• Radni zaakceptowali odłożenie wykupu części komunalnych obligacji na lata późniejsze. Postanowili zwiększyć kwotę wydatków Miasta o 99 tys. zł., z przeznaczeniem na remonty ulic: Monte Cassino i Łukowskiej. 16 lipca obradowała 53. sesja Rady Miasta.

  • Przedsiębiorstwo Energetyczne (PEC) uruchamia "Program Monitoringu Jakości Powietrza na terenie miasta Siedlce". - Zdrowie dzieci jest dla nas najważniejsze. Zadbają o to czujniki powietrza - deklaruje prezes PE Karol Tchórzewski i zapewnia, że już na przełomie lipca i sierpnia w Siedlcach działać będzie 14. nowych stacji mierzących czystość powietrza. Zostaną zainstalowane na budynkach siedleckich przedszkoli.

  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach informuje, że od 1 lipca można składać przez internet wnioski o świadczenia dla rodzin: "500+" i "300+".

  • Nakładem Wydawnictwa Bellona ukazała się książka "Ja, Orzeł. Z Kedywu do celi śmierci". To wywiad-rzeka z Witalisem Skorupką, Honorowym Obywatelem Miasta Siedlce, żołnierzem Kedywu, specjalnego pionu Armii Krajowej zajmującego się dywersją, po wojnie w procesie kiblowym skazanym na karę śmierci.

  • Po sześciu miesiącach realizacji programu Eko Budżet`2018 widać wyraźnie, że rywalizacja pomiędzy sektorem III i IV jest bardzo wyrównana. Sektor II goni czołówkę, natomiast sektor I (centrum Siedlec) niestety pozostaje daleko w tyle.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

„Samochodówka” wzorem dla Polski
12-06-2018

„Samochodówka” wzorem dla Polski

Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, przystąpili do rywalizacji w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” po raz pierwszy i …odnieśli sukces, chociaż wymagania konkursowe nie były łatwe do spełnienia.

Więcej
"Czwórka" zaprasza na festyn i bieg
12-06-2018

"Czwórka" zaprasza na festyn i bieg

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 zaprasza wszystkich zainteresowanych 17 czerwca do wzięcia udziału w „Biegu na czwórkę z Czwórką”, a tuż potem na "Festyn rodzinny - Czwórka z plusem" na terenie szkoły.

Więcej
Super atrakcyjne działki na sprzedaż
11-06-2018

Super atrakcyjne działki na sprzedaż

Rada Miasta na posiedzeniu 11 czerwca zgodziła się na sprzedaż działek miejskich przy ul. Składowej (po tzw. hali wachlarzowej PKP) i przy ul. Warszawskiej (przy wjeździe do Miasta). To dwie niezwykle atrakcyjne lokalizacje.

Więcej
Jedyne w Polsce, najnowocześniejsze
11-06-2018

Jedyne w Polsce, najnowocześniejsze

... laboratorium fotowoltaiczne buduje w Siedlcach PGE Energia Odnawialna. Celem inwestycji, realizowanej na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, jest porównanie "produktywności" różnych technologii PV. To pierwsze takie laboratorium  w Polsce, tak nowoczesne i różnorodne pod względem badanych technologii.

Więcej
Marsz za życiem i rodziną
11-06-2018

Marsz za życiem i rodziną

10 czerwca swoje poparcie dla obrony zakazu aborcji i życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz dla rodziny, jako fundamentu relacji społecznych, wyraziło ponad 500. siedlczan, którzy wzięli w Marszu dla Życia i Rodziny.

Więcej
Motocyklem do miast papieskich
11-06-2018

Motocyklem do miast papieskich

9 czerwca, 19. lat po wizycie Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu, do "miast papieskich": Siedlec i Drohiczyna, zawitali po raz trzeci motocykliści Podlaskiego Motocyklowego Rajdu Papieskiego.

Więcej
Diecezja świętuje
08-06-2018

Diecezja świętuje

379. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęło 7 czerwca w Janowie Podlaskim obchody 200-lecia Diecezji Siedleckiej. Obrady i wieczorny koncert miały miejsce w dawnym zamku biskupów łuckich i janowskich. Rzecznik Episkopatu omówił tematykę obrad na konferencji prasowej.

Więcej
Bezpieczne wakacje nad zalewem
08-06-2018

Bezpieczne wakacje nad zalewem

Stałe, codzienne patrole od 10.00 do 22.00 w okresie wakacji mają zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym nad zalewem, a mobilna kamera monitoringu - spokój okolicznym mieszkańcom w godzinach wieczornych.

Więcej
Ostatnia droga mjr Tadeusza Sobieszczaka
07-06-2018

Ostatnia droga mjr Tadeusza Sobieszczaka

7 czerwca na Cmentarzu Centralnym przy ul. Cmentarnej pochowany został Honorowy Obywatel Siedlec, żołnierz Oddziałów Partyzanckich „Zenona” i  „Groźnego” z 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich Armii Krajowej - Tadeusz Sobieszczak.

Więcej
Talent z Siedlec!
07-06-2018

Talent z Siedlec!

Najlepszy komiks historyczny powstał właśnie w Siedlcach! Martyna Kurenda - siedlczanka, uczennica popularnej "Samochodówki", została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego. Jej praca o Westerplatte była zdaniem jury najlepsza spośród 256 innych.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] [5] 6 [7] [8] ... [261] [262] [263]   następna strona »