• W ul. Ceglanej kładziona jest obecnie sieć wodociągowa, a w Monte Cassino kanalizacja deszczowa. Przed nami budowa 2. etapu ul. Myśliwskiej, na wykonanie której najkorzystniejszą ofertę złożyły Regionalne Drogi Podlaskie. W Kalinowej pozostało zrobić kilka metrów chodnika i posprzątać po pracy. Ul. Królowej Jadwigi jest już gotowa, pozostało tylko wyrównać jej pobocza.

  • Po raz kolejny polska młodzież z Białorusi, dzięki współpracy samorządu siedleckiego i Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz wsparciu finansowemu Senatu RP, może spędzić dwa tygodnie w naszym Mieście.

  • Przed nami największa siedlecka impreza wystawienniczo-handlowa: Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. Tym razem ich 25., jubileuszową edycję zorganizowano pod hasłem: Szacunek dla Ziemi - naszą przyszłością! Równocześnie z targami odbywać się będą Dni Siedlec.

  • O narodowe sumienie, ciągłe podnoszenie obronności, o zabieganie o wolność codzienną pracą, właściwe sojusze i jedność w działaniu dla wspólnego celu - o ważności tych celów mówili politycy, samorządowcy i wojskowi podczas siedleckich uroczystości Święta Wojska Polskiego w dniu 14 sierpnia.

  • 31 sierpnia w piątek rozpocznie się głosowanie mające wyłonić zwycięskie projekty tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Na oddanie głosu listownie, elektronicznie lub osobiście będziemy mieli 2. tygodnie, do 14 września.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Obligacje wykupimy później
16-07-2018

Obligacje wykupimy później

Radni zaakceptowali odłożenie wykupu części komunalnych obligacji na lata późniejsze. Postanowili zwiększyć kwotę wydatków Miasta o 99 tys. zł., z przeznaczeniem na remonty ulic: Monte Cassino i Łukowskiej. 16 lipca obradowała 53. sesja Rady Miasta.

Więcej
Dla Miasta, dla dzieci, dla zdrowia
13-07-2018

Dla Miasta, dla dzieci, dla zdrowia

Przedsiębiorstwo Energetyczne (PEC) uruchamia "Program Monitoringu Jakości Powietrza na terenie miasta Siedlce". - Zdrowie dzieci jest dla nas najważniejsze. Zadbają o to czujniki powietrza - deklaruje prezes PE Karol Tchórzewski i zapewnia, że już na przełomie lipca i sierpnia w Siedlcach działać będzie 14. nowych stacji mierzących czystość powietrza. Zostaną zainstalowane na budynkach siedleckich przedszkoli.

Więcej
O 500+ i 300+ przez internet
13-07-2018

O 500+ i 300+ przez internet

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach informuje, że od 1 lipca można składać przez internet wnioski o świadczenia dla rodzin: "500+" i "300+".

Więcej
Żołnierz niezłomny
12-07-2018

Żołnierz niezłomny

Nakładem Wydawnictwa Bellona ukazała się książka "Ja, Orzeł. Z Kedywu do celi śmierci". To wywiad-rzeka z Witalisem Skorupką, Honorowym Obywatelem Miasta Siedlce, żołnierzem Kedywu, specjalnego pionu Armii Krajowej zajmującego się dywersją, po wojnie w procesie kiblowym skazanym na karę śmierci.

Więcej
Moje symbole patriotyzmu
12-07-2018

Moje symbole patriotyzmu

Mazowiecki Urząd Wojewódzki ogłosił kolejny konkurs związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości! Program Wojewody Mazowieckiego „Moja Niepodległość, Moje Święto, Mój Patriotyzm” sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.

Więcej
Eko Budżet`2018 po pół roku
11-07-2018

Eko Budżet`2018 po pół roku

Po sześciu miesiącach realizacji programu Eko Budżet`2018 widać wyraźnie, że rywalizacja pomiędzy sektorem III i IV jest bardzo wyrównana. Sektor II goni czołówkę, natomiast sektor I (centrum Siedlec) niestety pozostaje daleko w tyle.

Więcej
Bezkrwawa rewolucja dla biznesu
11-07-2018

Bezkrwawa rewolucja dla biznesu

Minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak zainaugurowali 10 lipca w MOK kolejną edycję Internetowych Rewolucji, aby wesprzeć 15 tysięcy przedsiębiorców w zakresie korzystania z narzędzi internetowych. W szkoleniu Google`a w Siedlcach wzięło udział 90 firm.

Więcej
O rekrutacji do szkół dużo więcej
10-07-2018

O rekrutacji do szkół dużo więcej

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do siedleckich liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2018/2019. 13 lipca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca. Technik-informatyk i technik-mechatronik to najpopularniejsze wybory zawodów, a najtrudniej w tym roku było się dostać do klasy matematyczno-fizycznej w Prusie.

Więcej
Mikrodotacje dla Mazowsza!
10-07-2018

Mikrodotacje dla Mazowsza!

Po raz 5. wystartował konkurs dla młodych organizacji i grup nieformalnych z terenu województwa mazowieckiego. Tegoroczna pula środków na mikrodotacje wynosi 261.000 zł.  Wnioski składać można do 19 lipca.

Więcej
Kino Letnie na Placu
10-07-2018

Kino Letnie na Placu

W 4 nadchodzące kolejne, letnie, piątkowe wieczory Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza na filmowe projekcje kinowe w plenerze. W ramach cyklu „Hollywoodzkie Kino Letnie” zaprezentowane zostaną lekkie i przyjemne amerykańskie produkcje – komedie, filmy akcji, sensacyjne i romanse.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [264] [265] [266]   następna strona »