• Sąd Okręgowy w Siedlcach 19 października oddalił wniosek Andrzeja Sitnika o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym przeciwko Wojciechowi Kudelskiemu. Chodziło o materiał wyemitowany w Wiadomościach Regionalnych TV Wschód 17 października, w którym odniesiono się do debaty kandydatów na prezydenta miasta.

  • Zgodnie z zapowiedziami magistrat dokonał aktualizacji map inwestycji w mieście Siedlce: inwestycji samorządu i spółek miejskich. Inwestycje samorządu dotyczą lat 2002-2018, a spółek miejskich okresu 2007-2018.

  • Dla wygody głosujących w zbliżających się wyborach samorządowych została stworzona interaktywna mapa wyborcza miasta Siedlce. Zawiera lokalizacje siedzib komisji obwodowych, zasięgi okręgów wyborczych i obwodów głosowania oraz wskazuje lokale dostępne dla niepełnosprawnych.

  • Dziewięć tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej montowanych było w Siedlcach od kilku dni. Dzisiaj zostały zsynchronizowane i od dzisiaj też już działają. Pokazują rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek.

  • Najważniejsi eksperci, Ministrowie Rządu RP, wysoki poziom debat oraz zagadnienia dotyczące rozwoju strategicznych sektorów gospodarczych - tym wyróżnia się tegoroczna IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego, który zaczął się w Siedlcach i potrwa do 19 października.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Dni z ZHP
19-09-2018

Dni z ZHP

Od 21 do 23 września odbywać się będą się w Siedlcach XXVII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. To święto wszystkich osób skupionych wokół organizacji na terenie województwa mazowieckiego.

Więcej
Z Siedlec do Pescantiny
18-09-2018

Z Siedlec do Pescantiny

W miniony weekend, 15 i 16 września delegacja władz samorządowych Siedlec gościła we włoskiej Pescantinie.

Więcej
Mamy wpływ na środowisko
18-09-2018

Mamy wpływ na środowisko

Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowany w tym roku pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Prezentujemy imprezy organizowane w jego ramach.

Więcej
Odstaw auto, siądź na rower
18-09-2018

Odstaw auto, siądź na rower

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza 23 września na rajd rowerowy.

Więcej
Pamiętaliśmy o 17 września
17-09-2018

Pamiętaliśmy o 17 września

Młodzież szkolna, żołnierze i kombatanci, władze samorządowe miasta i mieszkańcy Siedlec, uczcili pamięć skrytobójczo zaatakowanych przez wojska sowieckie 17 września 1939 roku żołnierzy i zwykłych Polaków, mieszkających na kresach wschodnich II Rzeczpospolitej.

Więcej
Małe firmy - duże zmiany
17-09-2018

Małe firmy - duże zmiany

Nowi klienci w sieci dla biznesu i kolejne e-usługi administracji państwowej w internecie dzięki wdrażanym nowym środkom identyfikacji, zapowiada minister cyfryzacji Marek Zagórski, który spotkał się z siedleckimi przedsiębiorcami 17 września na forum "Prawo do przedsiębiorczości".

Więcej
E-auto już po testach
17-09-2018

E-auto już po testach

PGE Nowa Energia i Przedsiębiorstwo Energetyczne z Siedlec zaprezentowały 15 września samochody elektryczne, które wkrótce będą testowane na terenie miasta, w systemie wynajmu aut na minuty (e-carsharing).

Więcej
79. lat po napaści
17-09-2018

79. lat po napaści

17 września mija 79 lat od sowieckiej agresji na terytorium II Rzeczypospolitej w 1939 roku. Prezentujemy program siedleckich uroczystości. 21 września odsłonięty zostanie też mural na ścianie zakładu karnego.

Więcej
Ścieżka i chodnik zrobione
14-09-2018

Ścieżka i chodnik zrobione

14 września Związek Spółek Wodnych zakończył budowę 740-metrowej, nowej ścieżki rowerowej na grobli nad zalewem. Z końcem sierpnia, w ramach realizacji jednego z projektów tzw. budżetu obywatelskiego, powstał chodnik przy ul. Nowy Świat, łączący Sokołowską i Żytnią.

Więcej
Ostatni dzień głosowania
14-09-2018

Ostatni dzień głosowania

Piątek, 14 września jest ostatnim dniem głosowania w siedleckim "budżecie obywatelskim". 31 sierpnia zaczęło się głosowanie mające wyłonić zwycięskie projekty tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Miasta Siedlce. Na oddanie głosu listownie, elektronicznie lub osobiście było 2. tygodnie: do dzisiaj.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [274] [275] [276]   następna strona »