• Oddział Ortopedyczno-Urazowy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jana Pawła II przy ul. Poniatowskiego, przeszedł gruntowną modernizację. Udało się też dostosować pomieszczenia dla potrzeb Pododdziału Neurochirurgii. Samorząd Mazowsza przeznaczył na projekt ponad 7,3 mln zł.

  • Kapituła konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny" wybrała laureatów 18. edycji projektu. Wśród nich są Paweł Żuk, prezes zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach i Artur Prusaczyk, wiceprezes zarządu.

  • Szymon Świerzewski, uczeń klasy akordeonu Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, okazał się najlepszy podczas Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu. To nie pierwszy Jego triumf - młody muzyk kroczy od sukcesu do sukcesu.

  • Od 3 września uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej Nr 10 w Siedlcach uczestniczyli w projekcie pt. Matematyka zatrzymana w kadrze. Teraz wszyscy mogą zobaczyć, czym są symetrie, ciąg Fibonacciego i fraktale na fotografiach.

  • 6 stycznia 2019 roku (niedziela) ulicami Siedlec przejdzie Orszak Trzech Króli. Ta religijna impreza odbywa się od 11. lat w wielu miastach Polski; w Siedlcach zobaczymy ją po raz szósty.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Światowy Dzień Ubogich
14-11-2018

Światowy Dzień Ubogich

Z okazji Światowego Dnia Ubogich, Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza 18 listopada podopiecznych na spektakl teatralny "Cudowna terapia" do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Więcej
100 lat Odrodzonej i Niepodległej
13-11-2018

100 lat Odrodzonej i Niepodległej

W trakcie obchodów 100-lecia Niepodległości, w Siedlcach odsłonięto obelisk upamiętniający ten dzień i wydarzenie oraz przemaszerowano ulicami Osiedla Tysiąclecia i Nowych Siedlec sprzed kościoła św. Józefa na Plac Wolności, gdzie złożono kwiaty i oddano honorową salwę. Siedlczanie nieśli kilkudziesięciometrową biało-czerwoną flagę.

Więcej
Biegi Niepodległości - wyniki
13-11-2018

Biegi Niepodległości - wyniki

Blisko 600 osób: dzieci, młodzież i rodziny wzięły udział w niedzielnych biegach z okazji odzyskania Niepodległości. Publikujemy wyniki biegów.

Więcej
Jednak mężczyźni lubią brąz!
13-11-2018

Jednak mężczyźni lubią brąz!

W sobotę 10 listopada w meczu o III miejsce na stadionie ARMS przy ul. Jana Pawła II 6, rugbiści Awenty MKS Pogoni Siedlce pokonali 5:0 RC Lechię Gdańsk i zdobyli brązowy medal. To drugi taki medal z rzędu naszych seniorów w Ekstralidze Rugby.

Więcej
Bezpłatny test antywirusowy
09-11-2018

Bezpłatny test antywirusowy

W całej Polsce trwa akcja profilaktyczna, umożliwiająca bezpłatne sprawdzenie, czy jest się zakażonym wirusem HCV? W ponad 170. punktach pobrań w Polsce, w tym w 54. miejscach na Mazowszu i jednym w Siedlcach, można skorzystać z diagnostyki wirusa HCV.

Więcej
Nasza „Kolejówka” na stażu w Grecji
09-11-2018

Nasza „Kolejówka” na stażu w Grecji

Trzydziestu trzech uczniów z siedleckiej "Kolejówki" wzięło udział w dwutygodniowych (14-28 października) praktykach zawodowych w Olimpic Beach w Grecji.

Więcej
Piłsudski jest w Siedlcach
08-11-2018

Piłsudski jest w Siedlcach

Wystawę pod tytułem ,,Józef Piłsudski” można oglądać od 7 listopada w siedleckim Urzędzie Miasta przy Skwerze Niepodległości 2. Plansze dostępne będą do końca listopada.

Więcej
Naucz dziecko programowania!
08-11-2018

Naucz dziecko programowania!

W Siedlcach dzieci uczą się programowania, zaczął bowiem działać „Klub Młodego Programisty”! Siedlecka placówka jest jednym z 16. punktów warsztatowych, uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK na terenie całej Polski.

Więcej
Motoparada Niepodległości
08-11-2018

Motoparada Niepodległości

W niedzielę 11 listopada o godz. 16.30, ulicami miasta ruszy Wielka  Parada Niepodległości zmotoryzowanych mieszkańców Siedlec. Uczestnicy uczczą 100-lecie odzyskania Niepodległości. Paradę zakończy piknik i koncert muzyczny.

Więcej
Remontowany "Żółkiewski" od środka
07-11-2018

Remontowany "Żółkiewski" od środka

Popularny "Żółkiewski" z każdym tygodniem wzbogaca się o kolejne roboty rewitalizujące wnętrza. Budynek główny przy ul. Konarskiego, który od wiosny tego roku przechodzi remont generalny, ma już nowy dach, a do końca listopada będzie miał nową stolarkę okienną. 

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] [5] 6 [7] [8] ... [282] [283] [284]   następna strona »