• „Wyróżniająca się Wspólnota Mieszkaniowa pod względem estetyki administrowanej nieruchomości” to konkurs z nagrodami dla tych, którym zależy na pięknie otoczenia w którym mieszkają. Efekt? Cudowne ogródki na osiedlach! Termin zgłoszeń: 10 maja!

  • Urząd Miasta Siedlce w dni pracujące nadchodzącego tygodnia: 30 kwietnia, 2 i 4 maja prowadzi obsługę Mieszkańców bez zmian. Mazowiecki Urząd Wojewódzki 4 maja będzie nieczynny.

  • Ponad 20 lat żył i malował w Siedlcach. Album Haliny Budziszewskiej "Kazimierz Szwainowski 1917-2002. Życie i twórczość. W stulecie urodzin artysty", wydany przez Muzeum Regionalne zaprezentowany zostanie 10 maja.

  • Do Siedlec przyjechali 23 kwietnia z: Hiszpanii, Włoch, Czech, Bułgarii i Rumunii w ramach programu Erasmus+. Goszczą w Szkołach Podstawowych nr 4 i nr 2, a 25 kwietnia odwiedzili Urząd Miasta i spotkali się z prezydentem Wojciechem Kudelskim.

  • Jedną z imprez towarzyszących obchodom 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja będą Biegi Uliczne organizowane w centrum Siedlec. Przedstawiamy ich regulamin.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Honoris causa Profesora
12-04-2018

Honoris causa Profesora

Prof. Stanisław Kalembasa został 11 kwietnia uhonorowany tytułem Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Profesor  jest autorytetem w dziedzinie współczesnej chemii rolnej i gleboznawstwa. Przez wiele lat, pracę naukową i dydaktyczną związał z siedleckim Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym.

Więcej
Festiwal nauki tańca
11-04-2018

Festiwal nauki tańca

Od 20 do 22 kwietnia odbywały się będą doroczne warsztaty i przesłuchania Uniwersytetu CODARTS. To już piąta edycja wspólnego projektu Teatru Tańca Caro i Uniwersytetu Artystycznego, realizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scenę Teatralną Miasta Siedlce.

Więcej
Pozytywnie otwarci`2018
11-04-2018

Pozytywnie otwarci`2018

Zapraszamy osoby indywidualne, podmioty i stowarzyszenia niosące pomoc do udziału w konkursie grantowym Pozytywnie Otwarci 2018, którego celem jest szerzenie profilaktyki HIV/AIDS oraz zwiększanie w społeczeństwie wiedzy o życiu z tym wirusem.

Więcej
Nowa linia cynkownicza w Mostostalu
10-04-2018

Nowa linia cynkownicza w Mostostalu

Ocynkownia w Mostostalu Siedlce zwiększa wydajność. Uruchomienie na początku kwietnia br. dziewięciometrowej linii cynkowniczej podniosło moce produkcyjne ocynkowni w Mostostalu Siedlce do 8 tys. ton konstrukcji stalowych miesięcznie.To największa obecnie ocynkownia w Polsce.

Więcej
Pamiętaliśmy o katastrofie smoleńskiej
10-04-2018

Pamiętaliśmy o katastrofie smoleńskiej

Pomimo upływu już 8 lat wielu siedlczan pamiętało o rocznicy katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. O 8.41 zawyły w Mieście syreny, a reprezentanci władz samorządowych, państwowych, wojska i służb mundurowych złożyli kwiaty pod Tablicą Smoleńską i przy pomniku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Więcej
Młodzież pomaga
09-04-2018

Młodzież pomaga

5 kwietnia w "Elektryku" zorganizowano dwie ważne społecznie akcje: IV Dzień Krwiodawstwa i "Dzień dawcy szpiku DKMS".

Więcej
Od 9 kwietnia przejazd pod wiaduktami otwarty
08-04-2018

Od 9 kwietnia przejazd pod wiaduktami otwarty

Od godziny siódmej 9 kwietnia, ruch pod wiaduktami garwolińskimi (drogowym i kolejowym) został wznowiony. Było to możliwe dzięki weekendowej pracy firmy Strabag. Zamieszczamy krótki fotoreportaż po otwarciu przejazdu.

Więcej
Mazowsze: wiosenne szczepienie lisów
07-04-2018

Mazowsze: wiosenne szczepienie lisów

Między 7 a 20 kwietnia Wojewódzki Inspektorat Weterynarii przeprowadza akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie, w wybranych powiatach Mazowsza. Również w Siedlcach i powiecie siedleckim.

Więcej
Rusza remont zabytkowego budynku „Żółkiewskiego”
06-04-2018

Rusza remont zabytkowego budynku „Żółkiewskiego”

Za prawie 6 mln zł zostanie zrealizowana rewitalizacja zabytkowego budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Umowę na remont, wybudowanego w 1844 roku obiektu, pomiędzy Miastem Siedlce a Konsorcjum, z liderem firmą MAL-POL podpisano 6 kwietnia. Wykonawcy na placu budowy pojawią się 11 kwietnia i do 1 lipca przyszłego roku mają zakończyć swoje prace.

Więcej
Rozwój szkolnictwa zawodowego
04-04-2018

Rozwój szkolnictwa zawodowego

Osiem siedleckich szkół otrzyma wsparcie w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. Umowę w tej sprawie pomiędzy Zarządem Województwa Mazowieckiego a Miastem Siedlce podpisano 4 kwietnia. Do siedleckich szkół na realizację projektu trafi 2,7 mln zł.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [248] [249] [250]   następna strona »