• Budynek IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach latami czekał na upragniony remont. Wiele dni upłynęło, wiele było starań, czasem może nawet przychodziło zwątpienie, czy kiedykolwiek uda się przywrócić blask dawnemu liceum. Dzisiaj uroczyście powitaliśmy społeczność szkolną w starych, ale wręcz pałacowych murach.

  • Transmisja z posiedzenia Komisji Kultury rozpocznie się około godziny 17:00. Zapraszamy na transmisję na żywo Link>>>

  • 17 września w Siedlcach obchodziliśmy 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. - Nie byliśmy gotowi, ani na cios z zachodu, ani w plecy, ze wschodu. - mówił podczas przemówienia Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik. - Musieliśmy przegrać.

  • 11 września Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach, przy ul. Dzieci Zamojszczyzny 39, zorganizował IV Integracyjne Święto Warzywa pod hasłem „Dzień Marchewki”.

  • 14 września 2019 r. społeczność związana z II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi - nauczyciele, uczniowie, zaproszeni goście, pracownicy i przyjaciele szkoły spotkali się na VIII Zjeździe Absolwentów, aby obudzić wspomnienia oraz uczcić dwa piękne jubileusze.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Plogging w Siedlcach po raz drugi!
02-09-2019

Plogging w Siedlcach po raz drugi!

W sobotnie przedpołudnie 31 sierpnia kilkadziesiąt osób biegało po Lesie Sekulskim z kolorowymi workami, zbierając śmieci. To druga tego typu akcja zorganizowana przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach oraz Nadleśnictwo Siedlce.

Więcej
80. rocznica 1 września 1939
31-08-2019

80. rocznica 1 września 1939

Serdecznie zapraszamy na obchody 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w Siedlcach, 1 września 2019 roku wg poniższego harmonogramu.

Więcej
Wyróżniająca się Wspólnota Mieszkaniowa
30-08-2019

Wyróżniająca się Wspólnota Mieszkaniowa

Prezydent Miasta Siedlce na wczorajszej Sesji Rady Miasta, po uprzednim przedstawieniu wyników konkursu przez Przewodniczącego Komisji Konkursowej – Pana Jerzego Myszkowskiego, wręczył nagrody i dyplomy laureatom konkursu pn. „Wyróżniająca się Wspólnota Mieszkaniowa pod względem estetyki administrowanej nieruchomości”.

Więcej
Zmiana w składzie osobowym Rady Miasta Siedlce
30-08-2019

Zmiana w składzie osobowym Rady Miasta Siedlce

W związku z wygaśnięciem mandatu radnej Rady Miasta Siedlce, Pani Magdaleny Daniel, Komisarz Wyborczy w Siedlcach I wydał postanowienie o wstąpieniu na to miejsce Pana Macieja Drabio.

Więcej
XII Sesja Rady Miasta Siedlce
29-08-2019

XII Sesja Rady Miasta Siedlce

Zapraszamy na transmisję z obrad.

Transmisja dostępna będzie na kanale <LINK>

Planowany początek - g.10:00.

 

 

Więcej
Otwarte zajęcia teatralne
27-08-2019

Otwarte zajęcia teatralne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na otwarte zajęcia teatralne w ramach Wakacyjnej Akademii Talentów, które poprowadzi Maciej Czapski oraz Urszula Gotowicka.

Więcej
Jubileuszowa edycja Biegu Siedleckiego Jacka za nami
26-08-2019

Jubileuszowa edycja Biegu Siedleckiego Jacka za nami

W niedzielę 25 sierpnia ulice naszego miasta opanowali biegacze, ich rodziny i przyjaciele oraz rzesze sympatyków tej dyscypliny sportu.

Więcej
Awanse zawodowe nauczycieli
26-08-2019

Awanse zawodowe nauczycieli

W poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miasta Siedlce odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego 33 nauczycielom szkół prowadzonych przez Miasto Siedlce, którzy pomyślnie zdali egzamin.

Więcej
Dyrektorzy odebrali akty powierzeń stanowisk
23-08-2019

Dyrektorzy odebrali akty powierzeń stanowisk

23 sierpnia wszyscy kandydaci na stanowisko dyrektora szkoły wyłonieni w konkursie odebrali z rąk Pana Adama Zabijaka Sekretarza Miasta Siedlce działającego w zastępstwie Pana Prezydenta Andrzeja Sitnika akty powierzeń stanowisk na pięć lat szkolnych tj. od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2024 r.

Więcej
Święto Wojska Polskiego
14-08-2019

Święto Wojska Polskiego

14 sierpnia obchodziliśmy w Siedlcach Święto Wojska Polskiego i 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą św. w kościele garnizonowym. Uroczystości kontynuowano pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [307] [308] [309]   następna strona »