Zamojszczyzny - pamiętaliśmy!

Siedleckie Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny było organizatorem uroczystości upamiętniających tragedię Dzieci Zamojszczyzny. 4 lutego w kościele Św. Stanisława, miejscu gdzie 75 lat temu odbył się pogrzeb zmarłych w transporcie Dzieci, odbyła się Msza Święta w ich intencji.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [237] [238] [239]   następna strona »