• Oddział Ortopedyczno-Urazowy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jana Pawła II przy ul. Poniatowskiego, przeszedł gruntowną modernizację. Udało się też dostosować pomieszczenia dla potrzeb Pododdziału Neurochirurgii. Samorząd Mazowsza przeznaczył na projekt ponad 7,3 mln zł.

  • Kapituła konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny" wybrała laureatów 18. edycji projektu. Wśród nich są Paweł Żuk, prezes zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach i Artur Prusaczyk, wiceprezes zarządu.

  • Szymon Świerzewski, uczeń klasy akordeonu Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, okazał się najlepszy podczas Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu. To nie pierwszy Jego triumf - młody muzyk kroczy od sukcesu do sukcesu.

  • Od 3 września uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej Nr 10 w Siedlcach uczestniczyli w projekcie pt. Matematyka zatrzymana w kadrze. Teraz wszyscy mogą zobaczyć, czym są symetrie, ciąg Fibonacciego i fraktale na fotografiach.

  • 6 stycznia 2019 roku (niedziela) ulicami Siedlec przejdzie Orszak Trzech Króli. Ta religijna impreza odbywa się od 11. lat w wielu miastach Polski; w Siedlcach zobaczymy ją po raz szósty.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Caritas zachęca do pomocy
03-12-2018

Caritas zachęca do pomocy

Rusza XV edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. 7 i 8 grudnia (piątek, sobota) wolontariusze będą dyżurować w sklepach sieciowych i prywatnych na terenie diecezji. Zebrane produkty trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do osób i rodzin potrzebujących wsparcia.

Więcej
Marcin Sójka wygrał Voice of Poland!
03-12-2018

Marcin Sójka wygrał Voice of Poland!

Marcin Sójka, siedlczanin, wygrał w sobotę 1 grudnia 9. edycję programu The Voice of Poland. Brawo. Gratulujemy! To jeden z największych i spektakularnych sukcesów siedleckiej kultury.

Więcej
Pogoń chce walczyć o złoto
03-12-2018

Pogoń chce walczyć o złoto

Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka i wiceprzewodniczący Robert Chojecki spotkali się 30 listopada w Urzędzie Miasta z trenerem rugbistów Pogoni Siedlce Krzysztofem Folcem i kierownikiem drużyny Pawłem Antoszczukiem.

Więcej
Dużo ważnych uchwał
29-11-2018

Dużo ważnych uchwał

II Sesja Rady Miasta 29 listopada ukonstytuowała składy siedmiu Komisji Rady kadencji 2018-2023. Radni pozostawili bez zmian stawki podatku od środków transportowych na 2019 rok, zaakceptowali emisję obligacji komunalnych na 10 mln zł. i jednogłośnie zaaprobowali wynagrodzenie nowego Prezydenta.

Więcej
Pomóż uratować święta!
29-11-2018

Pomóż uratować święta!

Bank Żywności w Siedlcach od ponad 17 lat "ratuje" święta Bożego Narodzenia setkom osób w powiatach: siedleckim, garwolińskim, łosickim, mińskim, ostrowskim, sokołowskim oraz węgrowskim. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia.

Więcej
Siedlcom ubywa i przybywa
28-11-2018

Siedlcom ubywa i przybywa

Aż 71% migrujących firm na Mazowszu to firmy jednoosobowo prowadzące działalność gospodarczą, dlatego tak duży wpływ mają na dane dot. migracji przedsiębiorstw w ogóle. W Siedlcach jest podobnie. Dbałość o atrakcyjność inwestycyjną jest ważna nie tylko dla wygody mieszkańców ale i przedsiębiorstw, bowiem migracje przedsiębiorstw są powiązane z migracją ludności.

Więcej
Sprzedawcy węgla zapłacą za sprzedaż opału złej jakości
28-11-2018

Sprzedawcy węgla zapłacą za sprzedaż opału złej jakości

Od 4 listopada przedsiębiorcom, którzy sprzedają opał niespełniający norm jakościowych, przewidzianych dla gospodarstw domowych lub instalacji o mocy poniżej 1 MW, grozi kara do 100 tys. zł lub kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej
"Królówka" z Erasmusem +
28-11-2018

"Królówka" z Erasmusem +

Już po raz trzeci II LO im. Świętej Królowej Jadwigi z Oddziałami Dwujęzycznymi jest beneficjentem programu Erasmus +. W ubiegłym tygodniu w Siedlcach przebywali uczestniczący w projekcie młodzi Węgrzy, Hiszpanie, Francuzi, Niemcy i Grecy.

Więcej
Kolejki do El Greca
27-11-2018

Kolejki do El Greca

To pierwsza wystawa obrazów El Greca w Europie Środkowo-Wschodniej, pozwalająca na pełną ocenę wartości jego sztuki. Otwarta dla zwiedzających 5 października: „Ars Sacra El Greca” będzie dostępna dłużej, bo aż do 13 stycznia 2019 roku.

Więcej
Święto Kolejarzy
26-11-2018

Święto Kolejarzy

W dniu wspomnienia liturgicznego św. Katarzyny Aleksandryjskiej, które przypada 25 listopada, siedleccy kolejarze obchodzili święto swojej patronki.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [282] [283] [284]   następna strona »