• PWiK kilkanaście dni temu rozpoczął przebudowę sieci wodociągowej w ul. Ceglanej. W drugiej połowie roku Firma rozpocznie wymianę sieci wodociągowej w dalszej części Ceglanej, aż do ul. Kraszewskiego. W tym samym czasie zostanie wykonana tam też kanalizacja deszczowa.

  • Miasto Siedlce, zgodnie z ustawą, zapewnia dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego, kilkunastu grupom uprawnionych, m.in.: młodzieży, osobom starszym, kombatantom i weteranom oraz osobom posiadającym Kartę Dużej Rodziny.

  • Prezentujemy krótki fotoreportaż obrazujący postęp prac przy aktualnie trwających najważniejszych inwestycjach infrastrukturalnych: centrum przesiadkowym, budowie ronda i tunelu pod torami PKP oraz przy 3. etapie miejskiej obwodnicy.

  • Informujemy o powstających w roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach przy ul. Szkolnej, klasach sportowych.

  • Z 30 kwietnia do 29 maja magistrat wydłużył termin składania wniosków przez Mieszkańców na wykorzystanie 500 tys zł. w ramach tzw. budżetu obywatelskiego Siedlec. Na realizację ubiegłorocznych projektów Miasto wyda w tym roku 546 tys zł.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Pozytywnie otwarci`2018
11-04-2018

Pozytywnie otwarci`2018

Zapraszamy osoby indywidualne, podmioty i stowarzyszenia niosące pomoc do udziału w konkursie grantowym Pozytywnie Otwarci 2018, którego celem jest szerzenie profilaktyki HIV/AIDS oraz zwiększanie w społeczeństwie wiedzy o życiu z tym wirusem.

Więcej
Nowa linia cynkownicza w Mostostalu
10-04-2018

Nowa linia cynkownicza w Mostostalu

Ocynkownia w Mostostalu Siedlce zwiększa wydajność. Uruchomienie na początku kwietnia br. dziewięciometrowej linii cynkowniczej podniosło moce produkcyjne ocynkowni w Mostostalu Siedlce do 8 tys. ton konstrukcji stalowych miesięcznie.To największa obecnie ocynkownia w Polsce.

Więcej
Pamiętaliśmy o katastrofie smoleńskiej
10-04-2018

Pamiętaliśmy o katastrofie smoleńskiej

Pomimo upływu już 8 lat wielu siedlczan pamiętało o rocznicy katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. O 8.41 zawyły w Mieście syreny, a reprezentanci władz samorządowych, państwowych, wojska i służb mundurowych złożyli kwiaty pod Tablicą Smoleńską i przy pomniku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Więcej
Młodzież pomaga
09-04-2018

Młodzież pomaga

5 kwietnia w "Elektryku" zorganizowano dwie ważne społecznie akcje: IV Dzień Krwiodawstwa i "Dzień dawcy szpiku DKMS".

Więcej
Od 9 kwietnia przejazd pod wiaduktami otwarty
08-04-2018

Od 9 kwietnia przejazd pod wiaduktami otwarty

Od godziny siódmej 9 kwietnia, ruch pod wiaduktami garwolińskimi (drogowym i kolejowym) został wznowiony. Było to możliwe dzięki weekendowej pracy firmy Strabag. Zamieszczamy krótki fotoreportaż po otwarciu przejazdu.

Więcej
Mazowsze: wiosenne szczepienie lisów
07-04-2018

Mazowsze: wiosenne szczepienie lisów

Między 7 a 20 kwietnia Wojewódzki Inspektorat Weterynarii przeprowadza akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie, w wybranych powiatach Mazowsza. Również w Siedlcach i powiecie siedleckim.

Więcej
Rusza remont zabytkowego budynku „Żółkiewskiego”
06-04-2018

Rusza remont zabytkowego budynku „Żółkiewskiego”

Za prawie 6 mln zł zostanie zrealizowana rewitalizacja zabytkowego budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Umowę na remont, wybudowanego w 1844 roku obiektu, pomiędzy Miastem Siedlce a Konsorcjum, z liderem firmą MAL-POL podpisano 6 kwietnia. Wykonawcy na placu budowy pojawią się 11 kwietnia i do 1 lipca przyszłego roku mają zakończyć swoje prace.

Więcej
Rozwój szkolnictwa zawodowego
04-04-2018

Rozwój szkolnictwa zawodowego

Osiem siedleckich szkół otrzyma wsparcie w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. Umowę w tej sprawie pomiędzy Zarządem Województwa Mazowieckiego a Miastem Siedlce podpisano 4 kwietnia. Do siedleckich szkół na realizację projektu trafi 2,7 mln zł.

Więcej
Społeczeństwo informacyjne w badaniach GUS
03-04-2018

Społeczeństwo informacyjne w badaniach GUS

Ile mamy komputerów, czy mieszkańcy Mazowsza chętnie dokonują zakupów przez Internet i jakim zainteresowaniem cieszą się internetowe usługi administracji publicznej? To pytania, które pojawią się podczas badań ankietowych prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny od 3 kwietnia do 11 maja.

Więcej
„Krecik” poznaje Siedlce
03-04-2018

„Krecik” poznaje Siedlce

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 21 mieszczącego się przy ul. Żwirowej spotkały się 3 kwietnia z prezydentem Wojciechem Kudelskim. Do Urzędu Miasta przedszkolacy przyszli z "Krecikiem", bohaterem popularnej kreskówki, a wszystko to ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Krecik poznaje Polskę".

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [246] [247] [248]   następna strona »