• Oddział Ortopedyczno-Urazowy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jana Pawła II przy ul. Poniatowskiego, przeszedł gruntowną modernizację. Udało się też dostosować pomieszczenia dla potrzeb Pododdziału Neurochirurgii. Samorząd Mazowsza przeznaczył na projekt ponad 7,3 mln zł.

  • Kapituła konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny" wybrała laureatów 18. edycji projektu. Wśród nich są Paweł Żuk, prezes zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach i Artur Prusaczyk, wiceprezes zarządu.

  • Szymon Świerzewski, uczeń klasy akordeonu Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, okazał się najlepszy podczas Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu. To nie pierwszy Jego triumf - młody muzyk kroczy od sukcesu do sukcesu.

  • Od 3 września uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej Nr 10 w Siedlcach uczestniczyli w projekcie pt. Matematyka zatrzymana w kadrze. Teraz wszyscy mogą zobaczyć, czym są symetrie, ciąg Fibonacciego i fraktale na fotografiach.

  • 6 stycznia 2019 roku (niedziela) ulicami Siedlec przejdzie Orszak Trzech Króli. Ta religijna impreza odbywa się od 11. lat w wielu miastach Polski; w Siedlcach zobaczymy ją po raz szósty.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Środki unijne dla SP ZOZ
06-11-2018

Środki unijne dla SP ZOZ

6 listopada podpisano umowy o dofinansowanie trzech projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Beneficjentami są siedleckie szpitale: miejski i wojewódzki.

Więcej
100 lat Niepodległości
05-11-2018

100 lat Niepodległości

Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. Publikujemy program imprez i wydarzeń celebrujących "11 listopada" w Siedlcach.

Więcej
2 tura rozstrzygnięta
05-11-2018

2 tura rozstrzygnięta

Drugą turę wyborów prezydenckich w Siedlcach wygrał Andrzej Sitnik.

Więcej
Ponad 18 tys. na renowację nagrobków
02-11-2018

Ponad 18 tys. na renowację nagrobków

Tradycyjnie w dniu Wszystkich Świętych na obu siedleckich cmentarzach wolontariusze zbierali datki na renowację zabytkowych nagrobków. Akcję od 7. lat organizuje Siedleckie Towarzystwo Samorządowe. W tym roku do puszek zebrano ponad 18 tys. zł.

Więcej
Światełko pamięci...
31-10-2018

Światełko pamięci...

W ostatnich kilkunastu miesiącach odeszły od nas wyjątkowe i zasłużone dla Siedlec osoby. Przedstawiamy ich krótkie biogramy.

Więcej
Samorządowcy pamiętali
31-10-2018

Samorządowcy pamiętali

Przedstawiciele samorządu 30 października złożyli wieńce i zapalili znicze na grobach i przy pomnikach osób zasłużonych dla Miasta i ważnych dla historii Polski.

Więcej
Ratujmy siedleckie nagrobki
31-10-2018

Ratujmy siedleckie nagrobki

Przed nami - 1 listopada, ósma już kwesta Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego w ramach akcji "Ratujmy historyczne nagrobki na siedleckich cmentarzach".

Więcej
Jazzowe Siedlce po raz 60.
31-10-2018

Jazzowe Siedlce po raz 60.

W najbliższą sobotę i niedzielę po raz 60. - jubileuszowy, zobaczymy najlepszych solistów i zespoły w kolejnych Zaduszkach Jazzowych. Na największą i najstarszą imprezę jazzową w naszym regionie zostały już ostatnie bilety.

Więcej
Ostatnia sesja tej kadencji
30-10-2018

Ostatnia sesja tej kadencji

Posiedzenie Rady Miasta 30 października było pełne uprzejmości i podziękowań dla ustępujących radnych, m.in. Stefana Somli i prezydenta Wojciecha Kudelskiego, który otrzymane 55 tysięcy głosów ocenia jako uznanie dla dokonań samorządu miasta Siedlce. - Nie wyobrażam sobie regresu w rozwoju miasta - dodaje prezydent. W kolejnym miesiącu na sali plenarnej w Urzędzie Miasta przy Skwerze Niepodległości 2, pojawi się 10. nowych radnych.

Więcej
Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego
30-10-2018

Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego

8 i 9 listopada zobaczymy wystawę, która przy pomocy urządzeń najnowszej generacji, prezentuje setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje. To wszystko na 100 lat Niepodległości.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [5] [6] 7 [8] [9] ... [282] [283] [284]   następna strona »