• 29 czerwca do użytku kierowców i mieszkańców oddany zostanie tunel pod torami kolejowymi i III etap obwodnicy śródmieścia.

  • 28 i 29 czerwca, kto nie dotarł jeszcze do Kaplicy Sykstyńskiej, lub nie nacieszył oka podziwiając ją z poziomu podłogi, będzie mógł w z bliska przyjrzeć się nawet najmniejszemu szczegółowi XV- i XVI-wiecznych fresków, przychodząc do Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

  • Sanepid uznał wodę w Zalewie "Muchawka" za bezpieczną do kąpieli. Terenu nad Zalewem, od kilku dni strzeże kamera monitoringu miejskiego. Od 21 czerwca można dostać mandat za spożywanie alkoholu nad zalewem poza wydzieloną tam specjalną strefą.

  • Siedleccy gimnazjaliści uzyskali bardzo dobre wyniki w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym. Przewyższają one oceny uczniów innych, pozawarszawskich miast Mazowsza na prawach powiatu.

  • Szanowni Państwo, Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie,

    dobiegł końca kolejny rok szkolny. Rok wytężonej, efektywnej pracy i wielu cennych inicjatyw na rzecz edukacji w naszym mieście.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Ostatnia droga mjr Tadeusza Sobieszczaka
07-06-2018

Ostatnia droga mjr Tadeusza Sobieszczaka

7 czerwca na Cmentarzu Centralnym przy ul. Cmentarnej pochowany został Honorowy Obywatel Siedlec, żołnierz Oddziałów Partyzanckich „Zenona” i  „Groźnego” z 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich Armii Krajowej - Tadeusz Sobieszczak.

Więcej
Talent z Siedlec!
07-06-2018

Talent z Siedlec!

Najlepszy komiks historyczny powstał właśnie w Siedlcach! Martyna Kurenda - siedlczanka, uczennica popularnej "Samochodówki", została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego. Jej praca o Westerplatte była zdaniem jury najlepsza spośród 256 innych.

Więcej
Wspaniali z Miasta Siedlce
07-06-2018

Wspaniali z Miasta Siedlce

6 czerwca w ZSP nr 1 podsumowano2 4. edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych Miasta Siedlce. Mamy kolejnych, wspaniałych młodych, którzy będąc w tak młodym wieku znaleźli receptę na szczęście - powiedział o wszystkich nagrodzonych ks. Jacek Światek, dyrektor I KLO w Siedlcach.

Więcej
Jadą na rolkach na Jasną Górę
06-06-2018

Jadą na rolkach na Jasną Górę

Mają do pokonania blisko 380 km., a wjadą na Jasną Górę 9 czerwca. Z Siedlec wyruszyło właśnie ok. 30 uczestników czwartej Pielgrzymki Nartorolkarzy do Częstochowy. 

Więcej
200. lat Diecezji Siedleckiej
05-06-2018

200. lat Diecezji Siedleckiej

Obchody 200-lecia będą cyklem wydarzeń, koncertów i imprez towarzyszących. Rozpocznie je zebranie Konferencji Episkopatu Polski 7 czerwca, a zakończy "Marsz dla życia i rodziny" 10 czerwca. Kulminacyjnym momentem będzie Msza Święta w intencji wiernych i diecezji 9 czerwca w siedleckiej katedrze.

Więcej
Noc z Herbertem w bibliotece
05-06-2018

Noc z Herbertem w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 9 czerwca na IV Ogólnopolską Noc Bibliotek. Bohaterem wieczoru będzie poeta Zbigniew Herbert.

Więcej
Na czym się da, byle elektryczne!
05-06-2018

Na czym się da, byle elektryczne!

Były już rowery, skutery, rolki, a teraz czas na inne pojazdy elektryczne! Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza na wspólny przejazd na deskorolkach, hulajnogach, segway`ach. Każdy pojazd zasilany energią elektryczną mile widziany!

Więcej
Dzień Dziecka w "Piątce"
05-06-2018

Dzień Dziecka w "Piątce"

Szkoła Podstawowa nr 5 obchodziła Dzień Dziecka w Cichej Stanicy. Zebrane podczas aukcji prac plastycznych i sportowych gadżetów pieniądze, pozwolą na ufundowanie szkolnego sztandaru.

Więcej
Mrowisko w niedzielę
04-06-2018

Mrowisko w niedzielę

Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej „Korba” zaprasza w niedzielę, 10 czerwca na organizowany na terenach wokół amfiteatru IX Zlot Pojazdów Zabytkowych Mrowisko 2018.

Więcej
Festiwale z MOK-iem
01-06-2018

Festiwale z MOK-iem

Festiwale: młodych talentów pianistycznych, twórczości dzieci i młodzieży z Siedlec oraz wspólne czytanie powieści "Przedwiośnie" w ramach akcji narodowego poznawania lektur, proponuje Miejski Ośrodek Kultury w najbliższych dniach.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [258] [259] [260]   następna strona »