• W poniedziałek, 24 września otwarte zostało Centrum Przesiadkowe w Siedlcach. Jego koszt budowy to 15 mln zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie unijne w wysokości 11,5 mln zł. Centrum to nowy dworzec autobusowy, z którego korzysta już siedleckie MPK oraz dwupoziomowy parking na 299 samochodów osobowych oraz obiekty towarzyszące.

  • Plac zabaw przy Sobieskiego i Sokołowskiej, remont chodnika po zachodniej stronie ul. Poniatowskiego, budowa chodników i ścieżki rowerowej w ul. Domanickiej i urządzenia do ćwiczeń w plenerze przy ul. Chrobrego - to zwycięzcy głosowania w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym Miasta Siedlce. Prezydent Wojciech Kudelski zadecydował o realizacji jeszcze dwóch innych projektów. Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba głosujących nad projektami budżetu obywatelskiego w stosunku do roku ubiegłego.

  • W miniony weekend, 15 i 16 września delegacja władz samorządowych Siedlec gościła we włoskiej Pescantinie.

  • Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowany w tym roku pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Prezentujemy imprezy organizowane w jego ramach.

  • Młodzież szkolna, żołnierze i kombatanci, władze samorządowe miasta i mieszkańcy Siedlec, uczcili pamięć skrytobójczo zaatakowanych przez wojska sowieckie 17 września 1939 roku żołnierzy i zwykłych Polaków, mieszkających na kresach wschodnich II Rzeczpospolitej.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Dużo kosztuje ale i ma sukcesy
27-08-2018

Dużo kosztuje ale i ma sukcesy

Dwóch dyrektorów - akty powierzenia stanowiska, a 21. osób - akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, otrzymało 27 sierpnia od prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Obecni na sali i pozostali nauczyciele siedleckiej oświaty są autorami sukcesu w postaci aż 910 wniosków o stypendia naukowe za II semestr roku szkolnego 2017/2018.

Więcej
Nowa waluta w Siedlcach
27-08-2018

Nowa waluta w Siedlcach

Od 1 września do 19 października na terenie Miasta pojawi się nowa moneta. Dukat o nominale 4 Franków, wyemitowany z okazji  jubileuszu 100. rocznicy powstania Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach będzie miał wartość 4 złotych.

Więcej
Co, gdzie, kiedy w Dni Siedlec
24-08-2018

Co, gdzie, kiedy w Dni Siedlec

Prezentujemy najważniejsze imprezy Dni Siedlec`2018.

Więcej
Igrzyska zielonego bractwa
24-08-2018

Igrzyska zielonego bractwa

850. młodych ludzi z 15. województw przez 2 dni walczyć będzie w Siedlcach o medale  Centralnego Finału XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS. 24 sierpnia zapalono znicz. Gościem otwarcia był poseł RP Władysław Kosiniak-Kamysz i prezydent Siedlce Wojciech Kudelski.

Więcej
Lekarze na targach
24-08-2018

Lekarze na targach

"Strefa na Zdrowie", w specjalnie zaprojektowanym namiocie podczas tegorocznych Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym, oferowała będzie bezpłatne badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne.

Więcej
Zapraszamy na szkolenie
23-08-2018

Zapraszamy na szkolenie

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych do udziału 19 września w bezpłatnym szkoleniu nt. „Opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz opłat wynikających z ustawy o bateriach i akumulatorach”.

Więcej
Ogień inspiarcją dla teatrów
23-08-2018

Ogień inspiarcją dla teatrów

Podczas Dni Siedlec`2018 zobaczymy XI Festiwal Teatrów Ulicznych "pod Niebem", podczas którego zaprezentowane zostaną trzy niezwykłe widowiska: "Kolory Ognia", "Paradę Steampunku" i spektakl "Ja gorę".

Więcej
Trwa plener rzeźbiarski
22-08-2018

Trwa plener rzeźbiarski

Już po raz trzeci na boisku I LO im. Bolesława Prusa przy ul. Floriańskiej, zorganizowano plener rzeźbiarski. W tym roku bierze w nim udział siedmiu rzeźbiarzy. Podobnie, jak w latach poprzednich, rzeźby pozostaną w Siedlcach.

Więcej
"Mazowsze" Niepodległej
22-08-2018

"Mazowsze" Niepodległej

Koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w ramach Dni Siedlec 2018, przypada w roku 70-lecia istnienia zespołu i rocznicę 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Więcej
Książka aktora z Siedlec
21-08-2018

Książka aktora z Siedlec

Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza na promocję książki Roberta Rogalskiego
„Siedlce – okupacja – teatr. Wspomnienia z lat 1920-2018”. Autor jest najstarszym, żyjącym aktorem pochodzącym z Siedlec.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] [5] 6 [7] [8] ... [271] [272] [273]   następna strona »