• Sąd Okręgowy w Siedlcach 19 października oddalił wniosek Andrzeja Sitnika o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym przeciwko Wojciechowi Kudelskiemu. Chodziło o materiał wyemitowany w Wiadomościach Regionalnych TV Wschód 17 października, w którym odniesiono się do debaty kandydatów na prezydenta miasta.

  • Zgodnie z zapowiedziami magistrat dokonał aktualizacji map inwestycji w mieście Siedlce: inwestycji samorządu i spółek miejskich. Inwestycje samorządu dotyczą lat 2002-2018, a spółek miejskich okresu 2007-2018.

  • Dla wygody głosujących w zbliżających się wyborach samorządowych została stworzona interaktywna mapa wyborcza miasta Siedlce. Zawiera lokalizacje siedzib komisji obwodowych, zasięgi okręgów wyborczych i obwodów głosowania oraz wskazuje lokale dostępne dla niepełnosprawnych.

  • Dziewięć tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej montowanych było w Siedlcach od kilku dni. Dzisiaj zostały zsynchronizowane i od dzisiaj też już działają. Pokazują rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek.

  • Najważniejsi eksperci, Ministrowie Rządu RP, wysoki poziom debat oraz zagadnienia dotyczące rozwoju strategicznych sektorów gospodarczych - tym wyróżnia się tegoroczna IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego, który zaczął się w Siedlcach i potrwa do 19 października.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Zostań wolontariuszem!
10-10-2018

Zostań wolontariuszem!

W związku z okresem jesienno-zimowym Urząd Miasta Siedlce zachęca miłośników kotów, i nie tylko, do pomocy tym zwierzakom.

Więcej
"Rzeczpospolita" oceniła samorządy
09-10-2018

"Rzeczpospolita" oceniła samorządy

W Rankingu Samorządów 2018 dziennika "Rzeczpospolita" w kategorii miast na prawach powiatu, Siedlce uplasowały się na 24. miejscu. Przed nami jest jedynie 9 obecnych miast wojewódzkich. W pierwszej "30-tce" rankingu są tylko dwa miasta Mazowsza: Płock i my. Kryteriami oceny były: trwałość środowiskowa, społeczna i ekonomiczna oraz jakość zarządzania.

Więcej
"Dziesiątka" z Laurem
09-10-2018

"Dziesiątka" z Laurem

Sukcesem w postaci zajęcia 2. lokaty zakończył się udział  Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach, w ogólnopolskim konkursie filmowym o Laur Michała Anioła na najbardziej kreatywną i innowacyjną szkołę.

Więcej
"Prusacy" świętowali
08-10-2018

"Prusacy" świętowali

W piątek i sobotę 95-lecie istnienia świętowało jedno z najlepszych liceów w Siedlcach - im. Bolesława Prusa. Zjazd zgromadził ok. 500 byłych wychowanków i nauczycieli.

Więcej
Potrzeba sacrum w naszym życiu
05-10-2018

Potrzeba sacrum w naszym życiu

To pierwsza wystawa obrazów El Greca w Europie Środkowo-Wschodniej, pozwalająca na pełną ocenę wartości jego sztuki. 4 października zainaugurowano w Centrum Kultury i Sztuki wystawę „Ars Sacra El Greca”, a sama ekspozycja od 5 października jest dostępna szerokiej publiczności.

Więcej
Ten Sam Świat
05-10-2018

Ten Sam Świat

Siedlecki Caritas po raz osiemnasty 11 października organizuje koncert integracyjny, którego celem jest zbliżenie społeczne, jak i prezentacja działań artystycznych dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych z terenu regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów oraz diecezji: siedleckiej i drohiczyńskiej.

Więcej
Siedlce inwestują
04-10-2018

Siedlce inwestują

Z kwotą 1315,20 zł na osobę Siedlce plasują się na 10. pozycji w rankingu średnich wydatków inwestycyjnych w latach 2015-2017, w kategorii miast na prawach powiatu dwutygodnika "Wspólnota". Od 5 lat nasz samorząd jest w czołówce najwięcej inwestujących miast grodzkich.

Więcej
Kolejne ulice w przebudowie
03-10-2018

Kolejne ulice w przebudowie

Rejtana, Myśliwska i Łukowska to ulice, na których trwają aktualnie prace remontowe. Za dwa tygodnie zacznie się też budowa chodnika w ul. Domanickiej. W Łukowskiej trwa układanie ostatnich warstw asfaltu.

Więcej
Eko Budżet w decydującej fazie
03-10-2018

Eko Budżet w decydującej fazie

Z końcem września zakończyło się internetowe głosowanie na projekty w ramach Eko Budżetu 2018. Park trampolin, pumptrack, wymiana oświetlenia na oprawy LED i ścieżka rowerowa przy ul. Plażowej - to projekty, które wygrały w głosowaniu w sektorach. O tym, co zostanie zrealizowane zadecydują wyniki, jakie osiągnęły sektory w segregowaniu odpadów w całym roku.

Więcej
Raport ze Strategii rozwoju Miasta
03-10-2018

Raport ze Strategii rozwoju Miasta

Przedstawiamy "Raport z monitoringu Strategii Rozwoju Miasta Siedlce do 2025 roku", opracowany przez Wydział Programów Rozwojowych w oparciu o dane Wydziałów Urzędu Miasta i jednostek realizujących Strategię, który 25 września uzyskał akceptację Prezydenta Miasta.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [274] [275] [276]   następna strona »