• Radni zaakceptowali odłożenie wykupu części komunalnych obligacji na lata późniejsze. Postanowili zwiększyć kwotę wydatków Miasta o 99 tys. zł., z przeznaczeniem na remonty ulic: Monte Cassino i Łukowskiej. 16 lipca obradowała 53. sesja Rady Miasta.

  • Przedsiębiorstwo Energetyczne (PEC) uruchamia "Program Monitoringu Jakości Powietrza na terenie miasta Siedlce". - Zdrowie dzieci jest dla nas najważniejsze. Zadbają o to czujniki powietrza - deklaruje prezes PE Karol Tchórzewski i zapewnia, że już na przełomie lipca i sierpnia w Siedlcach działać będzie 14. nowych stacji mierzących czystość powietrza. Zostaną zainstalowane na budynkach siedleckich przedszkoli.

  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach informuje, że od 1 lipca można składać przez internet wnioski o świadczenia dla rodzin: "500+" i "300+".

  • Nakładem Wydawnictwa Bellona ukazała się książka "Ja, Orzeł. Z Kedywu do celi śmierci". To wywiad-rzeka z Witalisem Skorupką, Honorowym Obywatelem Miasta Siedlce, żołnierzem Kedywu, specjalnego pionu Armii Krajowej zajmującego się dywersją, po wojnie w procesie kiblowym skazanym na karę śmierci.

  • Po sześciu miesiącach realizacji programu Eko Budżet`2018 widać wyraźnie, że rywalizacja pomiędzy sektorem III i IV jest bardzo wyrównana. Sektor II goni czołówkę, natomiast sektor I (centrum Siedlec) niestety pozostaje daleko w tyle.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Wspaniali z Miasta Siedlce
07-06-2018

Wspaniali z Miasta Siedlce

6 czerwca w ZSP nr 1 podsumowano2 4. edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych Miasta Siedlce. Mamy kolejnych, wspaniałych młodych, którzy będąc w tak młodym wieku znaleźli receptę na szczęście - powiedział o wszystkich nagrodzonych ks. Jacek Światek, dyrektor I KLO w Siedlcach.

Więcej
Jadą na rolkach na Jasną Górę
06-06-2018

Jadą na rolkach na Jasną Górę

Mają do pokonania blisko 380 km., a wjadą na Jasną Górę 9 czerwca. Z Siedlec wyruszyło właśnie ok. 30 uczestników czwartej Pielgrzymki Nartorolkarzy do Częstochowy. 

Więcej
200. lat Diecezji Siedleckiej
05-06-2018

200. lat Diecezji Siedleckiej

Obchody 200-lecia będą cyklem wydarzeń, koncertów i imprez towarzyszących. Rozpocznie je zebranie Konferencji Episkopatu Polski 7 czerwca, a zakończy "Marsz dla życia i rodziny" 10 czerwca. Kulminacyjnym momentem będzie Msza Święta w intencji wiernych i diecezji 9 czerwca w siedleckiej katedrze.

Więcej
Noc z Herbertem w bibliotece
05-06-2018

Noc z Herbertem w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 9 czerwca na IV Ogólnopolską Noc Bibliotek. Bohaterem wieczoru będzie poeta Zbigniew Herbert.

Więcej
Na czym się da, byle elektryczne!
05-06-2018

Na czym się da, byle elektryczne!

Były już rowery, skutery, rolki, a teraz czas na inne pojazdy elektryczne! Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza na wspólny przejazd na deskorolkach, hulajnogach, segway`ach. Każdy pojazd zasilany energią elektryczną mile widziany!

Więcej
Dzień Dziecka w "Piątce"
05-06-2018

Dzień Dziecka w "Piątce"

Szkoła Podstawowa nr 5 obchodziła Dzień Dziecka w Cichej Stanicy. Zebrane podczas aukcji prac plastycznych i sportowych gadżetów pieniądze, pozwolą na ufundowanie szkolnego sztandaru.

Więcej
Mrowisko w niedzielę
04-06-2018

Mrowisko w niedzielę

Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej „Korba” zaprasza w niedzielę, 10 czerwca na organizowany na terenach wokół amfiteatru IX Zlot Pojazdów Zabytkowych Mrowisko 2018.

Więcej
Festiwale z MOK-iem
01-06-2018

Festiwale z MOK-iem

Festiwale: młodych talentów pianistycznych, twórczości dzieci i młodzieży z Siedlec oraz wspólne czytanie powieści "Przedwiośnie" w ramach akcji narodowego poznawania lektur, proponuje Miejski Ośrodek Kultury w najbliższych dniach.

Więcej
Piosenki moich rodziców
01-06-2018

Piosenki moich rodziców

W niedzielę, 3 czerwca na scenie siedleckiego amfiteatru w Koncercie Galowym wysłuchamy finalistów Konkursu "Piosenki Moich Rodziców".

Więcej
Ku Niepodległości
01-06-2018

Ku Niepodległości

„Ku Niepodległości” to konkurs Wojewody Mazowieckiego adresowany do młodzieży w ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości: „Mazowieckie – historia Niepodległości”. Film o tematyce związanej z odzyskaniem niepodległości nie może być dłuższy niż 7 minut.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [5] [6] 7 [8] [9] ... [261] [262] [263]   następna strona »