• Siedlce 21 stycznia stały się centrum dialogu ekumenicznego. W Cerkwi Prawosławnej Św. Trójcy przy ul. Brzeskiej, odbyło się bowiem Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tzw. wieczernia wypełniła cerkiew wiernymi kilku lokalnych, kościołów chrześcijańskich.

  • Siedlecki Stadler podpisał w ubiegłym tygodniu dwie umowy: na dostawę 71 nowych pociągów dla Kolei Mazowieckich i 50 tramwajów dla MPK w Krakowie.

  • * Koszykówka: Porażka SKK w końcówce * Piłka siatkowa: I porażka i zwycięstwo * Tenis stołowy: Przegrali z wiceliderem *

  • Jedna z informacji podana na konferencji prasowej w UM zadziwia: w 2017 roku przybyło w Mieście aż 4 tys. samochodów osobowych! Po odjęciu nie mających praw jazdy dzieci i młodzieży, daje to więcej niż 1 samochód na 1 Mieszkańca Siedlec po 18 roku życia! Eko-budżet i budżet "obywatelski" dające wpływ Mieszkańcom na decydowanie o Mieście, będą w 2018 roku kontynuowane.

  • "Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce - mały przewodnik z planem miasta 2017/2018" to najnowsza pozycja Wydawnictwa Unitas, wydana w rocznicę 470. lat nadania praw miejskich Siedlcom i w 200. rocznicę erygowania Diecezji Siedleckiej.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Misja spełniona: dzieci zadowolone
21-12-2017

Misja spełniona: dzieci zadowolone

Gala charytatywna „Dzieci Eurolingua - dzieciom lokalnie i międzynarodowo” Christmas Party 2017 spełniła chociaż część marzeń dzieci z Domu „Na Zielonym Wzgórzu” w Kisielanach i dzieci z Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie.

Więcej
Dobre tempo prac na drogach
20-12-2017

Dobre tempo prac na drogach

Utrzymuje się bardzo dobre tempo prac przy budowie III etapu obwodnicy śródmiejskiej oraz tunelu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w środę, 20 grudnia rozpoczęto wylewanie płyty betonowej na konstrukcję wiaduktu drogowego nad ulicą Partyzantów.

Więcej
Budżet partycypacyjny będzie kontynuowany!
20-12-2017

Budżet partycypacyjny będzie kontynuowany!

Ogromne zainteresowanie mieszkańców Siedlec konsultacjami w sprawie tzw. "budżetu obywatelskiego" na rok 2018, zachęciły władze i Radę Miasta Siedlce do kontynuacji tej formy rozdysponowania środków budżetowych.

Więcej
Być albo nie być peryferiami
18-12-2017

Być albo nie być peryferiami

Sesja budżetowa 18 grudnia była kolejną odsłoną walki o Siedlce nie pozostające na marginesie procesów rozwojowych. – Czas skończyć z peryferyjnymi Siedlcami – apelował radny Mariusz Orzełowski. - Jeśli chcecie przyłożyć rękę do rozwoju Miasta, do ważnych decyzji zapisanych w budżecie, to zagłosujcie „za” tym budżetem i dalszym rozwojem Siedlec. Wiem, że w gruncie rzeczy cieszycie się z inwestycji. Wznieście się ponad podziały. Zróbmy razem to, co jest dobre dla Miasta – namawiał opozycję prezydent Wojciech Kudelski. Budżet`2018 poparło 16 radnych.

Więcej
Bezpiecznie dla przyszłości
15-12-2017

Bezpiecznie dla przyszłości

Świnoujście przed Gliwicami, a Siedlce na 9. miejscu w najnowszym rankingu "Wspólnoty" dot. zdolności kredytowej miast na prawach powiatu za lata 2014–2016. W stosunku do rankingów z lat poprzednich nasze Miasto plasuje się coraz wyżej, a to oznacza większe możliwości samorządu i zaufanie podmiotów finansowych.

Więcej
Kolędy i pastorałki od wojskowych
15-12-2017

Kolędy i pastorałki od wojskowych

"Radość Dzielenia" to najnowsza płyta siedleckich muzyków w mundurach, członków Orkiestry Wojskowej. Znalazło się na niej 13 popularnych, polskich kolęd i pastorałek oraz jedna, tytułowa, autorstwa Melanie Thornton.

Więcej
Zaplanuj dziecku ferie zimowe
15-12-2017

Zaplanuj dziecku ferie zimowe

Ferie w mieście nie muszą być nudne, a zagwarantuje to Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Jedyny organizowany przez Agencję turnus zacznie się 15 stycznia.

Więcej
Sejmik kontra smog
15-12-2017

Sejmik kontra smog

24 października, podczas 35. sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego radni uchwalili tzw. uchwałę antysmogową. Wskazane są w niej piece, kotły i kominki oraz rodzaje opału, z których trzeba zrezygnować.

Więcej
Inwestycyjny rok 2018
14-12-2017

Inwestycyjny rok 2018

Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę Centrum Przesiadkowego przy PKP, a w lutym - na wykonanie rewitalizacji gmachu głównego IV LO  im. Żółkiewskiego. Ważną i korzystną jest informacja, podana podczas konferencji prasowej władz Miasta, która odbyła się 14 grudnia, o uruchomieniu w Siedlcach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Docelowo będzie w nim blisko 500 miejsc pracy.

Więcej
13 grudnia - fotorelacja
14-12-2017

13 grudnia - fotorelacja

Władze samorządowe Siedlec, związkowcy i działacze "Solidarności" z siedleckich zakładów pracy, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oddali hołd ofiarom stanu wojennego, składając 13 grudnia kwiaty i wieńce pod tablicą bł. Jerzego Popiełuszki i pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [232] [233] [234]   następna strona »