• 29 czerwca do użytku kierowców i mieszkańców oddany zostanie tunel pod torami kolejowymi i III etap obwodnicy śródmieścia.

  • 28 i 29 czerwca, kto nie dotarł jeszcze do Kaplicy Sykstyńskiej, lub nie nacieszył oka podziwiając ją z poziomu podłogi, będzie mógł w z bliska przyjrzeć się nawet najmniejszemu szczegółowi XV- i XVI-wiecznych fresków, przychodząc do Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

  • Sanepid uznał wodę w Zalewie "Muchawka" za bezpieczną do kąpieli. Terenu nad Zalewem, od kilku dni strzeże kamera monitoringu miejskiego. Od 21 czerwca można dostać mandat za spożywanie alkoholu nad zalewem poza wydzieloną tam specjalną strefą.

  • Siedleccy gimnazjaliści uzyskali bardzo dobre wyniki w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym. Przewyższają one oceny uczniów innych, pozawarszawskich miast Mazowsza na prawach powiatu.

  • Szanowni Państwo, Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie,

    dobiegł końca kolejny rok szkolny. Rok wytężonej, efektywnej pracy i wielu cennych inicjatyw na rzecz edukacji w naszym mieście.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Piosenki moich rodziców
01-06-2018

Piosenki moich rodziców

W niedzielę, 3 czerwca na scenie siedleckiego amfiteatru w Koncercie Galowym wysłuchamy finalistów Konkursu "Piosenki Moich Rodziców".

Więcej
Ku Niepodległości
01-06-2018

Ku Niepodległości

„Ku Niepodległości” to konkurs Wojewody Mazowieckiego adresowany do młodzieży w ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości: „Mazowieckie – historia Niepodległości”. Film o tematyce związanej z odzyskaniem niepodległości nie może być dłuższy niż 7 minut.

Więcej
Blisko dwa razy więcej wniosków!
30-05-2018

Blisko dwa razy więcej wniosków!

Magistrat realizuje projekty z tzw. budżetu obywatelskiego`2017, a już wpłynęły wnioski do jego kolejnej, tegorocznej edycji. Tylko do 29 maja (ostateczny termin wpływu) przyjęto ich aż 37! Po głosowaniu we wrześniu dowiemy się, które zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2019 roku.

Więcej
Stadler: nowe hale i tramwaje
30-05-2018

Stadler: nowe hale i tramwaje

Rok temu, 2 czerwca Stadler Polska obchodził 10-lecie funkcjonowania w Siedlcach, a wczoraj, 29 maja zaprezentował Zarządowi i Radzie Nadzorczej firmy zmodernizowany w ciągu ostatnich 2. lat zakład. Nowe hale produkcyjne, biurowiec i produkowane tu też tramwaje oglądali m.in. szef Rady Dyrektorów, Minister Energii oraz Prezydent Siedlec.

Więcej
O Konstytucji i samorządzie
30-05-2018

O Konstytucji i samorządzie

Fundacja Togatus Pro Bono z Olsztyna zaprasza młodzież  do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Konstytucji i Samorządzie Terytorialnym "Tędy na Prawo".

Więcej
W Siedlcach widzą, rozmawiają i reagują
29-05-2018

W Siedlcach widzą, rozmawiają i reagują

W Centrum Kultury i Sztuki trwa spotkanie, którego uczestnicy debatują o współczesnych zagrożeniach czyhających na młodzież. Kampanię trwającą cały rok szkolny 2017/2018, kończy właśnie dzisiejsza konferencja.

Więcej
Podlaski Rajd Papieski
29-05-2018

Podlaski Rajd Papieski

9 czerwca w sobotę dla uczczenia 19. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu, po raz trzeci na trasę Siedlce-Drohiczyn wyruszy Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski.

Więcej
Wsparcie dla chorych jak w domu
29-05-2018

Wsparcie dla chorych jak w domu

Siedleckie Centrum Medyczno-Diagnostyczne odchodzi od zinstytucjonalizowanej, stacjonarnej opieki nad niesamodzielnymi, starszymi osobami z chorobą psychiczną na rzecz środowiskowego wsparcia, dającego poczucie bezpieczeństwa i warunki zbliżone do domowych, bez odseparowania od domowego zacisza. Od lipca taki Dzienny Dom Wsparcia zacznie w Siedlcach działać przy ul. Kleeberga.

Więcej
105 lat "Dwójki"
28-05-2018

105 lat "Dwójki"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach od kilku tygodni świętuje 105-lecie swojego istnienia. Dzisiaj otrzymała swój nowy sztandar.

Więcej
Festiwal „Z ułańską fantazją”
28-05-2018

Festiwal „Z ułańską fantazją”

W niedzielę 3 czerwca, na terenie pomiędzy hotelem IBIS, boiskami treningowymi a stadionem przy ul. Jana Pawła II 6, zobaczymy kolejne widowisko, których bohaterami będą... konie i jeźdźcy.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [258] [259] [260]   następna strona »